קונים באינטרנט? כך תוכלו לחסוך בעלויות

1. השוו מחירים בין אתרים שונים של אותה חברה
לחברות בינלאומיות מסוימות עשויים להיות אתרים נפרדים למדינות שונות, לדוגמה – אחד לארה"ב ואחר לבריטניה. מחירי המוצרים עשויים להשתנות ביניהם. לכן, אם מצאתם מוצר שאתם רוצים, כדאי לבדוק האם לחברה המוכרת אותו יש אתר נוסף, והאם אותו המוצר נמכר בו במחיר משתלם יותר.

שימו לב למדיניות ולמחירי המשלוחים באתרים השונים. מחיר משלוח גבוה במיוחד עשוי להפוך את הרכישה ללא משתלמת.

2. שמרו רכישות גדולות לחגיגות מבצעים 
כדי למשוך לקוחות לקנות באינטרנט ישנם ימים מיוחדים של מכירות בהנחות ענק לאורך השנה, לדוגמה חג הקניות הישראלי (Shopping IL), יום הרווקים הסיני, Black Friday ו- Cyber Monday. כדאי לבדוק ב-Google מהו אירוע הקניות הגדול הקרוב, ואילו הנחות צפויות להיות בו, כדי להחליט האם משתלם להמתין עם הקנייה וליהנות מההנחות. 

לא יכולים לחכות? חפשו קופונים לאתר המבוקש שיספקו הנחות במחיר המוצר או המשלוח .

3. מזמינים מחו"ל? בדקו האם תצטרכו לשלם מכס 
לפי חוקי המכס בישראל, מוצרים שהוזמנו מחו"ל בעלות גבוהה מ-$75 יחויבו בתשלום מס. אם בכוונתכם להזמין לארץ מוצר כזה, בדקו לפני הקנייה באתר רשות המיסים מהו גובה המכס שתידרשו לשלם, כך תחסכו מעצמכם הפתעה לא נעימה עם הגעת המוצר לארץ.

אם עלות המוצר שקניתם גבוהה מ-$75, שקללו את עלויות המשלוח והמס עם עלות המוצר כדי להחליט האם הקנייה משתלמת .

4. בדקו האם הפריט שאתם רוצים להזמין מחו"ל מוצע למכירה בארץ
ישנן קבוצות פייסבוק שעוסקות בקניות באינטרנט. בחלקן תוכלו למצוא מוצרים שמוצעים למכירה, אשר כבר הוזמנו לארץ אך הרוכש המקורי שלהם אינו מעוניין בהם. לפני שאתם מזמינים מוצר חדש, בדקו בקבוצות הרלוונטיות האם הפריט שאתם מחפשים מוצע למכירה. כך תחסכו את עלויות המשלוח ואולי תוכלו לרכוש את המוצר במחיר מוזל.

בקניית מוצר ממוכר שלא מעוניין בו, אתם גם חוסכים כסף וגם מתנהלים באופן ידידותי יותר לסביבה.

.5. יש אתר שאתם אוהבים במיוחד? אולי שווה להירשם כחברים בו
אם האתר שבו אתם אוהבים לרכוש מציע אפשרות הרשמה חינם כחבר, זה עשוי להשתלם לכם. חברי האתר מקבלים לעיתים קופוני הנחה, הטבות בימי הולדת, וגם הודעות על מבצעים והנחות על מוצרים שונים.   

 
 לעיתים, אם תשימו מוצר בסל הקניות שלכם מבלי לסיים את הרכישה, האתר יבחין בכך שאתם מתמהמהים ויציע לכם קופונים לרכישת המוצר.

 

 

בנק הפועליםהמרכז לצמיחה פיננסיתנשים וכסףקנייה חכמה באינטרנט