תמונת היום: ליידי גאגא חזרה מהאוסקר כמנצחת

אפשר לומר הרבה (וגם נאמר) על טקס פרסי האוסקר שהתרחש בליל ראשון האחרון, אבל בניגוד לרבים מקודמיו הוא בהחלט לא היה משעמם. ולמרות שכולם עסקו בפרס שליאונרדו דיקפריו סוף סוף לקח הביתה לראשונה בחייו, המנצחת הגדולה של הערב היא ליידי גאגא שאמנם היתה מועמדת לפרס על השיר הטוב ביותר ולא זכתה, אך בכל זאת חזרה הביתה עם פרס משלה

בסופו של הערב, גאגא העלתה תמונה רומנטית במיוחד שלה ושל ארוסה טיילור קיני, וכתבה: "חשבתי שאף אחד לא יאהב אותי, כי הרגשתי שהגוף שלי נהרס בידי האנס שתקף אותי. אבל הוא אוהב את השורדת שבתוכי. הוא עמד לצידי כל הלילה, בגאווה וללא בושה. זה גבר אמיתי".

I never thought anyone would ever love me because I felt like my body was ruined by my abuser. But he loves the survivor in me. He's stood by me all night proud and unashamedly. THATS a real man. ??

Posted by Lady Gaga on Sunday, 28 February 2016

לפני כשנתיים ליידי גאגא חשפה שבגיל 19 נאנסה על ידי גבר שהיה מבוגר ממנה ב-20 שנה, ומאז היא מדברת בפתיחות על הטראומה האישית שלה בזמן שהיא תומכת ונלחמת למען ציבור הנפגעים והנפגעות.

התמונה הזו, שנראית כמו סצינת סיום קסומה של סרט דיסני, סיכמה ערב אמיץ ויוצא דופן של הליידי. זה התחיל כבר על השטיח האדום, כשהזמרת השאירה בבית את הפרובוקציות שהורגלנו לקבל ממנה והביאה עקיצה מתוחכמת: בין ים שמלות הערב הרגילות והמשעממות, היא הגיעה עם חליפת מכנסיים שהוסתרו על ידי חצאית עליונה, ויצרו מראה חכם ואלגנטי. גולת הכותרת של הערב שלה היתה כשעלתה להופיע עם השיר שהביא את מועמדותה לטקס, "Til It Happens to You" – העוסק בצורה ישירה ועוצמתית בתקיפות מיניות, וצירפה אליה עשרות צעירים שהיו קורבנות לתקיפות כאלו. הבמה שהוקדשה לנושא בערב הזה היא חסרת תקדים, והאמירה הזו, שמשותפת לאקדמיה ולליידי גאגא עצמה, עוררה בקרב הקהל תגובות נרגשות מאוד, שבתקווה גם ימשיכו ויהדהדו.

חיזקה נפגעים רבים והוכיחה שיכול להיות סוף טוב. צילום: Shutterstock

בחירתה של ליידי גאגא לסכם את הערב בתמונה אישית כזו היא אמיצה לא פחות, כשהיא חושפת את הצד הפגוע ביותר שלה, מודה שלא ידעה איך תתרומם מהטראומה שהכתבה בה, נותנת רוח גבית לנפגעי תקיפות מיניות ומוכיחה שגם מפגיעה כזו אפשר להתרומם ולהגשים את הסוף הטוב.