בעין הסערה
6 דברים שאסור לומר לילדים
המעצבת שאחראית למהפך האופנתי של מירי רגב
הבירה החדשה של אירופה
מתכון למפרום חצילים
מסע בין ערוצים
לא עוברת סלקציה
אגדה של מלון
חותמת גומי
העסק שאחרי הסערה
מקום עם אופטימיות
ביד הלשון
לא בצל המחלה. אף על פיה
קטן עליה
תעשו כבוד לנציג המגזר
עוגת דבש טבעונית
7 תרופות שצריך בכל חופשה
X

מונעים את הרצח של א' דרך הרשתות החברתיות

0
0
SHARES

למעלה מעשרים נשים וילדים איבדו את חייהם מאז תחילת השנה בעקבות אלימות מגדרית. א' החליטה שהיא לא רוצה להצטרף אליהם, ולכן היא פרסמה סרטון ויראלי, במטרה להפעיל לחץ ציבורי על המשטרה להציל את חייה

מתחילת 2017 איבדו את חייהם למעלה מעשרים נשים וילדים בעקבות אלימות מגדרית. בעוד שהמודעות הציבורית לבעיה הולכת וגדלה, נדמה שהמשטרה נשארת בשאננות שלה. דוגמה מובהקת ועגומה לכך היא א', שלפני כיממה פרסמה סרטון שבו היא מופיעה עם פנים מטושטשות על מנת לשתף בסיפור חייה.

 

עוד באון לייף: 

 

לאורך כל שנות נישואיה, סבלה א' מאלימות פיזית, מילולית וכלכלית. היא הסתירה את זה מתוך רצון להגן על ילדיה, אך השנה האחרונה האלימות החמירה עד כדי ניסיונות דריסה ורצח. לדבריה, היא התלוננה במשטרה, אך משנוכחה לגלות שזו לא עושה כלום, היא החליטה לפרסם סרטון ברשתות החברתיות.

 

בסרטון, בו נראית א' עם גבס על ידה, היא אומרת בין השאר כי היא "חיה היום בפחד ובאימה. אני ממעטת לצאת מהבית. ואם אני יוצאת זה בליווי של אנשים". א' מספרת שפרצו לה לבית ולרכב מספר פעמים, איימו על החיים שלה ותקפו אותה. "נאלצתי להגיע לבית החולים עם שברים וחבלות ושוב אני עם שבר ביד, מגובסת".

 

 

הייתם מצפים שבמקרה כזה, המשטרה כבר תדאג לשלומה של א', אך היא מדווחת על מציאות הפוכה לגמרי "פניתי למשטרת ישראל מספר פעמים, הגשתי תלונה ועוד תלונה. והתיקים נסגרים". לדבריה "הפתרון של המשטרה ושל הרווחה הוא' תלכי למקלט'. זה הגיוני שאני אלך למקלט עם שני ילדים ושלושה ילדים שמפאת גילם אני אשאיר מאחורה? זה הגיוני שאני צריכה להיות סגורה בכלא?".

 

א' מתארת את המציאות העגומה שבה אישה וילדים הנמצאים בסכנה נאלצים לשנות את כל החיים שלהם וללכת להסתתר במקלטים שלא ערוכים לקבל משפחות שלמות, ושגם ככה עמוסים עד כדי אפס מקום, וכל זאת בגלל אוזלת ידה של המשטרה, שלא מסוגלת לשמור עליהם מפני אלו שמסכנים את חייהם ושמסתובבים חופשיים לגמרי. כך יוצא שדמן של הנשים האלו, ולעיתים גם של ילדיהן, הוא הפקר לגמרי בחסות המשטרה.

 

"אף אחד לא יוכל להגיד שידיו לא שפכו את הדם הזה. הכתובת היתה על הקיר. משטרת ישראל יודעת", טוענת א' ומבקשת את עזרת הציבור במקום שבו המשטרה נכשלה להגן על חייה. "אני רוצה לחיות כמו כולכם, בלי פחד שמישהו עוקב אחריהם ובלי פחד שמישהו הולך אחריהם ובלי פחד שאולי הם יסובבו את הראש ויקבלו מכה בראש ויפלו על הרצפה ויבעטו בהם", היא אומרת ומבקשת שישתפו את הסרטון, על מנת לעורר מודעות לסיפור שלה ולהפעיל על הרשויות לחץ ציבורי.

 

בתוך כך, הערב (שני) יערכו ב-20:00 שתי הפגנות, בירושלים ובתל אביב, שאותן מארגנת "תזכור" -  יוזמה עצמאית, שהוקמה כדי לזכור נשים שנפלו קורבנות לאלימות כלפיהן, להנציח אותן, להביא את האסון לקדמת הבמה ולהמחיש את ממדיו. המשתתפות והמשתתפים בהפגנה יקראו להביא לפרסום את הרקע שהוביל למקרי רצח של נשים רבות שנפלו לאלימות משפחתית וזוגית, בהן היבא מנאע, שנרצחה לפני כמה ימים על ידי רעול פנים בפתח של בית הוריה.

 

כמובן שגם א' וגם ההפגנות הערב ממחישות את הנחיצות של הלחץ הציבורי על מנת שסוף סוף דברים יתחילו להשתנות, ונשים הזקוקות לסיוע יקבלו אותו בזמן ולא רק בדמות דמעות שמגיעות מאוחר מדי.  

 

6 הקינוחים הכי מושחתים שחייבים לטעום בחו"ל

בלי מזומן: הדרך הכי חכמה להשתמש בכסף בחו"ל

הכי מחופשות באתר