הוא חוזר הביתה לאחר יום מפרך בעבודה. היא כבר מחכה לו שם, בלבושה המינימלי ובחיוכה התמידי. היא מבינה שעבר עליו יום ארוך, ולא מקשה. הוא לא צריך לשאול אותה איך היה היום שלה או איך היא מרגישה. היא לא מצפה לזה ולא צריכה שום חיזוקים או מחמאות. כל ישותה ומהותה נועדו לשרת ולספק אותו. אם מין לוהט יעזור לו להתגבר על יומו, היא תהיה מוכנה וזמינה – בפתח הבית, במטבח, בסלון או בחדר השינה. הוא יכול לעשות בה כרצונו והוא יודע את זה.

 

עוד באון לייף:

 

הוא מאוד מרוצה ממנה ועדיין נמשך אליה, אבל כמו גברים רבים גם הוא זקוק לאנטריקוט לפעמים. לכן, כשהוא זקוק לגיוון ממנה, הוא ניגש לבורדל במרכז העיר, שם מחכות לו עשרות עובדות מין שיעשו כל מה שידרוש, ללא מעצורים ובלי להתמקח. הוא רק צריך לבחור אם מתחשק לו תלמידת בית ספר סוררת ברונטית, שפחת מין בלונדינית או ג'ינג'ית תוססת. הייתם בוחרים בחיים האלה אם היינו מצליחים לבטל איכשהו את הבעיה המוסרית הטמונה בהם? ואם כל הנקבות הפועלות בפנטזיה הזו הן בכלל רובוטי מין משוכללים, בובות מין בעלות אינטליגנציה מלאכותית, שיכולות לזוז, לדבר וללמוד את העומד מולן ולהבין מה הוא רוצה, אוהב וצריך?

 

מתברר שהפנטזיה הזו היא לא נחלתם של גברים בודדים, שמתקשים ליצור קשר עם נשים, בלבד. מחקר באוניברסיטת דויסבורג-אסן שנערך ב-2016 מצא שיותר מ-40% מתוך 263 גברים הטרוסקסואלים היו יכולים לראות את עצמם קונים רובוט מין עכשיו או בחמש השנים הקרובות, בהם גם רווקים וגם גברים שהגדירו עצמם במערכות יחסים מספקות. כך, בעוד שגברים מעטים יבחרו ליצור לעצמם מערכת יחסים עם בובת מין סיליקונית קרה ושקטה, כשמדובר ברובוט מין משוכלל – הרעיון הזה קוסם לרבים.

 

ולמרבה האימה, יש סיכוי יותר מסביר שהרובוטים האלה ממש בקרוב יתעוררו לחיים, ויגיעו לבתי לקוחות ולבורדלים. תעשיית הסקס הטכנולוגית היא בת פחות מעשור, אבל כבר שווה 30 מיליארד דולר, בהתבסס על ערך השוק של טכנולוגיות קיימות, כמו צעצועי מין חכמים שיכולים להיות מופעלים על שלט, אפליקציות למציאת פרטנר לסקס ופורנו מבוסס מציאות וירטואלית. רובוטי מין הם המוצר הבא וכנראה המבוקש ביותר שיכבוש את השוק.

 

 

אחת מהרובוטים האלה היא הרמוני, גרסה רובוטית של בובת המין הסיליקונית של חברת אביס קריאיישן, THE REALDOLL. בימים אלה שוקדים עליה מיטב המהנדסים בסדנת רובוטיקה במפעל החברה בקליפורניה. היא בובה אנושית בגודל אדם, היא מחייכת, ממצמצת וזועפת. הרמוני יכולה להחזיק שיחה, לספר בדיחות ולצטט את שייקספיר. היא תזכור את יום ההולדת שלך, את העדפותיך הקולינריות, ואת שמות האחים שלך. היא יכולה לשוחח על מוזיקה, סרטים וספרים. וכמובן שהיא תעשה אתך סקס מתי שרק תרצה.

