רותם סלע חוגגת 36: איך היא הפכה לדבר הכי חם על המסך שלנו?

בניגוד לאנשים שאוהבים לבקר את התפקוד שלה כמנחה, אני נהנית לראות את רותם סלע על מסך הטלוויזיה שלי. סלע, שהפכה מדוגמנית לכוכבת פריים טיים שעושה עבודה נהדרת, חולשת על מגוון תחומים בביזנס, ואפילו הצליחה לגרום לשבועון הנשים הגדול במדינה להקדיש לה שער רק כי "עשתה קארה" (אגב, גם אני נכנעתי לטרנד).

סלע, היא בחורה סופר מקסימה, אינטליגנטית, יפה ולא מתוסבכת מידי, לא מתוסבכת בכלל אפשר לומר. לא שזה רע להיות מתוסבכים, אלא שבארץ מדובר בטייפ קאסט קצת שונה מכל מי שאנחנו אוהבים להמליך כאן כגיבור תרבות. ואתן יודעות מה, הגיע הזמן שבביצה המקומית שלנו נלמד להעריך גם את הנשים הללו, היפות המצליחות, אלה שגדלו עם כפית של זהב בפה, הכל בסדר ואין בכך שום דבר רע. הצלחה זו לא מילה גסה, גם כסף לא גם רזון לא ובטח לא שיער חלק בלונדיני. אחת הבעיות כאן היא שתמיד רואים מישהי כזאת כ"אויב". תתפלאו לשמוע שדווקא למי שלכאורה כל הקלפים מצויים בכיס, אמור להיות הרבה יותר קשה. חובת ההוכחה תמיד תהיה עליה, ואף פעם לא יעשו לה הנחות. מחאת המתולתלות שיצאו נגד סלע, שזרקה הערה אגבית ותמימה לחלוטין כלפי ירדן שי, מתמודדת מתולתלת ב"כוכב הבא", היא הוכחה לכך. הרי ברור שאם מישהי אחרת היתה זורקת הערה שכזאת, אף אחת לא היתה עושה רעש, כאילו באמת חסר על מה למחות כאן.

 

על אף שהיא ממש לא חייבת את הצלחתה לחברה הטוב אסי עזר, אפשר להודות שהסכסוך המתוקשר עם בר רפאלי עשה לה רק טוב. בביצה המקומית להיות חלק מ"פאואר קאפל" תמיד מזניק את מניות ההצלחה של שני חלקי הדואו. במקרה הזה עזר וסלע, יכולים להיות יחד מעצבנים אבל גם כריזמטיים באותה מידה. צמד המנחים מצטיירים כנגישים ונטולי גינונים ואני באמת בספק אם יש זוג אחר בטלוויזיה שמסוגל להעביר תכנית עם חופש הגשה שכזה.

החיבור של השניים החל ב"להיות איתה" של עזר, עד אז סלע הייתה דוגמנית מצליחה שהבליחה לתפקידי אורח ב"אבודים באפריקה", וב"הבורר" ועשתה עבודה לא רעה בכלל על המסך. ב"להיות איתה" היא נכנסה לנעליה של רפאלי – אחרי שזו פרשה עוד בשלבי העבודה על הסדרה – וצלחה את זה בקלות, מאז השניים הפכו להיות גם החברים הכי טובים. השחקנית אפילו סיפרה שהם יוצאים ברביעייה עם בני זוגם, ואפילו יוצאים לחופשות יחד. החיבור המוצלח הוכיח את עצמו והמשיך עם ההגשה המשותפת של "הכוכב הבא", "נינג'ה ישראל", ו"רק רוצים לרקוד", וגלש גם להפסקת הפרסומות כשהשניים לוהקו לקמפיין של "איי־די דיזיין".

