על מה מייגן מרקל נאלצת לוותר עם כניסתה לארמון המלוכה, ואיזו קבלת פנים מכינה לה קייט

שנתה של הדוכסית קייט מידלטון נודדת בשבועות האחרונים, ולא בגלל הבטן ההריונית הגדלה שלה או בחילות הבוקר שכנראה מחמירות. מי שאחראית לקמטים הנוספים שיחרשו את מצחה היא ארוסתו של הנסיך הארי שבעוד כמה חודשים תהפוך לגיסתה, מייגן מרקל.

עוד באון לייף:

 

מרקל (36), רחמנא ליצלן, לא רק תזכה לשאת עם נישואיה ליורש העצר הבריטי המלכותי את תואר האצולה "הדוכסית מסאסקס". היא גם תהווה תזכורת מתמדת לקייט שהיא כבר לא מלכת הלבבות היחידה בארמון ושיש לה מתחרה מבית. ולא סתם מתחרה. כזו שיודעת לשחק אותה, תרתי משמע.

יש לה ממה לדאוג. קייט מידלטון והנסיך וויליאם, צילום: Shutterstock

מלחמת הנסיכות

איך שקייט לא תסתכל על זה, היא בצרות. מחד גיס(ת)א מגיעה אל הארמון אישה גרושה שמבוגרת ממנה בשנה ומבעלה לעתיד הארי בשלוש, ועם דם שהוא הכל חוץ מכחול טהור (בת לאם ממוצא אפרו אמריקאי ואב ממוצא אירי). כאילו כל זה לא מספיק, החצופה מסתובבת עם לוק אקזוטי מפתה, פיגורה מתוקתקת, טעם אופנתי משובח שוודאי יתחרה בשלה ונסיך ג'ינג'י מאוהב עד אחרון נמשיו שכרוך אחריה.

מאידך גיס(ת)א, מרקל גם מלאה אבק כוכבים מנצנץ תוצרת חו"ל, תוצר קריירת משחק הוליוודית פרובוקטיבית, משתייכת לשנתון שאינו בגיל הפנסיה++ כמו הנשים שהייתה רגילה להיתקל בהן עד כה (וד"ש למלכה אליזבת' ולחמות החורגת קמילה), ואו דיר מי, ודאי גם תעמיד במהרה יחד עם הארי שורת צאצאים שייתנו פייט לנסיכים והנסיכות הפרטיים שלה ושל ויליאם.

באט הולד איט. עצרו לשנייה את הסוסים המלכותיים המובילים את כרכרות הפפראצי שכבר צוהלות. בואו נשים לרגע בצד את המלחמה הצפויה (גלויה או סמויה) בין שתי הפרינססות של בית המלוכה הבריטי, שוודאי תתרגש ותתרחש, כדי לתת את הדעת על סוגיה שרבים יעדיפו להתייחס אליה כמו לפיל שבחדר ולהתעלם ממנה – החיים שמאחורי הטיארות, הכרכרות וטייטל האצולה.

נורא קל לצקצק בלשון על מזלה המטורף של מרקל, לקנא בה על כך שנקטפה מחיי בת תמותה לחיי בת אצולה ולייחל שנשארו עוד נסיכים רווקים טובי מראה ופרועי רזומה כמו הנסיך הארי השובב. אבל להיות נסיכה או דוכסית בחיים האמיתיים רחוק מרחק שנות אור מהדימוי הקסום שמצטייר לנו בראש באדיבות אגדות הילדים וסרטי דיסני. חייה של נסיכה במאה ה-21 הם לא רק נשפים נוצצים בשמלות נפוחות, כרכרות מוזהבות וטירות מכושפות.

החיים בבית המלוכה אינם פשוטים או קלים כ"כ כפי שנדמה למראית עין, ודאי לא למי שנחשבת ל"תושבת חוץ" ולא נולדה עם דם כחול טהור. במובנים רבים, להצטרף למשפחת המלוכה כשלא נולדת כאחת כזו, פירושו לוותר כמעט לחלוטין על "האני האמיתי" שלך מהחיים שלפני.

בעוד קייט הצליחה להשתחל באופן טבעי למדי לתפקיד הדוכסית (בואו לא נשכח שלויליאם לקח "רק" עשור להציע לה נישואים, כך שהיה לה מספיק זמן להתאמן), ומגיעה עם נגיעות כחול בדם אם חופרים מספיק בעץ השורשים המשפחתי שלה, הרי שמרקל מגיעה לארמון נטולת כל ייחוס ממלכתי (אם נשים לרגע בצד את הדיווחים במספר אתרים על כך שמייגן והארי הם למעשה בני דודים – 15 דורות אחורה).

ובואו נסתכל רגע על העובדות היבשות. זה לא שהבחורה מסכנה, כן? עוד הרבה לפני שפגשה את הנסיך שלה, מרקל עמדה לגמי בזכות עצמה. בעשר אצבעותיה, מרקל בנתה לעצמה קריירה כשחקנית, פילנתרופית, פעילה חברתית ובלוגרית, וחיה את חייה בנעימים, כולל נישואים/גירושים ושלל הרפתקאות פרועות יותר או פחות.

