גירושים יפים
15 נשים וגבר אחד בשיעור פילאטיס
אל תגעו לי בילדה
פחות המורה שלי
בדמי ימיהם
על הכל אפשר לצחוק
מצמצתם, פספסתם
לביבות בטטה אפויות
ערה?
להשתזף בלי לצאת מהבית
סיבת הפיטורין: מחזור כבד
בן או בת, למי אכפת?
הכנסיה הלא נכונה
מעסק משפחתי קטן לאחד המונופולים החזקים בארה"ב
4 צמחי מרפא שמסייעים בתהליך ההנקה
לנציג שירות (רובוטי) לחצו 2
השחיתות חוגגת
X

10 האמונות הכי מופרכות שייחסו לנשים במהלך ההיסטוריה

0
0
SHARES

לנשים אסור לקרוא, אסור להתקרב לפרחים כשהן במחזור ובאופן כללי הן בכלל גברים שנפגעו ברחם – קבלו את 10 האמונות הכי מופרכות על נשים לאורך ההיסטוריה

לאורך כל ההיסטוריה, היו הרבה דעות קדומות והנחות שגויות לגבי האופן שבו הגוף הנשי פועל. אמנם היום זה נראה לנו כמו בדיחה לא מזיקה, אבל במשך אלפי שנים נשים סבלו בגלל אמונות מטופשות, שבמקרה הטוב גרמו לאנשים להתנהג אליהן באופן מוטעה ובמקרה הרע פגעו בבריאותן הנפשית והפיזית.

 

עוד באון לייף: 

 

הנה עשרת הנחות שהיו בגדר עובדות בתקופות מסוימות בהיסטוריה, ושכאילו עליהן הומצא הביטוי "אם זה לא היה כל כך עצוב, זה עוד היה יכול להיות מצחיק".

 

1.      הרחם משוטט בגוף בחופשיות

היפוקרטס (466-370 לפני הספירה) היה רופא יווני שהקים את ה"אסכולה ההיפוקרטית", הנחשבת לבית ספר לרפואה הראשון בעולם המערבי. אמנם אי אפשר להתווכח על תרומתו למדע, אבל ככל שזה נוגע לגוף הנשי נראה שבכל זאת היה חסר לו קצת מידע, משום שהוא האמין שהרחם פשוט צף לו בתוך הגוף, ובאופן כללי עושה מה שבא לו.

 

 

 

2.      הגוף הנשי מייצר תינוקות מכוערים במקרה שהן נחשפות לדברים מכוערים.

הרבה לפני שידעו מה זה גנטיקה, האמינו שאם אישה הרה תסתכל על דברים מכוערים, התינוק שלה יצא מכוער גם כן. אם עדיין היו מאמינים בזה, בטח היינו נאלצות להסתגר במשך תשעה חודשים עם מרתון של "הכי גאים שיש".

 

 

3.      נשים במחזור יכולות להרוג פרחים

גאיוס פילניוס סקונדוס, שכונה פילניוס הזקן, היה סופר ומפקד צבא רומי בתחילת הספירה. הוא כתב שנשים "בזמן הזה של החודש" גורמות לפרחים לנבול, לזרעים להפוך למעוקרים ולפירות ליפול מעצים רקובים. "אפילו המבט שלה יפגע בברק של מראה, יקהה מתכת ויעלים את הניצוץ משנהב".  

 

 

 

4.      נשים הן גברים שהשתבשו

אריסטו נחשב לאחד מהוגי הדעות הגדולים בכל הזמנים, אבל בכל זאת היו לו רעיונות מטורפים לגבי נשים. למשל הוא האמין שנשים הן למעשה גברים שנפגמו בייצור, בגלל מום ברחם, ולכן הן נחותות מגברים בהרבה בחינות.

 

 

 

5.      לנשים יש פחות שיניים מאשר לגברים

אם זה לא מספיק, אריסטו גם חשב שלנשים יש פחות שיניים. כי זו באמת בעיה כל כך גדולה לספור אותן ולראות שיש לנו את אותו המספר בדיוק.

 

 

 

6.      נשים שקוראות יותר מדי יהפכו לעקרות

במאה ה-19, אדוארד המונד קלארק, פרופסור בהווארד לא פחות, כתב בספרו שנשים לא יכולות להתמודד עם יותר מדי חינוך, ולמעלה מארבע שעות קריאה ביום עלולות לגרום להן לעצבנות יתר ולעקרות. הוא גם אסר עליהן לקרוא בכלל במהלך הווסת, משום שההשלכות לכך יהיו "בלתי נתפשות".

 

 

 

7.      הפסקת המחזור היא תוצאה של מחלה נפשית

בתקופות מסוימות בהיסטוריה, סרבו לקבל את העובדה שיש איזשהו שלב שבו נשים מפסיקות לקבל מחזור. הם באמת האמינו שזה נגרם בשל מחלה פיזית או בשל מחלה נפשית. היו אפילו שניסו לטפל "בבעיה" עם תרופות מזיקות.

 

 

 

8.      שדיים נועדו כדי שגברים יסתכלו עליהם

הרופא הממלכתי הצרפתי, הנרי דה מונדוויל, כתב במאה ה-14 למלך צרפת שהחזה הנשי לא סתם ממוקם במקום שהוא נמצא – אלא זה נועד על מנת שגברים יוכלו להסתכל עליו בקלות. עוד טען שלחזה וללב יש יחסים סימביוטיים – שניהם דואגים לשמור על החום אחד של השני.

 

 

 

9.      גופן של בתולות משמר את הנעורים ומחזק את הבריאות

במאות ה-17 וה-18, אחד מהטרנדים הבולטים ברפואה היה לשלוח נערות בתולות לישון לצד (או לפחות כך כתבו) גברים קשישים, משום שהאמינו שזה יחזק את בריאותם של הגברים וישיב להם את נעוריהם. התופעה נקראת שונמיתיזם, על שם אבישג השונמית שנשלחה לשמור על חום גופו של דוד המלך בשנותיו האחרונות. למרבה הצער, התופעה הזו המשיכה להתקיים באופן חלקי גם בעת המודרנית.

 

 

10.  לווגינה יש שיניים

לאורך השנים נולדו לא מעט אגדות אורבניות על נשים שיש להן שיניים בווגינה ושעלולות לפגוע בגברים ששוכבים איתן, אפילו עד כדי סירוס מוחלט. לפחות לאמונה הזו היתה תוצאה טובה: היא הצליחה להפחית במקרי האונס.

אגב, אמנם זה נשמע כמו אגדת ילדים מטופשת, אבל מסתבר שבמקרים נדירים באמת אפשר למצוא שיניים בנרתיק: כשנוצרות ציסטות מהשכבות החיצוניות של תאי עור, שעלולות להתפתח ולהפוך לעצמות, שיניים או שיער. ציסטות אלה מסוגלות להיווצר בכל מקום שבו קיים עור, או קפלי עור כלפי פנימה, כגון באוזן או בנרתיק.

 

6 הקינוחים הכי מושחתים שחייבים לטעום בחו"ל

בלי מזומן: הדרך הכי חכמה להשתמש בכסף בחו"ל

הכי מחופשות באתר