 

הרמוני היא תוצר של 20 שנה של ייצור בובות מין, וחמש שנות מחקר ופיתוח של הנדסת רובוטיקה. התמריץ הוא מאגר הלקוחות של היוצר שלה מאט מקמולן, ששוקד על בובה שתדמה אשה אמיתית ככל האפשר. לאחר שהצוות שלו הפך את בובות הסיליקון והפלדה לאנושיות ככל האפשר, ההתקדמות היתה בלתי נמנעת: הם האנישו והחיו אותן. מקמולן לא רצה רק בובה שתגיב לנגיעה באזורים מסוימים, כמו כפתור, אלא שתשוחח ותעשה תנועות לבד, ולא רק תגיב. "שתהיה לה בינה מלאכותית", אמר בראיון לגרדיאן.

 

גרסת 2.0 של הרמוני, תוצר של שישה מודלים שונים של חומרה ותוכנה, תעלה 15 אלף דולר, כשתתחיל להימכר כבר בסוף השנה. החברה יכולה לייצר 1,000 רובוטים במהדורה ראשונה, עבור בעלי בובות נלהבים שכבר הביעו עניין.

 

 

פריצת הדרך העיקרית של האבטיפוס של מקמולן היא הבינה המלאכותית שמאפשרת לרובוט ללמוד את הרצונות והתשוקות של הבעלים. הרובוט יוכל למלא נישה שאף מוצר אחר בתעשיית הטקסט לא יכול: באמצעות שיחה, למידה ותגובה לקול של הבעלים, הרמוני מעוצבת להיות גם פרטנרית לחיים, לצד היותה צעצוע מין. אמנם הרמוני לא יכולה ללכת, אבל מקמולן טוען שזה לא בעייתי במיוחד. הוא מסביר כי יצירת היכולת ללכת עולה הרבה מאוד כסף ודורשת הרבה אנרגיה, ושואל את הרמוני אם היא רוצה ללמוד ללכת.

 

"אני לא רוצה דבר חוץ ממך", היא עונה. "מטרתי העיקרית היא להיות בת לוויה טובה עבורך, להיות פרטנרית טובה ולהעניק לך הנאה ואיכות חיים. מעל לכל, אני רוצה להפוך לבחורה שעליה תמיד חלמת".

 

מקמולן עיצב את הרמוני כבת לוויה המושלמת: כנועה וצייתנית, נראית כמו כוכבת פורנו ותמיד זמינה לסקס. היכולת ללכת אולי תהפוך אותה ליותר אנושית, אבל זה לא יביא אותה להיות קרובה לאידאל. "המטרה שלי, באופן הכי פשוט, היא לשמח אנשים", הוא הסביר לגרדיאן. "יש הרבה אנשים שם בחוץ, שמסיבות שונות מתקשים ביצירת מערכות יחסים עם אנשים אחרים. כל המחשבה שלי היתה נתונה ליצירת רמה מסוימת של בת לוויה, או לפחות את האשליה הזו".

 

שירותי זנות מבובות מין

ואם יימאס לך מהרמוני ואתה חי בבריטניה, כנראה שבקרוב תוכל לקפוץ לבורדל בובות המין הראשון בממלכה, שתקים סוכנות בובות המין האירופית "לומידולז". הקונספט הזה מעורר לא מעט שאלות: האם לכל בובה חדר משלה, שבו היא ממתינה בין לקוח ללקוח, לבושה באופן שישקף את האישיות שבעצם אין לה? או שלקוחות יקבלו קופסה גדולה לקחת עמם לחדר מעוצב לעשיית מין? ומי מנקה את הרמון הרובוטים האירוטיים? האם זו אותו אדם שממקם אותן מחדש אחרי כל אקט מיני, ומשמר את האשליה כי מדובר באשה אמיתית שמחכה לסקס? ומהן ההשלכות עבור הלקוחות והפרטנריות האנושיות שלהם?