 

אבל כמובן שסלע לא תמיד זקוקה לבן הלוויה שלה והיא מצליחה לפלס לעצמה דרך עצמאית מרשימה, שבין השאר אפשר לראות אותה בסדרת הדרמה 'אוטונומיות' לצד אסי כהן, שם היא מגלמת תפקיד לא פשוט ומאתגר משחקית של אישה חרדית. לצד זה היא ממשיכה להיות אחת הפרזנטוריות המבוקשות בתעשייה. מלבד הייצוג של החברה המשפחתית "קסטרו", היא פרזנטורית של "טורנדו". הפרסומת למזגנים בה השתתפה גררה הרבה ביקורת כלפיה. רבים תהו כיצד אישה אינטליגנטית וחזקה מרשה לעצמה להציג אישה שאכפת לה רק איך שהיא נראית כשהטכנאי מגיע. כשעימתו עם סלע את השאלה, היא אמרה בתגובה: "על כל דבר יש מה להגיד. אם אישה משקיעה בעצמה זה לא הופך אותה אוטומטית לשטחית, אישה חזקה היא אישה שלא מפחדת להגיד: אני גם מתעסקת במראה שלי".

 

יש בה משהו עממי בסלע, על אף שגדלה בקיסריה ולמדה משפטים בבינתחומי, והתחתנה עם אריאל רוטר מאימפריית קסטרו. אפשר לראות את זה בראיונות, אפשר להבחין בכך בסגנון ההגשה. היא לא מרוחקת, אין לה דיסטנס, היא החברה שלך מהשכונה, היא האחות המדליקה של החבר הכי טוב שלך מהצבא, וזה אולי סוד ההצלחה העצום שלה. "דוגמנות לא הייתה משאת נפשי", סיפרה פעם בראיון, "ראיתי בזה עבודה זמנית בזמן שחברות שלי ממלצרות. אף פעם לא רציתי להוכיח משהו למישהו".

מה שמדהים תמיד להיזכר בו הוא שרותם סלע, שנראית עדיין כמו בת עשרים ומשהו בשיא תקופת הפאן של החיים, היא כבר בת 35 ואמא לשלושה ילדים (שתי בנות ובן). וזה לא הדבר היחיד שהופך אותה לאהובה על כולם – היא חובבת ג'אנק פוד ידועה מחד ומאידך היא צמחונית אדוקה: "90 אחוז טבעונית: "בבית אין לנו בשר וכמעט אין גבינה, אבל בחוץ אנחנו נותנים לילדים לאכול מה שהם רוצים. כשהם יגדלו נסביר מה זה אומר שאוכלים תרנגולת והם יחליטו". היא מספרת שהיא אמא נטולת רגשות אשם, והצליחה למצוא את האיזון בין הקריירה לאימהות: "אני כן יכולה להודות שהייתה תקופה ארוכה מאוד שבה הייתי מתוסכלת בהיבט של דרישות הקריירה", אמרה בראיון לידיעות אחרונות, "בסופו של דבר אני עובדת עם רוב שהוא גברי שאני לא יכולה לעמוד בזמינות שלהם". ייתכן שהנונשלנטיות שלה מושפעת מכך שהיא לא באמת מוטרדת ממה שחושבים עליה. בראיון למאקו לפני מספר שנים היא אמרה: "אני לא מתאמצת להוכיח לאנשים שאני חכמה" ו"הדבר האחרון שמעניין אותי הוא שיחשבו שאני רק על תקן פנים יפות. יש כאלה שיחשבו ככה ויש כאלה שלא, אני זו אני. אני יודעת מה החסרונות שלי ומה היתרונות שלי".

אם הצצתן באינסטגרם שלה לאחרונה בוודאי ראיתן אותה שוכבת על החוף במלדיביים ביום הולדתה ה-40 של חברתה יעל גולדמן והחברה העוד יותר מפורסמת: גל גדות. כשנשאלה אם ההצלחה הבינלאומית של גדות, אחת מחברותיה הקרובות, קורצת גם לה, היא התייחסה לכך בביטול ואמרה מיד שאין לה כל רצון לחיות במדינה אחרת ולרדוף אחרי תפקידים. לפחות הרווחנו אותה כאן שתישאר.

אסי עזרהכוכב הבא לאירוויזיוןרותם סלע