מיכל צפיר: 'בגלל משבר הקורונה התחלתי לשדר מהבית ואני פורחת'

מיכל צפיר אושיית בריאות, מגישה בטלוויזיה וברדיו, שחקנית ועוד שלל תארים השתתפה השבוע ב'עושים זום'- סדרת ההרצאות של און לייף בשיתוף החמ"ל לסיוע לעצמאים של להב בחסות בנק הפועלים וסיפרה למשתתפים איך הקורונה הכריחה אותה לחשב מחדש על איך להמשיך לשמור על קשר עם הקהל שלה, מה השתנה בה בעקבות המשבר ומה היא מבטיחה להמשיך לעשות גם כשנחזור באמת כולנו לשגרה.

"בעקבות המצב ובשל החשש שאדביק בגלל שטוביה (החתן של מיכל) נדבק בקורונה, ביטלו לי את התכנית המתוכננת בערוץ 24 ותוך 48 שעות המצאתי לעצמי תכנית חדשה. תכנית 'בוקר בקפה' שרצה דרך הפייסבוק כבר שישה שבועות. אני לא שומעת חדשות, אני לא משרד הבריאות ויצרתי לי שגרה אחרת, אני מדברת רק על הנושאים שמעניינים אותי, מספרת מיכל על התכנית החדשה שיצרה לעצמה. "עכשיו אני פורחת". .

צפיר פותחת כל בוקר ברבע לחמש ומשקיעה את הזמן בריצה, הליכה או מדיטציה. היא מקפידה להקשיב למשהו חדש מיד יום, את הצוות הגדול איתו עבדה היא שיחררה עוד לפני הקורונה. "היום אני עובדת עם פרילנס אחד. הצוות שלי יצירתי, רעב, צוות שהוא המנהיג של עצמו."

לתכנית החדשה היא באה בלי חסויות או כסף, בלי מאפרת, בלי פן, לבושה בבגדי ספורט.   

איך זה עזר לך לביזנס לעשות תכנית בחינם?

"אמרתי לא רוצים אותי, אבל יש לי פלטפורמה- פייסבוק. אחרי 3 שבועות התחילו לבקש לתת חסויות. כשבחרתי לעשות את זה, לא התעסקתי בחסויות. אני כמו כולם בתקופת חוסר וודאות התמקדתי בלדבר עם אנשים, בללמוד, שמתי דגש על מה שאני יכולה לנהל. התבטלו לי ההרצאות- של יום האישה/ פורים/ יום העצמאות, גם הופעות לילדים אבל לא התייאשתי. אני מאמינה בתכנית שלי. הגדלתי את קהל לקוחותיי- עברתי את המאה אלף , קפצתי ממש ברשימת העוקבים, רשימת התפוצה שלי קפצה. אני חולקת ידע ואני כבר רואה את התשואה. אני מנהלת את הזמן שלי, יש לי הרבה נכסים דיגיטליים. לפני יומיים פניתי לאחד העובדים שלי ואמרתי לו 'תיתן חשבונית ותוסיף עשרה אחוזים'. זה היה איש הדיגיטל שלי שהביא כל כך הרבה עוצמות ויצירתיות. הוא לא האמין שזה קרה. 

מה יישאר בך או מהעסק גם כשתחזרי להרצאות ולשגרה?

יותר צניעות, ויותר הקשבה. ממש התאמנתי על להקשיב, על ענווה. אני באה לראיון ממקום הכי נקי, כמי שלא יודעת. אני עם בגדי ספורט, אני הרבה יותר נמרצת, הרבה יותר יצירתית וזה לא יכול להגיע ממקום שבו את רק במקום של הישרדות. אם רק הייתי בהישרדות, ובלהתלונן, הייתי מרירה. אין לי פן, אני עם תלתלים, אני חוזרת על הבגדים שאני לובשת, התכנית לא סטרילית כי החיים לא סטרילים ואת זה אני אקח הלאה."

 

עושים זום: הערב, יום ראשון בשעה 2030 

 

רישום בלינק הבא 

 

***

יש לא מעטות שעבורן הימים האלה הן גיהינום.  כשכולם בבית וגם האלימות נוכחת ביתר שאת. חיה בזוגיות אלימה? מחפשת אזן קשבת? התקשרי עכשיו לקו החירום של ל.א לאלימות ואון לייף 6724* 24/7 בכל השפות. אנונימיות מובטחת 

 

חזרה לשגרהמיכל צפירמשבר הקורונה