עבודה מהבית: למה זה טוב גם למעסיקים

במהלך יום האישה שצוין השבוע, סיפרו לנו אתרי האינטרנט והעיתונים על פערי השכר בין גברים לנשים, על חוסר יכולתן של נשים אחרי לידה להתקדם בעבודה, ועל כמה שלא משתלם לחזור לעבודה אחרי הלידה, כשכל המשכורת מוקדשת להוצאות הטיפול בילדים. נשים שחוזרות לעבודה אחרי הלידה, מוצאות את עצמן מתלבטות בין טיפול אחד על אחד של מטפלת לבין מעון בו תינוק בן ארבעה חודשים נאלץ להתחרות על תשומת ליבה של המטפלת עם תינוקות נוספים בני גילו. מיותר לציין שבגלל שיקולים כלכליים, רובן נאלצות לבחור באפשרות השנייה.

המצב הזה הוא לא ברירת מחדל, ובהרבה מאוד מקרים, יש לו פתרון. קוראים לו עבודה מהבית. נכון, לא מדובר בפתרון קסם, והוא בוודאי לא אפשרי בכל תחום עיסוק, אבל עם הטכנולוגיה של היום, יש לא מעט תחומי עיסוק בהם עבודה מהבית אפשרית – עיצוב גרפי, בניית אתרים, כתיבת תוכן, עריכה לשונית, תרגום, שיווק ומכירות (בעיקר דרך הטלפון), עבודות אדמיניסטרציה, גיוס כוח אדם, תכנות  – כל אלה (ועוד רבות) הן עבודות שיכולות להיעשות מהבית, לפחות בחלק מימות השבוע. חלק גדול מהאנשים שמבלים את מרבית יומם בעבודה במשרד, מול המחשב, יכולים לעבוד מהבית, לפחות במתכונת חלקית, כשהם מגיעים למשרד רק בחלק מימות השבוע עבור פגישות וישיבות.

שיהיה ברור – עבודה מהבית היא עבודה לכל דבר, ואפילו עבודה קשה מאוד. היא דורשת משמעת עצמית אדירה, ויש לה את המחיר שלה, שמתבטא באובדן הגבולות בין עבודה לבית. התמזל מזלי והמעסיק שלי מאפשר לי לעבוד מרבית ימות השבוע מהבית, ועל כך אני מברכת בכל יום, אבל בערב, כשכולם מתרווחים עם בן/בת הזוג מול הטלוויזיה, אני תמיד עובדת עד השעות הקטנות, וכבר מזמן שכחתי איך נראה סופשבוע ללא עבודה. בניגוד למה שרבים חושבים, העובדה שאני עובדת מהבית לא מאפשרת לי לנקות את הבית, לעשות קניות או לשבת בבית קפה עם חברה שנמצאת בחופשת לידה. מדובר בעבודה לכל דבר. אבל היא כן מאפשרת לא לבזבז זמן יקר בנסיעות ובעמידה בפקקים, והיא בעיקר מעניקה לי גמישות, שמאפשרת לי להיות נוכחת באופן משמעותי בחיים של הילדה שלי.

עבור אימהות לתינוקות, הקונספט של עבודה מהבית מאפשר, למשל, להמשיך להניק את התינוק גם כשחוזרים לעבודה, מאפשר להיות שם בשביל התינוק כשהוא בוכה וצריך את החיבוק של אמא, מאפשר להיות שם בכל הרגעים החשובים, ולא פחות חשוב –מאפשר לנשים לשוב לעבודה, ולא להוציא את כל ההכנסות שלהן על הוצאות טיפול בתינוק. נכון, לא תמיד פשוט לעבוד עם תינוק בבית – אני למשל, העסקתי מטפלת שהגיעה בכל יום לכמה שעות בשביל לשחק עם הילדה ולטייל איתה. ועדיין, הייתי נוכחת וזמינה כל הזמן, הרגשתי בטוחה ושקטה יותר כשהילדה לידי, וגם יכולתי לעבוד בזמן שהתינוקת ישנה ובזמן שבדרך כלל בוזבז על נסיעות לעבודה. גם החיסכון הכספי היה משמעותי. כשהילדים גדלים ונכנסים למסגרות עדיין אפשר להיות קרובים וזמינים, ולבלות שעות ארוכות יותר עם הילדים ולא לראות אותם רק בשעות הערב, ויש לזה חשיבות עצומה בכל גיל.

