הכירו את חלל העבודה המשנה את השקפת העולם

"האוס הוקם לפני הכל כדי להגדיל ולהצמיח עסקים. נכון, זה מתחם משותף עם משרדים בגדלים שונים, עמדות עבודה חופשיות, חדרי ישיבות ופינת הקפה המאובזרת, אבל לפני הכל זו קהילה, בה מקדישים הרבה זמן ליצירת תוכן עסקי, לקידום עסקים קטנים ובינוניים ועידוד של יזמות", כך אומרת יעל ברנר פרנקל, יזמית ואשת עסקית בעצמה, מייסדת "House Co-Working spaces".

את האוס היא הקימה יחד עם בן זוגה, אודי ברנר, שהגיע מהעולם העסקי הפיננסי. בנוסף ל-האוס יש להם גם ארבעה ילדים, הגדולה ליהיא בת 8, נועה בת 6, עלמה בת 4 ויואב בן שנתיים. "בעבודה עם בן זוג יש רגעים טובים יותר ויש רגעים מאתגרים יותר, אבל בסופו של דבר לנו זה עובד טוב ואנחנו לא מכירים אפשרות אחרת. יש לנו חלוקת גזרות ברורה שכבר קורית מאליה ואנחנו שותפים עסקיים לצד היותנו בני זוג", מסבירה ברנר פרנקל. "מצאנו שהנוסחה שלנו היא אחד פלוס אחד יוצא יותר משלוש".

 

קרדיט: "האוס"

לפני ההקמה של האוס הייתה ברנר פרנקל עורכת דין ועבדה במשרה בכירה במשרד האוצר. בחופשת הלידה השלישית שלה היא הבינה שזקוקה למקום משלה, מקום שתוכל להגיע ולעזוב מתי שבא לה, לנהל את הלו"ז שלה בעצמה. ולא רק זה – היא הבינה שזה לא צורך רק שלה אלא של עוד בעלות ובעלי עסקים רבים.

לצד העבודה שלה למדה ברנר פרנקל אימון אישי ועסקי וגישור עסקי ואלו יחד התוו את המשך הדרך שלה – להקים חממה לעסקים. "האוס זה הרבה יותר מעוד חלל עבודה. יש כאן סדנאות דיגיטל, סדנאות שיווק, סדנאות לבניה אישית וצמיחה עסקית, כי לנו זה ברור שעסק יצמח רק אם יתלווה אליו גם תהליך של צמיחה אישית ועסקית. בחממה העסקית יש מנטוריות ומנטורים שזמינים עבור הדיירים לייעוצים בתחומים שונים."

 

קרדיט: "האוס"

 

"הצמיחה שלך, ההצלחה שלנו"

האג'נדה של האוס היא קידום והגדלת מערך הנשים בעסקים, יחד עם זאת ומתוך זאת חשוב להבהיר האוס הוא לא מתחם לנשים בלבד. "אני לא מאמינה בחלוקה מלאכותית, אלא בשיתוף פעולה פורה בין המינים. אני גם לא מאמינה באפליה מתקנת, כי האפליה ממשיכה להתקיים כיוון שממשיכים לשמר אותה וזה נכון לשני הכיוונים. נשים, כמו שאנחנו תופסים אותן בהאוס עצימות מטבען ואינן צריכות שיבדילו או יפרידו אותן כדי שיוכלו להצליח. להיפך, הן מצליחות בסביבה שווה. ללא הקלות. בזכות עצמן ובזכות כלים מקצועיים פרקטיים שהן מקבלות אצלנו, בהרצאות, בסדנאות, ביוזמות, בהזדמנויות לשיתופי הפעולה ובחממה העסקית אצלנו לפי הצורך האישי המותאם באופן אינדיבידואלי לכל עסק". 

 

קרדיט: "האוס"

המראה החזותי של האוס גם הוא מייחד ומבדל אותו, שעה שרוב מתחמי העבודה מזכירים יותר בתי קזינו – ללא חלונות או אור יום, אולי כדי לא להרגיש איך הזמן בחוץ עובר, הבניין בו שוכן האוס מתהדר בחלונות ויטרינה גדולים, תקרות גבוהות, אור שמש וצמחיה. יש כאן עמדות מחשב אישיות, פינות ישיבה שמתאימות גם לעבודה סולו וגם לשיחות בין הדיירים, חדרי ישיבות להרצאות, סדנאות ומפגשים וכמובן המרפסת – גדולה, נעימה ומתאימה בהחלט לא רק כדי להתאוורר ולשאוף השראה, אלא גם להעביר בה פגישה. כל אחד ואחת מהדיירים שלנו בהאוס מעידים על עלייה משמעותית בתפוקות שלהם מיום תחילת עבודתם בהאוס.

זו הדינמיקה המיוחדת של האוס שגורמת לאנשים מתחומים שונים להגיע לכאן ולהפוך לחלק מהקהילה. למכלול הרגיל של בעלי מקצועות חופשיים, עורכי דין, רואי חשבון מצטרפים כאן גם סטארט-אפיסטים וסטארט-אפיסטיות ויש גם מעצבת פנים, רופאה לאסתטיקה, תופרת שעובדת על קולקציה, סוחר במניות ועוד. המרקם האנושי של האוס מוליד שיתופי פעולה מדהימים. לא פעם נראו כאן אנשים שבאו רק ליומיים בשבוע לעבוד בעמדת מחשב, כדי לצאת מהבית (כי זה לא באמת עובד לעבוד מהבית), הם התחברו ואחרי כמה חודשים גם החליטו לשכור משרד יחד.

 

קרדיט: "האוס"

"הקפה והחיוך ON THE HOUSE" 

בהאוס יש גמישות שמאפשרת מגוון מסלולי השכרה וזה עוד דבר שמבדיל את האוס מחללי עבודה אחרים –. למשל, אם מישהו מחליט שרוצה להכיר את המקום ולבדוק אותו ואת עצמו לפני שמתחייב, יכול לעשות את זה.

הדיירים הקבועים, מקבלים אפשרות להגיע ולעבוד כאן 24/7 והאוס פעיל עבורם, לא רק לאלה שעובדים מול חו"ל בגלל הבדלי שעות, אלא בגלל שזה מאפשר גמישות גבוהה יותר מבחינת הלו"ז, בדיוק כפי שחלמה בזמנו המייסדת עצמה ועכשיו המיזם שלה מגשים לא רק את החלום האישי שלה אלא גם חלומות של אחרים. וכמובן, לפני קבלת ההחלטה, כל אחת ואחד מוזמנים להגיע לסיור, כדי להתרשם מהמקום, האנרגיות והאווירה.

קרדיט: "האוס"

האוס רמת השרון מתפרש על שתי קומות, 750 מ"ר וכרגע נבדקות אפשרויות לפתוח מתחמים נוספים בערים אחרות. "נדל"ן זה החלק השולי", מסכמת ברנר-פרנקל. "אנחנו מתעסקים בהגדלה והצמחה של עסקים, מכירים כל אחד מהדיירים שלנו ומעניקים להם מענה לכל צורך. המודל שלנו עסקי, אך בו זמנית הוא גמיש ומותאם לצרכים אישיים. אנחנו אנשים של אנשים וזו הרוח השורה בהאוס וזה גם ההון האנושי שקיים פה".

האוסחללי עבודה לנשים