עסק שהוא גם שליחות

"אני זוכרת את אמא שלי עם אצבעות שחורות, מרוב עבודת כפיים", מספרת בחיוך אירית גליקמן, דירקטורית ומבעלות חברת "אלקטרוזן", שהפכה ממפעל פשוט וחלוצי לייצור אביזרי חשמל ותאורה שהוקם עוד טרם קום המדינה, למפעל מתוחכם ומוביל בתחומו, שנותר עד היום עסק משפחתי לחלוטין הדוגל בהעסקת בעלי מוגבלויות מסוגים שונים.

"אבא שלי היום בן 96, ועד לפני חצי שנה עוד הבאתי לו עבודה משרדית הביתה, נתתי לו לבדוק את חשבוניות הייבוא שלנו. הראש עוד פועל אצלו מצויין", מספרת גליקמן. "כשהוריי התחילו את העסק, אבא שלי היה יוצא לטפל בהזמנות, ואמא שלי הייתה מרכיבה את המוצרים ממש כמו פועלת, ואז בלילה ניהלה חשבונות. כהשתחררתי מהצבא נכנסתי לעסק וכשהתחתנתי אז גם בעלי הצטרף, בשנות השבעים, אז גם הפכה החברה לחברה בע"מ ושינתה כיוון. לפני כמה שנים נכנס הבן שלנו, שהוא הדור השלישי בעסק, וגם כלתי ובתי הצעירה בשנתיים האחרונות".

3 דורות של נשות אלקטרוזן: סבתא שושי, הבת אירית והנכדה רויטל. צילום: דרור עינב

"אל תשלמי לו, רק שתהיה לו סיבה לקום בבוקר"

גליקמן זוכרת יום אחד מסוים כאירוע מכונן בתולדות העסק. ""הייתי ילדה עדיין, ואני זוכרת שיום אחד הגיעה אישה אחת לדבר עם אמא שלי. היא הביאה איתה את הבן שלה שסבל מפגיעה מוחית ואמרה לאמא שלי: ' 'תעשי לי טובה, אל תשלמי לו, רק שתהיה לו סיבה לקום בבוקר ולאן ללכת' והתחננה שנעסיק אותו", היא מספרת. "בסופו של דבר, הוא עבד אצלנו שנים רבות, כמובן בתשלום, עד שהוא נפטר לצערי. כל פעם האמא הזו הייתה באה, ומנשקת לאמא שלי את היד, ומודה ומספרת איך בזכות זה הילד פרח וחזר לתפקד".

מאז, הפכה העסקת עובדים בעלי מוגבלויות לחלק בלתי נפרד מאופן ההתנהלות בחברה. "עובדים הגיעו אלינו דרך עמותות שונות, דרך ההורים שלהם ששמעו שאנחנו מעסיקים וכו'. היום נותרו אצלנו שני עובדים ותיקים בעלי מוגבלויות, שעובדים איתנו מאז שנות השמונים". שני העובדים הללו הגיעו לעסק דרך עמותת איל"ן, היא מספרת. "הם באמת אנשים מיוחדים, ובמפעל הם עוסקים בעיקר בעבודות כמו אריזה והכנה של מוצרים למשלוח. שניהם עובדים איתנו מעל ל-35 שנה ואני מאמינה שהם גם יזדקנו וייצאו לפנסיה אצלנו. שניהם הקימו איתנו משפחות ואחד הוא כבר סבא לנכדים.

היות והעסק פנה לתחום של אלקטרוניקה מסובכת ועדינה יותר, ישנם במפעל עצמו פחות עובדים בעלי מוגבלויות, אבל אנחנו מוציאים עבודה בקבלנות משנה לעמותת "עזר מציון" שמעסיקה עבורנו כ- 80 עובדים פגועי נפש. אנחנו גם נותנים עבודות בקבלנות משנה לעמותת איל"ן שמעסיקה נכים".

