הנשים מאחורי הסטרטאפים הגדולים בארץ
עולם הסטרטאפ - רגע לפני שיוצאים לדרך
תסמונת בירידה
על הכל אפשר לצחוק
מצמצתם, פספסתם
עדיין ג'ינג'ית, יותר מאושרת
סיבת הפיטורין: מחזור כבד
שיעורים מאחת שיודעת
עיר האורות הקטנים
אל תגעו לי בילדה
רשת ללא ביטחון
מכרה זהב לא מנוצל
יומן מסע
גבירותיי ורבותיי, מהפך!
בדמי ימיהם
התכשיט שירגש אותך בכל פעם מחדש
פותחת תיק
X
יוזמות מנהלות משקיעות

הסודות של פאנל המשקיעים המובילים בארץ

0
0
SHARES

רונה שגב מאמינה שמשקיעים קודם כל באנשים, אחר כך ברעיון. גיגי לוי ממליץ לא לעבוד לפי הקצב של החיים, אלא להבין שבסטארטאפ רצים קדימה, ודני כהן מספר מה הדרך הכי טובה לבחור שותף נכון לאורך הדרך. שלושה משקיעים, מהבכירים במשק, נותנים עצות וטיפים לסטרטאפיסטים בתחילת דרכם

מערכת onlife | 22.12.15

בשיאה של ועידת האינטרנט והמובייל של און לייף, הפגשנו את המשקיעים המובילים בארץ לדבר על מצב היזמות הנשים בישראל, ולענות על שאלות שנמצאות על סדר היום, את הפאנל הנחתה יזמית אינטרנט ומייסדת Alljobs, רוויטל הנדלר, כאשר בפאנל לקחו חלק רונה שגב, מייסדת ושותפה קרן ההון סיכון TLV Partners, דני כהן, שותף כללי בבית ההשקעות כרמל ונצ׳רס, וגיגי לוי, Angel Investor.

 

עוד באון לייף:

 

 

 האם לנשים יותר קשה לגייס כסף?

הפאנל עסק במספר סוגיות חשובות ומגוונות, כאשר אחת השאלות, שהופנתה לשלושת המשקיעים, הציתו את הדיון וסיפקו מספר תשובות מגוונות. לשאלה ׳האם לנשים יותר קשה לגייס כסף׳, ענתה שגב שהיא חושבת שלנשים דווקא יש הזדמנות מצויינת לזכות בהתעניינות מצד משקיעים בייחוד בשל העובדה שהם נשים, התעניינות שלא בהכרח יזכו לה גם גברים. דני כהן חלק עליה: ״אולי כתפיסה זה יכול להיות רעיון מגניב להשקיע ביזמות, אבל רובן יגידו שכרגע הם עסוקים בלהשקיע ביזמים״. לוי: ״הבעיה לא מתחילה בשלב ההשקעה, היא מתחילה הרבה קודם. באופן כללי יש פחות יזמיות ופחות נשים שלומדות טכנולוגיה״. 

 

 

״היום זה לא מספיק לבוא רק עם רעיון טוב. צריך לבוא כבר צוות מגובש״ גיגי לוי

 

בהמשך הפאנל המשקיעים התייחסו לסוגיות נוספות, כגון ״האם נכון להיכנס לעסק עם בן הזוג?״, ״איך ניגשים לגיוס כשאת בחודש תשיעי?״, ״איך בוחרים שותפים נכונים לדרך?״ וכו׳. 

 

המיזמים המבטיחים של השנה

חלקו השני של הפאנל היה מוקדש לתחרות פיצ׳ינג לתואר ״המיזם המבטיח של השנה״, ובה נתנו המשקיעים מזמנם ומנסיונם את מיטב הטיפים למציגות על הבמה, הזוכה בתחרות היא נירה מיורצ׳יק-שלג עם הסטראט-אפ החינוכי wizer.me, שתזכה לפגישות אישיות עם כל אחד מהמשקיעים בפאנל. 

 

הזוכה: נירה מיורצ׳ק שלג, מנכ"לית Wizer.me, פתרון חינוכי ויצירתי על ידי דפי עבודה מקוונים ומעוצבים. השופטים התרשמו מהאופן בו נירה הציגה על הבמה, וטענו כי המיזם הצליח לענות על צורך אמיתי.

 

מדידת פרטי לבוש אינטמים על ידי הדמיה תלת מימדית. ענבר כרמל

 

אפליקציה מבוססת מקום עבור אטרקציות להורים וילדים. זואי ברמנט

 

צפו בפאנל המלא ובתחרות הפיצ׳ינג של ועידת אינטרנט ומובייל של און לייף:

6 הקינוחים הכי מושחתים שחייבים לטעום בחו"ל

בלי מזומן: הדרך הכי חכמה להשתמש בכסף בחו"ל