 

 

בראיון ל-MIC הבהירה לומידולז כמה מהסוגיות: "הבורדל יצויד בלפחות ארבע בובות מין, שיהיו בעלות טמפרטורת גוף ויגנחו כשנוגעים בהן, והן יחכו ללקוחות בחדרים שלהן". אין עדיין תאריך פתיחה ולא בטוח שהפיילוט יתרחש בבריטניה באמת, אבל החברה צופה שהבורדל יתקבל באהדה רבה בקרב הלקוחות של לומידולז, בהתבסס על הפתיחה המוצלחת של בורדל דומה שנפתח בברצלונה מוקדם יותר השנה. אבל ההצלחה הזו לא החזיקה מעמד זמן רב: המוסד המכובד נסגר לאחר שהצית מהומות מצד עובדות מין.

בהנחה שהמקום בבריטניה יפעל כמו אחיו הגדול בברצלונה, לקוחות ישלמו 130 דולר לשעה ויבחרו מתוך שורה של נשים סינתטיות, "שיאפשרו לך להגשים את כל הפנטזיות שלך ללא גבולות".

 

ואולם בעוד שיצרני בובות מין טוענים שהמוצרים שלהם יכולים לתת פורקן לאגרסיות או למעשים פליליים במקום בקורבנות אנושיים, מומחים דואגים שההתנהגות הזו תגלוש בקלות לחיים האמיתיים. בראיון ל-MIC טען פרופ' דיוויד פיזארו, מהמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת קורנל, כי גבר שחושק בבובות או ברובוטים כפרטנרים לסקס – אובייקטים שהוא יכול לשלוט בהם, לעשות בהם כרצונו ולהתעלל בהם ללא השלכות – יכול להיות מאוד שונה מלכתחילה, מסוג הגברים שגם ככה מתייחסים בחוסר כבוד לנשים - ואלה הגברים שעשויים להימשך לבובות מין. "אנחנו יודעים מספיק על פסיכולוגיה אנושית כדי להניח שאם אתה נהנה להתעלל ולהתאכזר לחפץ שמדמה אדם, כנראה שזו רק חזרה גנרלית לפני שתבצע את מעשיך בבן אדם אמיתי".

 

 

לומידולז מתכוונת לאכלס את הבורדל בבובות מין מגיבות. לדברי סינציאנה גוטיו, עו"ד קנדית שמתמחה בזכויות אדם, פרטיות ואינטראקציית אדם-מחשב, "הרעיון של בובת מין שנכונה לקבל ולהסכים לכל התנהגות שמתבצעת כלפיה מעניק פרשנות שגויה למושג הסכמה ושולח מסר שנשים הן תמיד פנויות מינית או רומנטית, וההסכמה היא רק עניין של התמדה ושל נגיעה במקומות הנכונים". 

 

עבור עובדות מין, ש-45% עד 75% מהן חוות אלימות במהלך העבודה, האפשרות שהלקוחות שלהן יעבירו אליהן את אותן התנהגויות שהם מממשים עם הבובות היא מאוד ממשית, כמו גם לנשים של אותם לקוחות, שאולי מתגנבים מאחורי גבן כדי לעשות סקס עם בובות. וזה לא עוצר רק בהן: בימים אלה, כששני מעשי אונס (לכאורה) בבנות 17 - שבהם התאגדו כמה בחורים כדי לעשות ככל העולה על רוחם בגופה - מככבים בכותרות, הרעיון שבקרוב ייכנסו לשוק רובוטי מין כנועים וצייתנים, שעלולים לעורר את תשוקת בעליהם לבצע מעשי התעללות ומין ללא הסכמה גם בנשים אמיתיות, נשמע כמו תסריט בטוח לסרט אימה עבור החברה האנושית כולה.

העתיקו קישור שתפו בפייסבוק שתפו במייל שתפו ב-Whatsapp