ג'קי אזולאי: אני אישה עם לב טוב ופתיל קצר מאוד

כשג'קי אזולאי הורידה את כיסוי הראש, אנשים לא הפסיקו לדבר עליה. גם באינסטגרם ובפייסבוק שלה התעסקו העוקבים מבוקר עד ערב בשאלות האם יש או אין לה פאה ולמה היא בחרה להוריד ומה זה אומר וכו'. אזולאי טוענת שהיום זה כבר לא מזיז לה.

לראיונות נוספים עם הנשים שמופיעות בלוח השנה האלטרנטיבי:

"בעבר זה הפריע לי. אנשים חושבים שאם אתה מגיע לאיזה מקום מסוים, אתה בהכרח מתחיל לזלזל בערכים שלך וזה לא נכון. נשארתי בול אותו דבר. פשוט אנשים לא הכירו אותי לפני. הם ציירו לעצמם בראש איזושהי דמות, וכשהם רואים דברים שלא מתאימים לדמות שהם יצרו זה לא מסתדר להם. אבל אני בול אותו דבר. אותה ג'קי".

הריאיון הזה מתקיים בעקבות בחירתה של שטייף לאחת מתוך שורה של נשים פורצות דרך שיופיעו בלוח השנה האלטרנטיבי של און לייף בשיתוף עם הצלם   עדי ברקןבמקום נערות השער השדופות והמפתות שהתרגלנו לראות בלוחות השנה, ומתוך האמונה שאין מודל יופי אחד ושנשים ראויות להיות בקדמת הבמה בגלל מה שיש להן להגיד ולא רק בגלל איך שהן נראות, בחרנו לצלם נשים מובילות בתחומן עם רקורד של עשייה.

נשארתי בול אותו הדבר. ג'קי אזולאי ביום הצילומים ללוח השנה. צילום: עדי ברקן ורפאל מזרחי

ג'קי אזולאי, 32, פרצה לחיינו לפני בעונה השלישית של מאסטר שף, לפני כשלוש שנים. המתמודדת הדתייה שהדהימה את השופטים עם הבישולים אמנם נאלצה להסתפק במקום השלישי והמכובד בגמר אבל היא כבר מזמן הוכיחה שהיא כאן בשביל להישאר. בחודש הבא תכנית הריאליטי "אחותי ג'קי" בכיכובה של ג'קי ומשפחתה תצא לדרכה בערוץ הוט בידור ישראלי  וכולנו נוכל לראות את כל החמולה (14 ילדים בסך הכל) מעניקים גרסה ישראלית לטראש האמריקאי האהוב של משפחת קרדישאן.

את נמצאת כאן היום על תקן של אשה פורצת דרך. מה את חושבת על זה?

"אני גאה בעצמי. זה כבוד. מבחינתי, אני בחורה מהמגזר הדתי שהעזה לצאת לטלויזיה. אני חושבת שעשיתי את זה בדרך מאוד יפה ומכובדת. אני דואגת להראות שהמגזר הוא לא כזה שחור וחנוק. אפשר גם וגם, כל עוד מכבדים את הדרך".

"הייתי ילדה מאוד בעייתית"

היא נולדה וגדלה בבית שמש, השנייה מבין 14 אחים ואחיות. "תמיד הרגשתי שכולם חופשיים ללכת ואני צריכה להשאר ולעזור ולסדר. זה הפריע לי בתור ילדה. אבל היום אני שמחה שגדלתי ככה. בכלל, אני מעריצה את אמא שלי", היא אומרת, "מדובר באישה לא רגילה. ללדת 14 ילדים ולגדל אותם… לא הערכתי את זה בגיל צעיר כי עדיין את לא הבנתי כלום, אבל שקצת התבגרתי וקלטתי במה זה כרוך היא הפכה למודל לחיקוי עבורי. לא שיש לי כוונות ללדת 14 ילדים… אבל הדרך בה היא עשתה את זה, הביטול העצמי הזה שלה למען הילדים הוא מדהים בעיני".

איזו ילדה היית?

(צוחקת) "אני יכולה עכשיו להמציא ולשקר ולצאת סבבה אבל האמת היא שהייתי ילדה נורא בעייתית, בואי נניח את הדברים על השולחן. הייתי ילדה קונדסית כזאת, שובבה, זאת שאומרת את המשפט הכי חריף והכי לא במקום שאפשר, גם אם הוא נכון. לא סתם אני איפה שאני היום. אני זוכרת שאמרתי את האמת בפנים למורה ולא אומרים למורה את האמת… פשוט לא עושים את זה. יחד עם זאת הייתי ילדה חמודה. תמיד אמרו לי "את בעייתית אבל אנחנו אוהבים אותך. לא יודעים מה לעשות איתך" שזה הכי גרוע".

אם היית יכולה לומר משפט אחד לילדה שהיית, מה היית אומרת לה?

"תרגיעי חמודה, מה נסגר איתך?"

כבר 10 שנים שהיא נשואה לישראל ובחודש שעבר חידשו השניים נדרים בחתונה נוצצת ועתירת סלבס אליה גם הגיעו שני הבנים שלהם: אורי אליהו בן 7 ואיתי בן 5. השניים מתגוררים בישוב החרדי אלעד.

