התקשורת מתעלמת מההצלחות של היזמיות הישראליות

שמי טל רובינשטיין ואני היזמית והמנכ"לית של הסטארטאפ SHUPPERZ שהיא פלטפורמה למסחר חברתית שמאפשרת לאנשים להתחבר למקומיים בכל רחבי העולם, במטרה שייקנו עבורם בחנויות – ממש כמו המקומיים. הקונים ינצלו את חוכמת "המקומי" שלהם בכדי להשיג את העסקה הטובה ביותר וכמובן שאז גם הם ישלחו להם את הרכישות עד לפתח ביתם, כך שכבר לא יהיה מוצר בעולם שאי אפשר יהיה להשיג- רק צריך למצור דרך האפליקציה את הקונה המקומי שיקנה אותה. 

מאז ועד היום כבר גייסנו 4 מיליון דולר והאפליקציה בגרסת בטא כבר עובדת בארץ ובניו יורק. לפני חודש, בתזמון מושלם לסבב גיוס נוסף של 10 מיליון דולר על מנת להתרחב לעוד מדינות, כתבו עלינו בפורבס כאחד מ-60 סהטארטאפים בעולם המובלים על ידי נשים שישנו את התעשייה.

שלושה ימים אחר כך קיבלתי הזמנה לדבר באו״ם! מסתבר שיש דבר כזה ׳יום האישה היזמית הבינלאומי׳ ובחרו מספר מצומצם של נשים מכל העולם לדבר בפני פורום של מדיה עולמית, אנשי עסקים, מובילי דעה ומשפיענים ברמה בינלאומית. ואני, סטארטאפיסטית מתחילה, בת 36, י-ש-ר-א-ל-י-ת, בניהן.

איזו התרגשות אחזה בי, מעבר להזדמנות המטורפת להציג את SHUPPERZ – הסטארטאפ שלי, יש פה משהו עוצמתי בזהות הישראלית שלי כנואמת באו״ם. אני לצד יזמת סעודית- באיזה עולם זה יכול היה לקרות?

חשבנו שיש פה משהו משמעותי ברמה לאומית. כן, עם כל הציניות, הנאום שלי מתחיל בהתייחסות לעובדת היותי ישראלית במעמד הזה. פנינו דרך משרד יח״צ לערוצי החדשות, הצענו להם להתלוות אלי למסע הזה, או לפחות לסקר את הארוע (שיקבל סיקור מפוקס ניוז, בלומברג, ניו יורק טיימס ושאר מדיות מהעולם) ונדהמנו מהתשובה הגורפת שקיבלנו מכל מי שפנינו אליו – "זה לא מספיק מעניין".  

איך זה לא מספיק מעניין? איך ערוצי החדשות לא מבינים את החשיבות העצומה יש בחשיפת סיפור כזה בפני הציבור? איך הם לא מבינים את החשיבות שיש לתת לזה בתודעה הציבורית? 

טל רובינשטיין: "יש פה משהו עוצמתי בזהות הישראלית שלי כנואמת באו״ם"

הבת שלי בת 8 רוצה להיות סטארטאפיסטית. יש לה מחברת המצאות שהיא כותבת בה רעיונות. היא נחשפת לעולם הזה בבית ולכן ללכת ללמוד באוניברסיטה מדעי המחשב, או לבחור במסלולים טכנולוגיים, תהיה עבורה בחירה הגיונית וטבעית. מה לגבי דור הנשים לעתיד שלא נחשף לזה בבית? וגם לא בטלויזיה או בשום מדיה אחרת? איך בת 8 תרצה להיות סטארטאפיסטית אם היא מעולם לא שמעה על זה? אחר כך מתפלאים שהן רוצות להיות ׳סלב׳, שקשה עד בלתי אפשרי למצוא נשים מתכנתות, שאנגלה מרקל מגיעה לארוע סטארטאפים ושואלת איפה הנשים?

אפליקציהחינוך מודע מגדריזמותיזמות עסקיתקניות אונליין