שנה ללא קניות
סליחה, בעיקר לעצמך
המעצבת שאחראית למהפך האופנתי של מירי רגב
הבירה החדשה של אירופה
מתכון למפרום חצילים
מסע בין ערוצים
לא עוברת סלקציה
חותמת גומי
אגדה של מלון
העסק שאחרי הסערה
מקום עם אופטימיות
ביד הלשון
לא בצל המחלה. אף על פיה
קטן עליה
תעשו כבוד לנציג המגזר
עוגת דבש טבעונית
7 תרופות שצריך בכל חופשה
X

הצעת חוק בגרמניה: המדינה תממן שירותי זנות לנזקקים לסיוע מיני

0
0
SHARES

המפלגה הירוקה בגרמניה דורשת שהמדינה תסבסד שירותי זנות לפי מרשמי רופא למטופלים שמתקשים להגיע לפורקן מיני באופן אחר ולא יכולים לממן זאת בעצמם. וזה לא רק מופרך, זה גם מכעיס ברמות קשות

גרמניה ידועה כמדינה שהפכה לליברלית מאוד, והבעיות שצצות בה לעיתים קרובות יכולות להצטייר ככאלו שנובעות מחופש ללא גבולות. דוגמא טרייה לבעיה כזו מגיעה מהמפלגה הירוקה במדינה, שהצהירה כי בכוונתה לדאוג שהמדינה תספק שירותי זנות בחינם למי ש'זקוק לסיוע מיני' ולא יכול להרשות זאת.

 

ההצעה הוצגה בתחילת השבוע על ידי דוברת המפלגה וחברת הפרלמנט אליזבת שרפנברג, שטענה כי לרופאים צריכה להיות אפשרות להגיש למטופליהם מרשמים חינמיים ששולחים אותם לנשים בזנות, וש"עולה על הדעת שהרשויות יממנו סיוע מיני". קהל היעד של טיפולים כאלו לפי המפלגה הוא בעיקר קשישים, מטופלים שישיגו אישור רפואי לכך שאינם יכולם להגיע לפורקן מיני באופן אחר וגם לא יכולים להרשות כלכלית לפנות לנשים בזנות בעצמם.

 

זנות במימון המדינה

גרמניה תממן פגישות עם נשים בזנות? צילום: Shutterstock

 

 

זנות זה לא מקצוע, זה אונס

גם במדינות בהן הזנות ממוסדת הנשים העוסקות בה משלמות מחיר כבד: "אני לא מכירה אף אישה שהמיניות שלה מושכת אותה להיות עם רצף של גברים עד שהיא כואבת, פצועה, נפוחה וקרועה. זהו ניצול כלכלי. זהו דיכוי של נשים".

נשים בזנות ממוסדת

לכתבה המלאה

 

הזנות בגרמניה חוקית וממוסדת מאז 2002, עם זאת, ההצעה הזו לא עברה בשתיקה, וגורמים פרלמנטריים וחברתיים רבים ביקרו את שרפנברג ואת מפלגתה על הרעיון. חבר מפלגת השלטון הסוציאל-דמוקרטית, קארל לויטרבך, טען כי "המדינה ממש לא צריכה לשלם על זנות בבתי אבות, ובטח שלא לפי מרשם".

 

הצעת החוק הזו ביוזמת המפלגה הירוקה מגיעה בהמשך לתופעה שתפסה תאוצה במדינה בשנים האחרונות – בתי הבושת, שקיימים כמעט בכל עיירה, מציעים שירות של "סיוע מיני" לנכים, לסובלים מדמנטיה ולקשישים החיים בהוסטלים. השירות הזה יכול להתבטא במגוון של "טיפולים", ממגע חם ועד ליחסי מין מלאים ואף סיפוק פטישים.

 

את הרעיון לחוק שיימסד את ה"טיפול" הזה שאבה המפלגה הירוקה מהולנד, בה מתקיימת שיטה דומה כבר זמן מה, המאפשרת למטופלים לקבל סיוע מדיני לרכישת שירותי זנות במידה והם מוכיחים 'צורך רפואי' וחוסר יכולת כלכלית לממן פגישה אצל אישה בזנות בעצמם. הנשים העוסקות בזנות ומספקות את השירות הזה, מקבלות תשלום מקופות ביטוח הבריאות.

 

"צוותי בתי האבות מגיבים לעיתים קרובות באימה ובזעם כשהם תופסים קשישים מתגופפים או מענגים את עצמם", מצדיקה הסופרת ויועצת הסקס ונסה דל ריי את הצעת החוק. "בשנים האחרונות בגרמניה אנחנו רואים פריחה בשירותי ליווי מיני, במיוחד של בטיפול בצרכים המיניים של קשישים וקשישות. בחורה המספקת שירות כזה מכירה את המגבלות, הביישנות והבושה עימם מגיעים אנשים מבוגרים", היא טוענת. אולם לעומתה, פרופסורים רבים מגנים את ההצעה בטענה שהרעיון הזה מבזה כל כבוד אנושי.

 

נשים בזנות

שכחתם דבר אחד, מה עם הנשים שמספקות את השירותים האלו? צילום: Shutterstock 

 

ובכן גרמניה, שוב הלכת רחוק מדי, הרחק מעבר לכל גבול של הגיון בריא או חמלה אנושית. נדרש עיוורון מסוג מיוחד בכדי להתחשב בכאלה דקויות בנכים וקשישים ש"לא יכולים להרשות לעצמם סיוע מיני", בלי לעצור ולחשוב לרגע מי הן אותן נשים שיספקו את השירותים הללו. לא די בכך שהזנות ממוסדת, המדינה גם צריכה לדאוג להן לתעסוקה? רופאים צריכים להפנות מרשמים לזונות? נגמרו למדינה הנושאים לטפל בהם ולהקצות להם כספים, עד כדי כך שהפרלמנט פוזל לעבר סבסוד "סיוע מיני"? מה עם, למשל, מימון תוכניות להוצאת נשים ממעגל הזנות ולנשים שיצאו ממנו ושרדו? גבר שבטוח שהוא "צריך" פגישה אצל אישה בזנות לבטח יימצא את הכסף הנדרש לכך – אישה שכלואה במעגל הזנות וצריכה כל כך הרבה תמיכה, כלכלית, נפשית וחברתית כדי לצאת ממנו, כנראה זקוקה לכסף הזה מהמדינה הרבה יותר. 

6 הקינוחים הכי מושחתים שחייבים לטעום בחו"ל

בלי מזומן: הדרך הכי חכמה להשתמש בכסף בחו"ל

הכי מחופשות באתר