למי זה טוב?
היתרונות של העבודה מהבית מאוד ברורים עבור ההורה והילד, אבל מה עם המעסיק? מעסיקים רבים חוששים מהסידור הזה, שלא מאפשר מעקב אמיתי אחרי מה העובד עושה בשעות העבודה. זו הסיבה שעובדים רבים שאין שום מניעה שיעבדו מהבית, עדיין ממשיכים להגיע למשרד מדי יום (כמובן שאם צריך אותם להשלמות בשעות הערב והלילה, פתאום אין למעסיקים שום בעיה שיעבדו מהבית). למרות שלעיתים נראה שמדובר בעסקה חד צדדית שרק העובד מרוויח ממנה, יש פה יתרונות ברורים גם למעסיק, ובעיקר לאלה שהספקי העובד חשובים עבורם יותר מנוכחותו הפיזית. לעובד שמאפשרים לו לעבוד מהבית יש הרבה מה להפסיד אם האפשרות הזו תישלל ממנו, לכן מי שעובד מהבית יתאמץ הרבה יותר כדי לזכות באמון המעסיק ולהוכיח שהוא ראוי לאמון שניתן לו. זו הסיבה שבגללה אנשים שעובדים מהבית מתכננים בקפדנות וביעילות את לוח הזמנים שלהם. הם יודעים שהם נמדדים בהספקים, ולכן הם מתאמצים להספיק כמה שיותר, ולא מעבירים את שעות העבודה בשיחות מסדרון, גלישה באינטרנט וכתיבת טוקבקים, כמו שעושים הרבה עובדים נאמנים שמגיעים למשרד מ-8:00 עד 17:00.

כל מעסיק יודע, שעובד מרוצה הוא עובד טוב ונאמן. עובד שיכול להיות רגוע בזמן העבודה, ולא להטריד את עצמו בדאגה לתינוק שאתמול היה חולה והיום הוא בכל זאת נשלח לפעוטון, או בשאלה אם למרות כל העומס יספיק לצאת מהעבודה ולקחת את הילד בזמן מהגן, יבצע את העבודה שלו טוב יותר. ועוד לא דיברנו על כך שמי שעובד מהבית מתכנן לעצמו את סדר היום ועובד בשעות הטובות ביותר שלו, כך שכל שעה מנוצלת ביעילות המרבית. מכירים את הזמן הזה אחרי ארוחת הצהריים, שכולם יושבים ומפהקים במשרד וקצב העבודה יורד פלאים? מי שעובד מהבית פשוט נמנע מעבודה בשעות בהן הוא לא במיטבו, והתפוקה – בהתאם.


תמונה: Shutterstock

כאמור, למרות היתרונות הרבים, מעסיקים רבים עדיין חוששים לאפשר לעובדים שלהם לעבוד מהבית. וכאן אני קוראת לכנסת הבאה לעשות מעשה, ולחוקק חוק שיתגמל מעסיקים שיאפשרו לעובדיהם לעבוד מהבית, לפחות באופן חלקי, על ידי הטבות כמו מענקים או
הטבות מס. נכון, כמו כל דבר, גם לזה צריך מימון, אבל לדעתי יש למדינה אינטרס ברור בכך שכמה שיותר עובדים יעבדו מהבית, ומדובר שהשקעה שאת פירותיה (גם הכלכליים) נראה בעתיד.

ראשית, ככל שיותר אנשים יוכלו לעבוד מהבית, כך תגדל ההשתתפות של הנשים בשוק העבודה. נשים לא יחששו להיפרד מהתינוק הקטן שלהן בגיל צעיר, ולא יצטרכו לוותר על החזרה לעבודה כי עם עלויות המטפלות והגנים, יותר משתלם להישאר בבית. המדינה תצטרך להוציא פחות כסף על דמי אבטלה שניתנים היום במשך כמה חודשים לנשים שלא חוזרות לעבודה אחרי הלידה. מאחר והעבודה מהבית תתאפשר גם לגברים ולא רק לנשים, נוכל לראות הרבה יותר גברים שנוכחים בבית ולוקחים חלק פעיל יותר בגידול הילדים, וזהו עוד צעד בדרך לחברה שוויונית יותר.

למדינה יש גם אינטרס ברור בחברה בריאה יותר, חברה שבה ההורים נוכחים בחיי הילדים שלהם ולא רואים אותם רק לשעתיים-שלוש אחרי הצהריים, חברה שבה הילדים לא נמצאים במאבק הישרדות במסגרת החינוכית שהם נמצאים בה, חברה שבה תינוק לא צריך לבכות שעה ארוכה עד שיאכילו אותו כי המטפלת בדיוק עסוקה עם תינוק אחר. המחירים הרגשיים של כל אלה כבר ידועים, ולא ניתן לכמת אותם בכסף, וככל שיותר אנשים יעבדו מהבית ויוכלו לקחת חלק פעיל יותר בחיי המשפחה,  אנחנו נעשה צעד נוסף בדרך לחברה קצת יותר בריאה וקצת פחות אלימה.

ולסיום, יש פה עוד כמה יתרונות, שלא נוגעים רק לעניינים מגדריים ומשפחתיים. אם באמת ייעשה שינוי, וכמות משמעותית יותר של אנשים תעבור לעבוד מהבית, ולו באופן חלקי, אנחנו נראה הרבה פחות מכוניות בכבישים בשעות העומס, יהיו פחות פקקים (שגם להם יש משמעות כלכלית אדירה) וגם פחות זיהום אוויר. רווח נקי לכולם.