גמילה לא מוצלחת מחיתול פוגעת בילד
פעילות לילה קסומה למשפחות מטיילות
אל תגעו לי בילדה
פחות המורה שלי
בדמי ימיהם
על הכל אפשר לצחוק
מצמצתם, פספסתם
לביבות בטטה אפויות
ערה?
להשתזף בלי לצאת מהבית
סיבת הפיטורין: מחזור כבד
בן או בת, למי אכפת?
הכנסיה הלא נכונה
מעסק משפחתי קטן לאחד המונופולים החזקים בארה"ב
4 צמחי מרפא שמסייעים בתהליך ההנקה
לנציג שירות (רובוטי) לחצו 2
השחיתות חוגגת
X

איך תכינו את הילד לכיתה א'?

0
0
SHARES
דנה פלג | 31.07.11

 

 

מבחר עצום של חברות בארץ ובעולם מציעות לילדים העולים לכיתה א מגוון רחב של מוצרים להכנה לקראת הרגע הגדול. לא כולם מבקשים להנחיל לקטנים את רזי הקריאה והחשבון, אלא מבקשים להכין את נפשם לקראת השינוי הגדול.

 

ממשחק קלפים פשוט ועד פיתוחים טכנולוגיים מסובכים ומורכבים שכל מטרתם היא שהקטנים יהיו מוכנים, ושיעשו את זה עם חיוך, בדרך הכי מהנאה שאפשר.

 

במסווה של משחק נמצאים על מדפי החנויות השונות מבחר של משחקים ממחירים של כעשרים שקלים ועד יותר ממאתיים. הילדים מצדם מתרגשים מאוד ומשתפים פעולה עם כמעט כל מוצר שהמילה כיתה א' כתובה על אריזתו, האם זה ישמש אותם בכיתה? זה כבר סיפור אחר.

 

עוד בonlife

משחקי הכנה לכיתה א

 

 

כמעט כיתה א'

משחק קלפים שהומצא על ידי אמא, נטע סילוני, המציע 36 כרטיסים מאוירים של המאיירת טלי מנשס ובכל אחד מהם רעיון אחר למשחק, משימה או פעילות הקשורים בקשר כזה או אחר לילדים שעולים לכיתה א'. המשימות מתאימות לפעילות משותפת של הורים וילדים.

 

הרעיון המקסים ביותר היה לכתוב את המחשבות, הציפיות לכתה א על פתק, מה נלמד? עם מי נשחק? אך יהיה המורה? ליד מי נשב? מה נאהב? מה לא? ועוד כיד הדימיון הטובה,  להכניס לבקבוק ולשמור עד סוף השנה.

 

לצד רעיון מתוק זה ישנם פעילויות נוספות כמו, להכין לאבא פתק עם רשימת הכריכים אותם מבקש הילד בכל אחד מימות השבוע, לנסות לנחש מי יהיו החברים החדשים בכיתה א', לעטוף מחברות, לתרגל הכנסה והוצאה של ספרים וקלמר מהילקוט, לשחק במורה ותלמיד, להבין – בעזרת בני המשפחה מילים השיכות לבית הספר כמו, מחנכת, הפסקה, צלצול, מורה תורנית ושעורי בית.

 

מחיר: כ 20 שקלים, בחנויות הספרים והמשחקים.

כמעט כיתה א'- הכנה רגשית חשובה
כמעט כיתה א'

 

 

משחקים לחיזוק חגורת כתפיים

החברה הישראלית, "הבוס הקטן",www.boskatan.co.il  מתמחה בייצור ושיווק פאזלים, משחקי חשיבה ומשחקים לפיתוח דידאקטי לילדים, תחת המותג "COOL GAMES".  מציעה הקיץ סדרה של משחקי התאמת זוגות המיועדים למשחק על דלת מקרר או כל משטח ממוגנט אחר בבית.

הרעיון שבבסיס המשחק הממוגנט הוא שהילד או הילדה "יאלצו" להרים את זרועות הידיים לזוית של 90 מעלות לצורך המשחק, פעולה זאת תחזק את חגורת הכתפיים שלהם ותתרום ליציבותם ובעתיד, הקרוב, תעזור להם בכתיבה ובפעילות גופנית נוספת הנדרשת בכיתה א'.

 

בן המשחקים בסדרה, "אות פותחת"- משחק שמטרתו להתאים בן האות הראשונה במילה של הציור, משחק נוסף "יחיד ורבים"- כמו שמו, התאמה בן אוביקט יחיד לאותו אובייקט ברבים, "הפכים"- התאמה בין דבר והפוכו, "מילים בחרוזים", בו נדרש הילד להתאים בין צמדי חרוזים ועוד.

 

מחיר: כ 30 -40 שקלים בהתאם לגודל המשחק, בחנויות הצעצועים.

