איך מתחברות לרשת כנ"ף?

תכנית הרישות של כנף

כנ"ף היא תכנית לאיתור נשים מנהיגות והכשרתן לרישות (networking) בין קהילות  במרחב הפריפריה, הגליל והנגב.

איך נוצרת רשת הנשים ?באמצעות רצף של הכשרות החולקות שפה משותפת ומבוססות על דיאלוג חברתי ומקצועי משותף. ההכשרות כוללות קורסים, גיבוש מיזמים קהילתיים וחשיפתם בכנסים ייחודיים המשלבים תהליכי שיתוף ציבור.

ההכשרות מסובסדות וכרוכות בעלות סמלית מצד המשתתפות.

על מנת לענות על הצורך ביצירת שפה משותפת בין פעילות וחברות הרשת, פותחה טכניקת ריאליטי כנף – מתודת תיעוד, איסוף ורישות קהילתי בעזרת מצלמה, המשמשת ככלי להתבוננות על עשייה קהילתית-חברתית. הטכניקה שעוברת כחוט השני ומשולבת בכל ההכשרות של כנף, תאפשר למשתתפות היכרות מעמיקה זו עם זו, תוך קידום מיזמים לשינוי חברתי.

מיזם כנף הוא פלטפורמה חדשנית שגובשה בברכתו של השר אריה דרעי וברוח חזונו של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, לשים את הפריפריה במרכז

עוד על כנ"ף:

נשים מרשתות קהילה

כנסי הקונספט של כנ"ף

אז איך מתחברות לרשת? ישנן ארבע דרכים:

1.    "מיני-כנף"– מודולה (יחידת למידה) המיועדת לעמותות וארגונים לשינוי חברתי שמקיימים קורסים והכשרות באופן שוטף. המודולה תשולב בקורסים אלו ותאפשר את חיבורן קהילות הנשים המקצועיות אל תוך רשת הנשים כנף.

2.    קורס מדריכות רשת– הקורס מקנה תעודת מדריכת רשת כנף ומהווה תנאי קבלה לתכנית שדרת המרשתות. מדריכות הרשת ישובצו חזרה בקהילותיהן השונות והחיבור ביניהן ייצור שינוי משמעותי – רישות הפריפריה בכלים ושפה משותפת של שינוי חברתי.

זהו קורס כנף בסיסי בהיקף של 24 שעות המשלב הרצאות העשרה בנושאים חברתיים-כלכליים שונים בשילוב עם סדנאות מעשיות והקניית כלים לתכנון מיזמים לשינוי חברתי-קהילתי.

 תכנית קורס בסיס – אפשרות להירשם

3.    הכשרת שדרת המרשתות – תכנית הדגל של פרויקט כנף. התכנית בהיקף של 60 שעות לימוד ובנוסף שני סמינרים דו-יומיים ומפגש מסכם בן שלושה ימים. התכנית תעניק למשתתפות שתסיימנה בהצלחה תעודת מר(א)שת(ראשת קהילה ומובילת רשת); בוגרות התכנית יהיו הצירות הראשונות בקונגרס הנשים הראשון של כנף.

קול קורא להכשרה לשדרת המרשתות

4.    זירות לחשיפת מיזמים – אירוע שיא ברצף ההכשרות והכנסים הינו קונגרס הנשים הראשון שמטרתו לאפשר ליזמיות כנף נגישות למשאבים, הכרות עם מנטורים ומשקיעים, עם נציגים בכירים במוקדי קבלת החלטות, חשיפה למדיה ושיתופי פעולה מגוונים. המיזמים שיפתחו בוגרות "שדרת המרשתות" יוצגו בקונגרס הארצי, שמתוכנן כאירוע תרבותי ייחודי וחדשני ברוח בינלאומית ומהווה הזדמנות לפגוש את צמרת המערכת הפוליטית בישראל ונשים מנהיגות מהארץ ומהעולם.

רישום המיזמים מותנה בסיום הכשרת שדרת המרשתות ובקבלת תעודת מר(א)שתת.

איילת לרר שאקיכנףפריפריהקריירה