העסקת עובדים בעלי מוגבלויות הפכה חלק בלתי נפרד. צילום: אלקטרוזן

ערכים אנלוגיים בעידן דיגיטלי                                     

גליקמן מספרת שלחדירת האינטרנט בעשור האחרון, על שפע האתרים המקצועיים לקניית תאורה חובבנית ומקצועית שבו המגיעים מכל העולם, לא הייתה השפעה שלילית של ממש על העסק הוותיק. "תחרות הייתה כל השנים גם כשלא היו אתרים וכשהתחום הזה לא היה כל כך נגיש ותחרות זה דבר טוב. גם אנחנו מתחזקים שני אתרים שנחשבים מאוד מוכרים בתחום התאורה, אלקטרוזן שמתמקד בסיטונאים וקבלים, ולייטהאוס שנועד להגיע ללקוחות הפרטיים, שפחות עבדנו איתם עד היום".

לייטהאוס הוא השלב החדש באבולוציה של אלקטרוזן הוא עסק חדש שהקימה המשפחה בראשותה של גליקמן, האמונה על כל הצד הפיננסי של החברה. ""לייטהאוס" מיועד לאדריכלים ולקוחות פרטיים שמגיעים איתם, את הנישה הזו ינהלו כלתי ובתי", היא מספרת. "היום אנחנו מתעסקים בעיקר בתאורה, תאורת חירום, תאורה למפעלים ומוסדות, בתי מלון, עובדים הרבה עם משרד הבטחון ופרוייקטים שונים, והנישה החדשה הזו תאפשר לנו להגיע גם ישירות לשוק הפרטי".

השלב החדש באבולוציה של אלקטרוזן, לייט האוס. צילום: יח"צ

הטרנד החם בעולם גופי התאורה, מספרת גליקמן, הוא  תאורת הלדים, "זו תאורה גם חסכונית בחשמל וגם אין בה צורך באחזקה כמעט. בנוסף, לדים  אינם מחממים בניגוד לסוגי תאורה אחרים, והשימוש בהם הולך וגדל", היא מסבירה. גליקמן מציעה בנוסף שלא להתעכב בהתקדמות לדור החדש והחסכוני של תאורה. בטווח הארוך, היא מסבירה, מדובר בחיסכון גדול, ואין צורך להחליף את כל התאורה בבית בבת אחת. אפשר תמיד לעשות את זה בצורה מדורגת.

הכל נשאר במשפחה

כיצד מצליחים לנהל חברה מצליחה כשכל בעלי התפקידים בה הם בני משפחה? "אני ובעלי נשואים 43 שנה, ואנחנו ביחד מגיל 17 ובעסק יחד מעל 40 שנה. כשאתה נותן ספייס, מרווח, ולכל אחד יש את התחום המוגדר שלו, אתה מצמצם מאוד את הויכוחים", היא אומרת. "לא שאין, כן? אבל הוא לא מתערב בנושאים הפיננסיים, כמו שאני לא מתערבת בנושאי הייצור, שאני לא רוצה ולא מתיימרת להבין בהם, כמו שהוא לא יודע איך נכנסים ומה עושים בבנק. ברגע שמגדירים נכון אז לא צריכה להיווצר בעיה בכלל. מעבר לכך, המעבר בין הדורות אצלנו, לדור השלישי הכוונה, נעשה בהדרכה צמודה של כלכלן שמוביל אותנו. אנחנו מקבלים ליווי מקצועי כבר שנתיים, כדי שנוכל להעביר את העסק בצורה הכי טובה לדור הבא".

לא משנה לאן תתפתח החברה בעתיד, מה שבטוח היא שבצורה כזו או אחרת אלקטרוזן תמשיך לאפשר לאנשים בעלי מוגבלויות להתפרנס בכבוד. "אנחנו עובדים ככה הרבה שנים והמוצרים שלנו גם הם מוצרים מאוד ותיקים, וכל עוד תהיה תעשייה בארץ נמשיך לתת עבודות לבעלי מוגבלויות", מסכמת גליקמן".

גם לך יש עסק קטן שהתחיל מחלום גדול? היכנסי לעסקים משתפים ושתפי את הסיפור שלך.