איזו אמא את?

"אני חושבת שאני אמא סבבה, אמא חברה. אני משתדלת להיות אמא קלילה כזאת, לזכור מה אני לא אהבתי שהיה אצלי ולא לעשות את זה להם. למשל כשאנחנו בסופר, אם הם מבקשים משהו, אני קונה להם, אפילו שזה לא יותר מדי חינוכי. אני קונה כי אני זוכרת שלי היו אומרים "לא". יחד עם זאת כשצריך להעמיד במקום, אני מעמידה בלי פשרות. מעבר לזה, צריך לשאול אותם מה הם אומרים".

ואם הייתי שואלת אותם, מה הם היו אומרים?

"אמא שלנו? כפרה עליה".

ואת? אם הייתי מבקשת ממל להגדיר את עצמך בחמש מילים? ג'קי היא…

"לב טוב ופתיל קצר מאוד".

פמיניסטית? מה זה?

עם זוגיות משגשגת ותכנית חדשה בדרך, לג'קי אזולאי יש הרבה סיבות לשמוח אבל לטענתה אין בעולם אישה ששלמה עם עצמה במאת האחוזים.

"אין דבר כזה אשה ששלמה עם עצמה לגמרי וזה בסדר שלא. זה טוב שתמיד נשאף ליותר.  בואי נגיד להיות שלמה עם עצמך ב- 98% זה סבבה כי זה משאיר עוד 2% לשאיפה. מה רע?"

מה זה כשלון בעינייך?

"כשלון זה אם משהו שרציתי, לא יצא טוב. לא חושבת שנכשלתי במשהו מהותי בחיים שלי אבל אני נכשלת בדברים קטנים ביום יום. כשזה קורה אני ממשיכה הלאה, לא מתעכבת. לא יצא לי טוב הסיר, אני עושה עוד סיר. מה קרה?"

ג'קי אזולאי עם השרה מירי רגב והסטייליסט מיכה טרנובסקי. צילום: עדי ברקן ורפאל מזרחי

אחד המאבקים הכי גדולים של הפמיניזם הוא כנגד אלימות מינית. לאחרונה נשים רבות יוצאות בפוסט פומבי בפייסבוק וחושפות הטרדה או תקיפה מינית שחוו. מה את חושבת על זה?

"אני לא חושבת שזה משהו שצריך לדבר עליו בפייסבוק כי זה קצת מוזיל מהחומרה של העניין וזה גם מוביל למצבים בהם מזלזלים בבחורה. מתחילים להסתכל בתמונות שלה ולהגיד: "טוב, תראי איך היא נראית. טוב, זה בטח בגלל זה". אני חושבת שצריך לטפל בזה ביד קשה אבל לא נראה לי שהפייסבוק זה המקום".

את נתקלת באופן אישי במשהו של הטרדות מיניות של אלימות מינית?

"כשגדלתי נזכרתי באיזה מקרה שקרה לי כשהייתי קטנה. עשו לי איזה משהו. אני כן זוכרת מה קרה אבל זה לא השאיר בי איזו טראומה. רק כשגדלתי הבנתי שמה שקרה זה נוראי. הייתי ממש קטנה".

למרות שהיא נחשבת אישה חזקה ודעתנית שלא שעושה את הבחירות המתאימות לה מבלי להתחשב ב'מותר' וב'אסור' החברתי, לג'קי אזולאי אין שמץ של מושג מה זה פמיניסטית.

"אני לא באמת יודעת מה זה אומר? את חייבת להסביר לי. פמיניסטיות הן אלה ששרפו חזיות? אלה פמיניסטיות?"

גם.

מה קשור לחזיה? עד היום שלא הבנתי. מה קשור?

חזיה זה משהו שהמציאו גברים.

מה, באמת? בכל מקרה, אני לא פמיניסטית. אני עדיין דוגלת בדעה שהבעל הוא המלך, ואני צריכה לכבד אותו, ולעשות הכל בשבילו. לא שזה קורה אצלי בפועל…

אה, זה לא קורה?

(צוחקת) לא ממש. בינינו זה לא ממש ככה כי אני מין דמות בעייתית כזאת… אבל גם בבית שבו גדלתי, לאבא שלי היה לו מקום של כבוד. היו דברים שהוא לא עשה בגלל שהוא גבר.

כמו מה?

נגיד הוא אף פעם לא בישל. האמא מבשלת.

ואצלכם בבית?

ישראל עושה הכל. תראי, הדורות משתנים אבל עדיין אני חושבת שלגבר צריך להיות מקום של כבוד. כן הוא מעלי. נקודה.

הוא מעליך?

כן. למה לא? צריך לתת לו כבוד.

ולך? לך אין כבוד?

לי? יש. בטח שיש.

צילום: עדי ברקן ורפאל מזרחי 

איפור: שירן שפלר

שיער: אריק בניסטי

סטיילינג: מיכה טרנובסקי

הלבשה: הוניגמן, בוטיק דה מרקט

תכשיטים: מילר

נעליים: NINE WEST

 כל התמונות בפרויקט ללא פוטושופ או הצרת היקפים בהתאם לחוק הפוטושופ הישראלי

אור סופרג'קי אזולאילוח השנה האלטרנטיבי