תינוק חדש בבית? כך תמנעו מהסלון להפוך לג'ימבורי

ילד חדש מביא עמו המון שינויים. שעות שינה מתחלפות, סדרי העדיפויות משתנים והורים חדשים יעידו שהחיים אינם אותו הדבר לאחר שהילד הראשון מגיח לעולם. הם אמנם לא היו מסוגלים לחזור לאחור, אבל הדבר אותו הם היו רוצים להחזיר לקדמותו – הוא את הבית שלפני הלידה.

מרגע הגעתו של העולל החדש לחיק המשפחה – הבית לרוב הופך למגרש צעצועים אחד גדול: הסלון הופך לאזור משחק, האי במטבח למשטח החתלה וחדר ההורים מאבד את הקסם בו נוצר התינוק.

און לייף תלווה בכל פעם משפחה אחת המצפה לילד, ותרכיב על בסיס הבית שלהם את כל מה שתינוק חדש צריך – מבלי לוותר על הנוחות והשייכות של ההורים.

את הפרויקט נפתח בחלל המרכזי: הסלון הוא הלב הפועם של הבית ומהווה את החלל בו מבלים ההורים במרבית זמנם הפנוי. לכן המטרה הראשונית הייתה לקבע סביב החלל אביזרים משלימים לעיצוב הקיים שיאפשרו גישה נוחה לתינוק ופעילות עתידית שלו בחלל.

בפתח הבית, מול הספה המרכזית ולצד פינת האוכל – מיקמנו את לול התינוק בצבע עץ לבן שמשתלב על גווני הקיר ו"נבלע" בתוכו. מעבר לעובדה שהוא מאפשר זווית ראיה נוחה להורים גם בשעת ארוחה וגם בזמן אירוח בסלון, הלול עצמו מוגבה ומאפשר אחסון נוח של נעליים ואפילו משטח טעינה לרובוט הניקוי החכם.

הפינה החמה של התינוק בסלון – סט ללול כולל מגן ראש, שיקי, רך, 100% כותנה. עוצב ע"י שילב. צילום: איתן ריקליס

את חלל הישיבה חילקנו לשני איזורים להם תפקידים נפרדים בסלון: איזור הספה ואיזור הכורסא.

את איזור הספה בנינו בשאיפה לייצר חלל נוח ורגוע להורים ולתינוק, והוא מורכב משלושה אלמנטים עיקריים: ספונת ג'ינס מעוצבת שמיקמנו בצמוד לספה הגדולה, מתכתבת עם גווני השטיח ומתאימה לתינוק בשלב המאוחר יותר, בו הוא רוצה להרגיש בנוח ובוגר בזמן צפייה בטלוויזיה, ומאפשרת לו משחק ותנועה חופשיים גם כאשר ההורים נמצאים בסלון. טרמפולינה מפוארת בעלת שלושה מצבים (עריסת מנוחה, טרמפולינה ורוקר) שבחרנו למקם בצידה הימיני של הספה, וכוללת בין היתר מתקן עם אורות, מנגינות וצעצועים שיכולים להעסיק את התינוק בשעה שההורים צופים בטלוויזיה.

טרמפולינה משחק ורוגע של טייני לאב לתינוק וספונת לאח הגדול – מוצרי חובה בכל סלון, ליד הספה "של הגדולים". צילום: איתן ריקליס

בצידה השני של הספה נמצאת עמדת הבייבי סטנד, שמגיעה כחלק מעגלה הכוללת סל שכיבה וטיולון. הבייבי סטנד עצמו מגיע בגוון אפור, שמשתלב היטב בחלל ונראה כמו רהיט בפני עצמו. ברמה הפונקציונלית הוא מאפשר שליפה והתקנה נוחה של הטיולון או האמבטיה, ודואג להמשך שינה רציפה של התינוק מהדרך או כעריסה ניידת בזמן אירוח. הבייבי סטנד ממוקם מול הכורסא כדי לפתוח זווית ראיה נוחה לתינוק מכל מקום בחלל וכן בקרבה למטבח, מה שמאפשר גישה נוחה להאכלה במידת הצורך.

הבייבי סטנד מתנה בכל קנייה של עגלת אינגליזינה אפטיקה. בלעדי בשילב! צילום: איתן ריקליס

סביב איזור הכורסא יצרנו חלל פעילות לתינוק שכולל ג'ימני (אוניברסיטה) הממוקם על קצה השטיח והליכון שהופך למשטח פעילות בלחיצה פשוטה ומלווה את התינוק לאורך השנה הראשונה בחייו ואף יותר. ברמה העיצובית, גווני השחור-לבן של הג'ימיני אינם מעפילים על שאר האלמנטים העיצוביים בחלל ונגיעות התכלת משתלבות היטב בצבעוניות הכללית של הסלון. ההליכון משמש ככורסא קטנה לצד כורסת המבוגרים, ומתכתב עם ספונת הג'ינס כאלמנט עיצובי המותאם לתינוק.

לבסוף, ביקשנו להתאים את המעבר בין הסלון למרפסת עבור התינוק החדש, ולכן הצבנו בקיר המחבר נדנדה נתלית שיכולה לשמש כמקום ישיבה לתינוק בעת שהייה במרפסת או ככלי משחק המחבר בין הבפנים אל החוץ.