נשים וכסף: "גברים ככלל לא באמת מבינים בכסף יותר מנשים"

"יסלחו לי מארגנות האירוע, אבל בשנת 2018, השם הזה – 'נשים וכסף',  גורם לי לשאול את עצמי למה אני עדיין נתפסת כמיעוט בעולם הזה שצריך להסביר לו על כסף. זה נשמע לי כאילו זה התחלה של – 'תחשבי שוב אם את צריכה את זוג הנעליים הזה', וכל מיני עצות משומשות לנשים במקום שאני חושבת שאין בהם צורך". כך פתחה את דבריה יעל דרומי, משנה למנהל כללי, וממונה על חטיבת מחזיקי עניין בבנק הפועלים, בכנס 'נשים וכסף' של אתר אונלייף בשיתוף המרכז לצמיחה פיננסית של בנק הפועלים. 

דרומי סיפרה על הקריירה המרשימה שלה ועל ההתנהלות של בכירים במערכת ,שהתקשו לעיתים להתמודד עם העובדה שיושבת מולם אישה: "כשהתכוננתי לערב הזה בחנתי את הקריירה שלי, כולה סבבה סביב כסף. מוניתי בגיל 34 לעורכת ממון זה המוסף הכלכלי של ידיעות אחרונות, והתעסקתי עם נושאים פיננסים וכסף. ישבתי מול הרבה מאוד מנכ"לים ויו"רים ורגולטורים בכירים שהרבה פעמים זזו בחוסר נוחות כשהיו צריכים להסביר לבחורה את השיקולים העסקיים שלהם ואת הסביבה התחרותית שלהם. בדרך כלל כשהייתי באה עם הסגן שלי, שהיה גבר, הם נטו להסתכל עליו כי היה להם יותר נוח. למרות זאת הם עדיין נאלצו לקבל את זה שהאינסטנציה הקובעת בעולם של העיתונות היא אישה. אחר כך עזבתי את העיתון והקמתי חברה וישבתי מול מנהלי רכש (מי מבינכן שמנהלת עסק מכירה את החוויה הנהדרת הזאת של לשבת מול מנהל רכש של ארגון גדול ולהתמקח איתו על התשלום שאת חושבת שמגיע לך). גם שם נתקלתי בהרבה מאוד הרמות גבה והערות של 'מותק תהיי נחמדה', ועמדתי בזה והתמקחתי והשגתי את התשלום שאני חושבת שמגיע לי. אחר כך עברתי לבנק, שזו בכלל ממלכת הכסף הגדול והגברים והפיננסים והביטויים המורכבים, ולא שזה לא מאתגר, זה מאוד מאתגר, אבל זה אפשרי".

"בסופו של דבר הסיפור האמיתי הוא לא נשים וכסף אלא נשים וביטחון עצמי", קבעה בנחרצות דרומי. "אני לא חושבת שגברים ככלל באמת מבינים בכסף יותר מנשים. אני חושבת שלנשים יש עדיין רתיעה מלהתעסק באופן אמיתי בתחומים האלה שנתפסים עדיין מאוד גבריים, ועל המצע הזה הכנס הזה והדיאלוג הזה סביב כסף ונשים הוא באמת מוצדק. מניסיוני, הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חוסר הביטחון האינהרנטי שלנו כנשים בכל מה שנוגע לכסף הוא באמצעות ידע. ידע הוא כוח אדיר והוא מפיג חוסר ביטחון. כשאנחנו יודעות ומבינות אנחנו יותר בטוחות ויותר מרגישות חופשיות לצעוד במישור הנראה כל כך מסובך הזה של עניינים פיננסים".

כנס נשים וכסף. צילום: בני גם זו לטובה

 

בנקכסףנשים וכסף