בתחילת חודש אוגוסט פרסמו אתרי עיצוב מובילים בעולם את דבר סיום בנייתו של הבית היקר ביותר בעולם. מחירו: 12.2 מיליארד דולר (לא, זו לא טעות). הבית נמצא בשוויץ, קרוב לגבול האיטלקי ונדרשו חמש וחצי שנים כדי להשלים את בנייתו, דווח.

 

 

צילום מתוך: dreamyapartment.com

 

 

המעצב הבריטי סטיוארט היוז תכנן ועיצב את הבית בשיתוף עם החברה השוויצרית exklusiv-haus, קרא לו "בית הזהב הראשון בעולם". אז מה יש בבית הזה שהופך אותו לכל-כך יקר?

 

ובכן, הוא יושב על שטח של 2,442 מטר מרובע, שטחו הבנוי  752 מטר והוא כולל 8 חדרי שינה, מרתף יינות ענק עשוי מאבן מיוחדת, חניה לארבע מכוניות ועוד שלל פינוקים.

 

 

צילום מתוך: businessinsider.com

 

 

צילום מתוך: home-designing.com

 

 

צילום מתוך:/ifitshipitshere.blogspot.com

 

 

צילום מתוך:/ifitshipitshere.blogspot.com

 

אבל מה הופך בית, מפואר ככל שיהיה, ליקר כל כך? ובכן שימוש ב-200 אלף ק"ג של זהב ומתכות יקרות נוספות וריצוף העשוי מאבני מטאור עם שבבים של עצמות דינוזאור מקוריות בנות 65 מליון שנה. כן, כן קראתם נכון.

 

 

לאחר פרסום הכתבות, החלו לצוץ תהיות באשר לאמיתות חלק מן העובדות.

 

 

1. לא נמסר מיקומו המדויק של הבית, מעבר לציון מקום כללי על גבול שוויץ-איטליה.

2. האגם הנראה צמוד לבית אינו מופיע במפת האיזור שסופקה.

3. באתר של חברת העיצוב השוויצרית מצוין שהבית עדיין בתכנון, בעוד שהמעצב עצמו סיפר שבניית הבית הסתימה, לאחר חמש וחצי שנים.

4. הסכום שכביכול שולם עבור הבית חסר פרופורציות בכל קנה מידה.

 

 

לאור כל אלה נבדקו שוב העובדות ונמצא כי מדובר בזיוף.

 

 

אין בית כזה - לא בתכנון ולא בפועל.

 

 

האתרים שפרסמו את הסיפור מיהרו לפרסם התנצלות וערכו בדיקה מדוקדקת יותר בעברו של המעצב. הם גילו שזו לא הפעם הראשונה בה הוא מתרברב בפרויקטים שלא היו ולא נבראו. בתחילת חודש אוגוסט הוא שלח תמונות של יאכטה אשר בנה לאיש עסקים ממלזיה. בניית היאכטה, שמחירה 5.5 מיליארד דולר, ארכה שלוש שנים והיא כוללת 100 טון של זהב. 

 

לכאורה. הכל לכאורה.

 

 

 

 

אלא שהתמונות שהוא סיפק התגלו כעיבודי פוטושופ לא מוצלחים אשר נלקחו מאתר יאכטות ידוע. גם במקרה זה - היאכטה הזו לא קיימת במציאות  והיא פרי מוחו הקודח של האדון סטיוארט יוז.

 

 

 

אז מה המסקנה?

 

בדיקת הרקע של המוכר הכרחית בכל סוג של עיסקה: בין אם אתם מתכננים לרכוש בית של כמה מיליארדי דולר ובין אם אתם מעוניינים בחושה במקום צנוע יותר.

 

עוד בOnlife:

ספריות מקוריות שחייבים בבית

לא תאמינו מה אפשר לעשות עם רהיטים מIKEA

למה לרדת במדרגות אם אפשר להתגלץ'?

העתיקו קישור שתפו בפייסבוק שתפו במייל שתפו ב-Whatsapp