כואב לך בזמן סקס? תסבלי בשקט
אל תחליטו על חיי המין שלי
מוכי גורל
ימי התום
חיים קצרים, מוות מיותר
גרושה ומאושרת
תחושה בלתי נגמרת
השחיתות חוגגת
שמנה, לא מפונקת
הכיני את גופך לקיץ (ואת כרטיס האשראי)
שדרות חן
שחררו מהפטמות שלה
קר בקיץ
פריטי החובה שאתן חייבות לקנות רגע לפני סוף הקיץ
על העיקרון
טובים השניים
תודה שטסתן סעודיה איירליינס
X

פנטזיות: על מה נשים מפנטזות במיטה?

0
0
SHARES

מחקר חדש עונה על שאלת מיליון הדולר: על מה נשים חושבות כשהן במיטה? 5 הפנטזיות הנפוצות ביותר, והמשמעות שלהן

טלי טסלר | 27.01.13

הספר "50 גוונים של אפור" העלה את הדיון על פנטזיות מיניות של נשים. לראשונה, פנטזיות אינן רק נחלתם של גברים. יותר מכך, מחקר חדש מאוניברסיטת מישיגן טוען, כי פנטזיות מיניות הן הרבה יותר אפקטיביות ביצירת תשוקה וגירוי אצל נשים מאמצעים אחרים. למחקר, שפורסם בכתב העת לסקסולוגיה, רואיינו 128 נשים. מהראיונות הסיקו החוקרים כי לפנטזיות השפעה גדולה על יצירת גירוי מיני ותשוקה אצל נשים.

 

עוד ב-Onlife:

 

לי ראובני, עובדת סוציאלית ומנחת סדנאות למיניות, מסבירה שפנטזיה אפקטיבית יותר, כי נשים מונעות מרגש ופחות דרך הגוף: "נשים צריכות תמריץ רגשי כדי להרגיש אינטימיות וסקסיות. הרבה נשים טוענות שכשהן עושות סקס הן נהנות, אבל קשה להן להתחיל, ויש משהו בפנטזיות שעוזר להן להיכנס למצב מיני".

 

על מה אנחנו חושבות כשאנחנו במיטה?

 

על מה מפנטזות נשים?

גברים שונים מנשים בכל הקשור לפנטזיות. בעוד גברים יפנטזו תמיד על משהו שהוא וויזואלי, פנטזיות של נשים הן יותר רגשיות. ראובני מסבירה כי "פנטזיות של נשים הן רב-ממדיות ועוסקות ברגש. אישה יכולה לפנטז על להיות מחובקת או שמנשקים אותה על הצוואר בעוד גבר צריך לראות. בנוסף, גברים מפנטזים על נשים שהם לא בהכרח מכירים ונשים בדרך-כלל יפנטזו על משהו שהן מכירות ויש להן משהו רגשי איתו".

 

השאלה המרכזית סביב פנטזיות היא אם אנחנו מצליחות לייצר לעצמנו פנטזיות אמיתיות, או שאנחנו מושפעות מהסביבה? ראובני טוענת שמגזינים ואמצעים אחרים מכתיבים לנו סטנדרט של איך אישה סקסית נראית. לפיה, "פורנוגרפיה הפכה להיות המיינסטרים שמכתיב לנו איך המיניות שלנו צריכה להראות, אבל אין בפורנוגרפיה יחסים רומנטיים, אלא רק יחסי מין פרובוקטיביים שהופכים להיות מה שמפנטזים עליו".

 

הטלוויזיה קובעת מה סקסי בעינינו

 

גם שרון אורשלימי, מנהלת ארגון "הדלת הפתוחה" וחוקרת מיניות הטרוסקסואלית בתוכנית ללימודי מגדר באוניברסיטת בר-אילן, טוענת שיש לנו קושי רב לייצר תסריט דמיוני שלא מתכתב עם הדימויים הסביבתיים. "במדיה הנוכחית, הדימוי מוטמע בנו מגיל צעיר. כל סרט הוליוודי, פרסומת בטלוויזיה או סדרה, מגדירים לנו מה מיני ומה אמור לעשות לנו את זה. לכן, אי-אפשר לדבר על דימיון אותנטי לחלוטין שמעורר אותנו מינית".

 

המשמעות של הפנטזיות המיניות רחבה מאד, אבל יותר מכל, טוענת ראובני, פנטזיות הן לא בהכרח משהו שנרצה להגשים. "פנטזיה מגלמת בתוכה משאלה. אנשים רבים נבהלים מהפנטזיות שלהם כמו למשל נשים שמפנטזות על אלימות בסקס. אבל זה לא אומר בהכרח שהן תרצנה להגשים את זה. גבר שמפנטז על אישה גדולה שמכה אותו בישבן לא בהכרח רוצה את זה, אלא אולי הוא היה רוצה לשכב עם אישה שתיקח  יוזמה".

 

מפנטזת על מין אלים? זה לא אומר שאת רוצה להגשים את הפנטזיה

 

חמש הפנטזיות המיניות של נשים שעלו במחקר:

1. לקיים יחסי מין עם אדם זר

2. להיות מוערצת במיטה

3. לקיים מין פראי ומתנפל

4. לקיים יחסי מין מול אנשים אחרים

5. לקיים שלישייה

 

רוב הפנטזיות הללו סובבות סביב הרצון להיות מושא התשוקה ואורשלימי מסבירה ש"נשים מבקשות להרגיש בפנטזיות שהן כל-כך מושכות שאף-אחד לא יכול לעמוד מולן. כך למשל הפנטזייה של לקיים מין פראי: לא מדובר בפנטזיית אונס, כמו שגברים נוטים לחשוב, אלא ממקום של אני כל-כך מושכת שאתה לא יכול לשלוט בעצמך וחייב להתנפל. גם לקיים יחסי מין מול אנשים אחרים קשור לזה שאני רוצה להרגיש מאד מושכת. זה גם קשור לחציית גבולות, הרי מין זה משהו שנהוג לעשות בפרטיות עם פרטנר אחד ובמקום סגור".

 

זוגות רבים במערכת יחסים ארוכה חשופים לאויב הכי גדול שלה: השגרה, שפעמים רבות מורידה את התפקוד המיני של הזוג. פנטזיות ממלאות תפקיד משמעותי במצבים הללו. "אנשים בשלב מסוים לא משקיעים בזוגיות", מסבירה ראובני, "ומפנטזים על סקס פראי במקום הסקס השגרתי. סקס שמשחזר את הימים הראשונים של היחסים. במקום להשקיע בתוך הזוגיות שלהם הם מפנטזים על אנשים אחרים. הפנטזיה מציתה את מה שחסר".

6 הקינוחים הכי מושחתים שחייבים לטעום בחו"ל

בלי מזומן: הדרך הכי חכמה להשתמש בכסף בחו"ל

הכי מחופשות באתר