השתמשה ברשתות החברתיות כדי לצאת מהבדידות והיום היא אושיית רשת

בגיל 22 בלבד לסייאנה ארפ יש יותר מ-1.2 מיליון עוקבים באינסטגרם, והיא מבלה את זמנה בצילומים באתרים הכי אקזוטיים ויפים בעולם. אבל הדוגמנית והצלמת מניוקאסל, אוסטרליה, מעולם לא ציפתה להיות כל כך פופולרית ברשתות החברתיות, ובטח שלא להרוויח מכך משכורת יפה.
עוד באון לייף: 
בראיון ל"סידני מורנינג הראלד", שטוען כי המשפיעים הבולטים ברשתות החברתיות יכולים להרוויח עד ל-15 אלף דולר לפוסט, סיפרה ארפ על הצלחתה באינסטגרם ותוכניותיה לעתיד. עבורה, האינסטגרם בכלל התחיל כמפלט רגשי לפני שמספר העוקבים שלה הרקיע שחקים – דבר שהיא מייחסת לתזמון, למזל ולתשוקה. "האינסטגרם סיפק לי מקום לפרוק רגשות", סיפרה, "אין דבר נורא יותר מלכלוא את הרגשות שלך – והעוקבים קיבלו אותי כך, כנה עם רגשותיי. לפני שלוש שנים חיזרה אחריי סוכנות שרצתה לנהל אותי. התגובה שלי היתה: 'באמת? אני יכולה לקבל כסף על זה?'"
"האינסטגרם סיפק לי מקום לפרוק רגשות". מתוך האינסטגרם של סייאנה ארפ
כיום ארפ היא צלמת-עיתונאית, בלוגרית ודוגמנית שמעלה תוכן הקשור בכושר, לייף סטייל, אופנה, טיולים ובריאות נפשית לחשבון האינסטגרם, ליוטיוב ולאתר הפרטי שלה. בין שלל עיסוקיה, היא גם מורה מוסמכת ליוגה. אבל בילדותה, היא סבלה מבריונות ונאבקה בדיכאון. בתחילת הדרך התמונות של ארפ כיסו על אומללות. "היתה תקופה שלא הייתי מאושרת", שיתפה ארפ. "ניסיתי בכל כוחי שאיש לא יראה איך אני מרגישה באמת מתחת לפני השטח. הייתי אומללה ואבודה, ורציתי להפסיק להרגיש, להפסיק לחיות. לא רציתי לספר איך אני מרגישה, מכיוון שלא רציתי שירחמו עלי, או שיתייחסו אלי אחרת, ובטח שלא יעצרו אותי מליטול את חיי. אז חייכתי כל הזמן וקיוויתי שעם הזמן החיוך ייהפך לאמיתי.

 

סופשבוע עם מרצדס:

מורן סער משתפת בחוויה שלה

 

לטור המלא>>

 

"כשהגעתי לבית החולים בפעם הראשונה, השתמשתי בטמבלר (רשת חברתית המאפשרת לפתוח בלוגים בקלות – ע.ה) כדי לתאר את רגשותיי בסודיות. לא היה לי שם בטמבלר, שום דבר לא היה יכול לקשר אלי את החשבון, בעיקר מפני שפחדתי שהוריי ימצאו אותו ויבינו כמה רע וחשוך לי באמת. העליתי לחשבון תמונות וציטוטים מורבידיים וטריגריים. התמכרתי להרס עצמי – מצאתי תחושת נחמה בריכוז כל השדים שלי בטמבלר.
הסובבים אותי, משפחה וחברים, כמו גם אנשי רפואה, ניסו לסייע לי עם כלים והזדמנויות, אבל דחיתי את הצעותיהם והעדפתי להישאר בעולמי השביר והקר. עד שמצאתי את עצמי בוקר אחד בבית חולים פסיכיאטרי, והחלטתי שאני רוצה לצאת מהחושך. רציתי להיות שמחה שוב. מאותו רגע, התחלתי להשתמש בטמבלר שלי כמקור להשראה. התחלתי לפרסם תוכן מלא בקרני שמש, שמחה וצבעים. מחקתי את התוכן הישן והאפל וכתבתי את שמי בגאווה על החשבון".
"מצאתי שרבים אחרים יכולים להזדהות עם מה שעבר עלי". מתוך האינסטגרם של סייאנה ארפ
ארפ ענתה בשמחה על שאלות הקשורות בהתגברות ובשיקום: "מצאתי שרבים אחרים יכולים להזדהות עם מה שעבר עלי, והדרך היחידה לסייע להם היא לחשוף את הסיפור שלי. ההבנה הזו נהפכה למוטיבציה העיקרית שלי. אם היכולת שלי לספר בפתיחות וללא מסכות על המאבקים שלי מסייעת לאחרים איכשהו – זה מספיק לי".
חלק משיקומה של ארפ כלל גם עזיבת בית הספר והרשמה מוקדמת לתואר באמנות, שם היתה יכולה ארפ להגשים את אהבתה לצילום. "אז גם פתחתי חשבון באינסטגרם. מבחינתי זה היה מעין אלבום תמונות בסמארטפון שלי, שבו יכולתי להוסיף הערות לתמונות. החשבון שלי היה פרטי בתחילה, אבל החלטתי לפתוח אותו במחשבה שאם יש משהו שאני לא רוצה שהוריי יראו, כנראה שאני לא צריכה לפרסם אותו בכל מקרה".
"מכלי לעידוד, זה נהפך לדרך חיים". מתוך האינסטגרם של סייאנה ארפ
מספר העוקבים של ארפ תפח בהדרגה. "בהתחלה השתמשתי ברשת החברתית כדי לעודד לא רק אחרים, אלא את עצמי. כל מי שהחלים מדיכאון יודע שלפעמים צריך להכריח את עצמך לעשות משהו, כל דבר, כדי לא ליפול שוב לבור השחור. אז יצאתי לריצות, במחשבה שאולי אתן מוטיבציה לאחרים, ובו בזמן עודדתי גם את עצמי. כך היה גם עם ארוחות בריאות, הרבה חיוכים, תמונות של מקומות ודברים יפים, מפגשי חברים תכופים יותר, טיולים וחוויות עולמיות. לבסוף, מכלי לעידוד, זה נהפך לדרך חיים, ומשהו שאני באמת אוהבת וחיה בשבילו".
ארפ מספרת שככל שמספר העוקבים עולה, כך גם עולה מספר ההזדמנויות ואתו גם המחיר שהיא גובה עבור כל פוסט מסחרי. "מדובר בחיים מאוד ספונטניים. אני לא יודעת מה הצעד הבא שלי, אבל אני יודעת כמה מזל יש לי על כך שאני עושה את מה שאני עושה ומנהלת חיים כאלה".