משחק מגנטי לחיזוק חגורת הכתפיים וללימוד אותיות

 

 

ערכת א"ב מלבד

חברת  simply good,  מותג הבית של רשת שילב, מציעה ערכת לימוד של אותיות הא"ב לעולים לכתה א'. הערכה היא למעשה תוספת למשחק הגדול , יוצרים עולים. המשחק הוא משטח לבד איכותי שמיועד למשחק על הרצפה או תלייה על הקיר וכולל כ 90 חלקים שונים הכוללים דמויות, חיות, כלי תחבורה, חלקים מעולמם הפנימי של הילדים ואלמנטים מן הטבע. ללא חוקים או כללים יוצרים הילדים את העולם הדמיוני שלהם.

 

ערכת הא"ב, הוא משחק נפרד נוסף איתו ניתן לשחק על משטח הלבד הגדול הבסיסי. הערכה מהווה תוספת לימודית דידקטית הכוללת 51 אותיות העשויות לבד ומיוצרות בעבודת יד. כל אות בערכה מומחשת ויזואלית על ידי איור מתוך עולם הילדים, ובכך מאפשרת לימוד תוך כדי משחק וזיהוי קל של האות. הילדים יכולים ליצור מילים ומשפטים בסיסיים בעברית.

 

מחיר: 250 שקלים לכל הערכה, "ערכת א"ב" 70 שקלים, ברשת שילב. 

אותיות מלבד ללימוד אותיות
ערכה ללימוד קריאה

 

 

משחקים לתרגול פעולות חשבון מאנגליה

 

חברת Orchard הבריטית  מציעה מספר משחקי קופסא איכותיים שמטרתם מלבד הנאה כמובן, תרגול פעולות חשבון, ברמות שונות. המשחק magic cauldron game, "הקדרה הקסומה", בתרגום לעברית, משלב בין קסמים ופעולות של חיבור, חיסור וכפל.

 

המשחק מיועד ל2-4 משתתפים מגיל חמש ומעלה. לכל שחקן יש קדרה (לוח) עם עשרה מקומות למרכיבי הכישוף, לפעולות חשבון. כדי ל"זכות" ברכיב לקדרה שלך המשתתפים נדרשים לפתור תרגיל שאת תוצאתו הם בודקים על ידי שפשוף ה"רוח" של גבי הכרטיס.

 

הרוח עשויה מחומר תרמי מיוחד שבחום חושפת תשובה, אם תשובתם נכונה, המרכיב מתווסף לקדרה אם לא, הם מחזירים את הכרטיס לערמה. הראשון שמצליח לאסוף 10 מרכיבים וכך למלא את קדרת הכישוף שלו, הוא המנצח.

תרגול חשבון

 

 

משחקים נוספים של החברה, spotty dogs, כלבים מנוקדים, משחק קופסא פשוט יותר, שמתרגל מניה חד ערכי, התאמת מספר לכמות וזיהוי הספרות אחד עד שש. המשחק מכיל כרטיסים דו צדדים שמצד אחד כלבים עם כתמים ומהצד השני, עצמות.  

 

מטרת המשחק לצבור כמה שיותר עצמות. כל משתתף מסובב מחוג שעל לוח קשיח. בהתאם למספר שיצא לו הוא מחפש כלב שמספר הנקודות שעל גופו תואם למספר שמורה המחוג. לאחר מכן, המשתתף סופר את העצמות שמיצדו השני של הכרטיס.  כאמור המשתתף בעל העצמות הרב ביותר מנצח.

 

מחיר 130 שקלים בחנויות הצעצועים.

כלבים מלמדים חשבון

 

 

קונסולת משחק ללימוד איות וחשבון

חברת קומפי המוכרת מציעה ללמד את הילדים הקטנים את רזי הקריאה והחשבון בדרך הדיגטלית. קונסולת המשחק   iCAM פותחה במיוחד לילדים בגלאי 4-8 ומותאמת להכנה לכיתה א'. הקונסולה מתחברת למחשב הביתי או המחשב הנייד ובעזרת משחק אינטראקטיבי מבקשת לפתח ולחזק את יכולות החשבון, האיות, הכרת הסביבה והטבע של הקטנטנים.

 

ה-iCAM  מגיע עם שני "בקרי קסם", המשמשים כאלמנטים שאת תנועתם מזהה המערכת בעת המשחק, אלמנט דמוי הגה, מצלמת אינטרנט ותקליטור המכיל 10 משחקי לימוד בתנועה. למשחק שלוש רמות קושי שונות.

 

את המשחק האינטראקטיבי-  iCAMניתן לרכוש בחנויות המחשבים, הצעצועים והספרים ברחבי הארץ בשתי גרסאות, גרסה הכוללת CDובו 10 משחקים, שני בקרי קסם, הגה ומצלמת אינטרנט.

 

מחיר: 250 שקלים (ללא מצלמת אינטרנט: 200 שקלים)

קונסולת קומפי ללימוד חשבון ועברית
1 מתוך 9

6 הקינוחים הכי מושחתים שחייבים לטעום בחו"ל

בלי מזומן: הדרך הכי חכמה להשתמש בכסף בחו"ל

הכי מחופשות באתר