10 דברים שצריך לדעת על Asos

 1. מטבע – אסוס הוא אתר אופנה בריטי ולכן על מנת להימנע מהמרות כפולות ותשלומים מיותרים כדאי תמיד לשלם בפאונד, המטבע המקומי בבריטניה.

 

 1. קוד קבוע – באסוס הנחה קבועה עבור הישראלים. קוד הנחה שיש להקיש בקופה IL17. הקוד תקף מעל 50 פאונד. הקוד תקף גם על מוצרים שנמצאים בסייל. במידה והקוד לא עובד לכם בדקו בתשלום שאתם על משלוח לישראל.

 1. ביטולים – ניתן לבטל את ההזמנה במשך שעה אחרי שהוזמנה. אחרי זה אין אפשרות לביטולים.

 

 1. מיסים – מעל 75 דולר תשלמו 17 אחוז מע”מ (תעשו חישוב באותו יום של ההזמנה על מנת להבין כמה זה יוצא בפאונדים). אלו חוקי מדינת ישראל. באסוס המע”מ משולם מראש. לאחר הזמנת הפריטים במידה ויש מע”מ על החבילה תקבלו מייל נוסף להסדרת התשלום ולא תצטרכו להתעסק עם תשלומים נוספים כשהחבילה תגיע לישראל.

 

 1. סירוב חבילה – במידה ואתם לא מעוניינים לשלם את המע”מ או הבנתם בדיעבד שטעיתם במידה שהזמנתם – יש לכם אפשרות לסרב לשלם, כלומר להתעלם מבקשת המיסים או לא להגיע לאסוף את החבילה. בסופו של דבר היא תחזור לאסוס ותזוכו. רק סבלנות!

 

 1. שליחה לישראל – מעל 20 פאונד, המשלוח הוא חינם. יש חברות מסוימות באסוס שלא מאפשרות שליחה לארץ (כמו פול אנד בר, סטרווידריוס, converse). על מנת לא להיות מופתעים במעמד התשלום תוכלו לראות בעמוד הפריט אם הוא נשלח אלינו או לא.

 1. איפה החבילה שלי? אסוס עובדים בשתי צורות: דרך I PARCEL או דרך דואר ישראל. במידה והחבילה נשלחה בצורה הראשונה תקבלו עדכונים (לפעמים מתישים) למייל שיראו לאורך כל הדרך איפה החבילה. כשהיא תגיע לארץ תתבקשו לבחור נקודת חלוקה קרובה וכשהחבילה תגיע לשם תקבלו עדכון להגיע לאסוף.

במידה והחבילה נשלחה דרך דואר ישראל, כך ייראה המסך בתוך ההזמנה באסוס:

על מנת לעקוב אחרי החבילה – מעתיקים את ה- URL- בסופו יש מספר מעקב לדואר ישראל שמתחיל בספרות RS. כשהיא תגיע לישראל תוכלו לראות את מצבה באתר הדואר.

www.asos.com/customer-service/customer-care/order-despatch/?parcel=RS048814171DE

 1. החזרת פריט – ניתן להחזיר פריט לאסוס תוך חודש מקבלתו בשתי צורות:
 • דרך הדואר – לוקחים את השקית של אסוס שקיבלתם, הופכים אותה לצד השני, מכניסים את הפריט ויחד איתו את הטופס שקיבלתם ומסמנים בו את סיבת ההחזרה

בצד אחד מדביקים את המדבקה שנמצאת בתחתית הטופס ובה הכתובת של אסוס ובצד השני כותבים את הכתובת שלכם. מומלץ לשלוח בחזרה בדואר רשום על מנת שיהיה מעקב והוכחה במידה ויהיו בעיות עם החבילה. ההחזר יתקבל תוך 18 ימי עסקים. במידה ואין לכם את טופס ההחזרה ניתן להוריד אותו מהאתר של אסוס פה.

 • דרך BOXIT – למי שאין סבלנות או חשק ללכת לדואר, שרות חדש שהושק יחסית לאחרונה מאפשר להחזיר כמות פריטים גדולה דרך בוקסיט בעלות קבועה של 10.5 דולר. נכנסים לאתר הרשמי של אסוס ובוחרים את צורת ההחזרה בוקסיט. ממלאים את הפרטים ובוחרים נקודת החזרה קרובה. ברגע שתבחרו תקבלו קוד לפתיחת הלוקר. מניחים את הפריטים ארוזים וזהו. את ההרשמה עושים דרך כאן
 • בשני המקרים – שרות “יש דרך חזרה” של פייפאל, שמחזיר לנו את דמי המשלוח עובד.

 

 1. מה דינה של ההנחה הקבועה במידה והחזרנו פריט? במידה והחזרתם רק חלק מחבילה שהזמנתם וזו חבילה בה השתמשתם בקוד IL17, ההנחה תקוזז מהפריט שהחזרתם. כלומר תזוכו על העלות שלו פחות 17 אחוז.

 

 1. דרכי יצירת קשר:

אסוס – הכי קל ומהיר לפנות אליהם בצ’אט בפייסבוק בעמוד הרשמי. שנים של ניסיון העבירו אותי רק לשם. שימו לב שבמעקב הזמנות יש תאריך הגעה משוער. לפני זה אין טעם לפנות כי ייאמר לכם להמתין.
I PARCEL – במידה והחבילה הגיעה לארץ אבל נתקעה במחסנים ואתם לא מקבלים עדכון – פונים דרך צור קשר. קחו בחשבון שהם מתייחסים לפניות רק לאחר 14 ימי עסקים. לפני מבחינתם ההתנהלות היא שגרתית. אם עבר זמן והחבילה לא הגיעה הפתרון הנוח יותר הוא לפנות לאסוס.

טלפון – 03-924-4441
במידה ולא קיבלתם מענה לא מאסוס ולא מ- I PARCEL – פנו לפייפאל או לחברת האשראי.

*******

רעות לונברג היא מייסדת האתר רעות תקני לי לקנייה נכונה ונבונה.

אסוסקניות ברשתשופינגשופינג און ליין