נכון, הרומן עם הנסיך הארי הוא סוג של אגדה בריל לייף שוודאי שדרגה ותשדרג עוד את חייה לבלי היכר. ואמנם, אפילו כל הטיארות שעוד יקשטו את הפריזורה שלה, הנשפים, הקידות מול המלכה והתה שתחלוק עם בני המלוכה בקרוב, לא ישנו את העובדה שברגע שאמרה איי דו להצעת הנישואין של הארי, נאלצה ותאלץ עוד לוותר על חלק גדול בחייה הקודמים, כמשהו שבא עם ה"תפקיד" של אשת איש, במקרה הזה אשת נסיך.

מה שצפוי לה זה לא ממש חיים של נסיכה מהאגדות. מייגן מרקל, צילום: Shutterstock

חיים שלמים שיישארו מאחור

עוד לפני שאושרו האירוסין באופן רשמי, נפוצה השמועה על התפטרותה של מרקל מהסדרה המצליחה בה כיכבה, "חליפות". שהרי לא יעלה על הדעת שהנסיכה לעתיד תמשיך לככב בתפקיד פרובוקטיבי על המסך כשסבתא של בעלה לעתיד היא מלכת ממלכת הנימוסים.

לפי הדיווחים, היא נאלצת להשאיר מאחור גם את הכלב הקשיש שלה, שלא ישרוד את המעבר בין היבשות. כמו כן, היא תוותר ככל הנראה על אזרחותה האמריקאית, וסביר להניח שגם הבלוג המצליח שלה יעבור לידיים אחרות, או לכל הפחות ישנה את תכניו כדי שיתאימו לתדמית המלכותית והממלכתית החדשה שלה.

הגינונים האמריקאיים (שהם לפעמים מוחצנים הרבה יותר מאלה הבריטיים), יחד עם בחירת המלתחה, הפריזורה, התנהלותה מול התקשורת, מה תגיד, מה תכתוב ואפילו איך ולאן תלך – כל אלה כבר לא יהיו רק שלה יותר. כל אלו הם דברים שמעתה ינותבו, ינותחו ויונחו על ידי צוותים שלמים מהארמון, כשמעל לראש של כולם תנצח תמיד המלכה.

אם מרקל צריכה דוגמא לכמה קשה לפעמים להתנתק מהחיים שלפני ולהשתלב בגינוני הארמון המוקפדים, כל שהיא צריכה לעשות הוא לעלעל בביוגרפיה הטראגית של החמות שלא תזכה להכיר, הנסיכה המנוחה דיאנה. בת המלוכה המנוחה אומנם הגיעה לארמון ממשפחה בעלת ייחוס מלכותי, אך גם היא, עד אחרון ימיה, לא הצליחה להסתגל למעבר מהחיים ה"רגילים" כגננת אפרורית לתפקיד הכמעט בלתי אפשרי של מלכת בריטניה העתידית. ואולי אף קשה מכך, לתפקיד כלתה של המלכה אליזבת', שלא הסתירה את חוסר האהדה הבולט מבחירת ליבו של בנה כבר מהרגע הראשון.

גם שרה פרגוסון, הידועה יותר כ"פרגי הדוכסית מיורק" ומי שהייתה אישתו של הנסיך אנדרו (אחיו של צ'ארלס), מעולם לא הצליחה לשאת בגאווה את הכתר המלכותי שניסו להדק לראשה. היא נחשבה לפרא שיש לעקור מבית המלוכה, מה שאכן קרה עם גירושיה שלוו כמובן באינספור סיפורים צהובים, למעשה עד עצם היום הזה.

הכלב יישאר מאחור בארה"ב, וכך גם האזרחות, הפרטיות וחופש הביטוי. צילום: Shutterstock

למזלם של הארי ומייגן, הזמנים השתנו, וגם בית המלוכה האנגלי, נוקשה וחמור סבר ככל שיהיה , נאלץ להתיישר עם העובדה שהאנושות כבר במאה ה-21. החוקים שהיו תקפים בעבר כבר אינם תופסים עוד, וכדי להמשיך ולזכות בתמיכת העם, בית המלוכה צריך לשדר תדמית מכילה ועממית יותר.

לכן, הארי לא יאלץ לוותר על מקומו בתור לכתר – מה שאדוארד השמיני נאלץ לעשות עם נישואיו לגרושה האמריקאית ווליס סימפסון. וזאת למרות שהוא נסיך פוחז עם רזומה שערורייתי של סקס, סמים ורוקנ'רול בריטי, שמעז לעשות את מה שלפני כמה דורות היה כנראה עולו לו בראשו – נישואים לגרושה אמריקאית עם אמא ממוצא אפרו אמריקאי.

אם הכל יילך לפי התחזיות, מייגן והארי ינשלו בקרוב מאד את ויליאם וקייט מתואר הדוכס והדוכסית האהובים והמתוקשרים בממלכה, ובעולם בכלל. הם עתידים להשתחל בטבעיות ובפוטוגניות רבה לתפקיד הפאוור קאפל המלכותי. גוד סייב דה פפראצי, הסערה בכוס התה קרובה מתמיד.

בריטניההנסיכה דיאנהמייגן מרקלקייט מידלטון