שמח ומבדח: 6 משחקים שיצילו אתכם מעוד חג משעמם

הצחוק בריא. מחקרים הראו שצחוק מפריש אנדרופינים שגורמים לנו לתחושה טובה, וכמו כן גם מרזה (אפשר לשרוף כ-500 קלוריות בשעת צחוק). הבעיה היא שאנחנו, כישראלים, עוטים פעמים רבות מעטה של ציניות, קשה לנו לצחוק באופן מאולץ ואנחנו ממש לא אוהבים להתנהג בצביעות. אז איך בכל זאת אפשר לגרום לנו לצחוק יותר, בפרט בחג פורים? דרך משחקים.

מחקרים הוכיחו שבכל גיל קיים הצורך לשחק. ברגע שתכניסו יותר משחקים לחיי היום יום שלכם תשדרגו אותם. בחג פורים הקרוב, אנו ממליצים לכם ליצוק תוכן למפגש החברתי או המשפחתי הקרוב ולשדרג אותו מאירוע נחמד לאירוע מעולה.

אנשים רבים כבר מיצו את האירועים השגרתיים שבהם באים לאירוע, אוכלים, שותים, מקשקשים שיחות קצרות עם מי שלידם ומהר מאד מוצאים את עצמם בורחים לסלולארי. ההמלצה שלנו היא לגוון טיפה, ובחג הקרוב לשנות קצת את התוכניות – כדאי להתחיל מתחרות תחפושות (שווה להשקיע בפרס או שניים למקומות הראשונים שיגרמו לכולם להתאמץ ולהשקיע), ואז לעבור לשלב המשחקים שיגרמו לכולם לצחוק.

הנה 5 משחקים שניתן לשחק בחג פורים יחד עם בני המשפחה, החברים או עם הקולגות בעבודה:

 

  1. זמרי השנה

בוחרים מתנדב שיקום לשיר. משמיעים לו שיר שהוא מכיר באוזניות אלחוטיות (אפשר להשמיע שיר של חג פורים ולהגביר מאד) מבקשים ממנו להסתובב ולעמוד עם הגב מול כולם ופשוט – לשיר. הוא היחיד שישמע את המוזיקה וישיר, וכולם יצחקו.

מומלץ לתת כל פעם למישהו אחר לשיר, והכי חשוב – למרות שזה ייצא ממש מצחיק, חשוב שכולם יפרגנו לכולם במחיאות כפיים סוערות כאילו מי ששר הוא זמר או זמרת השנה.

 

  1. המוכשר הבא

בוחרים מספר משתתפים ומעמידים אותם בשורה מול המוזמנים. המנחה לוקח מיקרופון (או מלפפון/גזר שמדמה מיקרופון, זה אפילו יותר מצחיק) ואומר מילה – המשתתף צריך לשיר שיר עם המילה הזאת. המילים יכולות להילקח מנושא החג כמו: "רעשנים", "פורים", "ליצן", אבל ניתן גם לשלב מילים אחרות כמו "שמיים", "אהבה", "שמחה" וכדומה. לכל אחד יש 5 שניות, אם הוא לא מצליח הוא חוזר לשבת. האחרון שמצליח לדעת הכל – מנצח.

 

  1. מה אמרת?

אפשר לקחת אוזניות האלחוטיות ולהשמיע מוזיקה חזקה וקצבית. מישהו אומר מילה והשני, שעם האוזניות עליו, צריך לנחש מה הוא אמר. מילים מומלצות שצריך לנחש אותן הן מילים עם האותיות ג' וח' שאותן קשה להבין (למשל ג'חנון, גברת, חביתה, גבעתיים וכדומה). הנה דוגמא למשחק בין אבא לבן:

 

  1. פוקר היכרות

זה משחק שעובד מעולה עם כל קבוצה מהגיל שאפשר להתחיל לכתוב בו ועד לגיל מבוגר מאד. בנוסף, ניתן להעביר אותו בכל חלל (במסעדה/בבית). צריך בסך הכל לקנות מטבעות שוקולד ולחלק לכל אחד באופן שווה. במקביל, כל אחד כותב על פתק משהו אחד שלא יודעים עליו (מומלץ שזה יהיה משהו מפתיע). אחרי שאוספים את כל הפתקים, המנחה קורא בכל פעם פתק אחר והמטרה של כולם היא להמר עם המטבעות שוקולד מי כתב את הפתק. המשחק משחרר, מותח, מצחיק וכיפי. הנה הצצה למשחק 'פוקר היכרות' שבוצע במסעדה:

 

  1. פנטומימה לפורים

משחק פשוט אבל ממש מהנה ומשעשע. כתבו מראש על דפים מילים ומשפטים שקשורים לפורים וביחרו שני זוגות שמטרתם להציג בפנטומימה לשאר המוזמנים את מה שכתוב. הזוג שמצליח לגרום למוזמנים לנחש הכי הרבה, מנצח. מילים ומשפטים שאפשר לנסות: "רעשן", "אוזן המן", "ליצן", "המן הרשע", "המלך אחשוורוש", "משלוח מנות" וכדומה. אפשר לשלב מילים שבני המשפחה/החברים/העובדים אומרים הרבה ולגרום למשתתפים להמחיז אותם כדי להוסיף עוד קצת צחוק למשחק.

  1. בעד ונגד

קחו את האדם שהכי אוהב לדבר ויודע להתבטא בצורה מצוינת ומשכנעת. הוא יהיה 'הדובר'. בחרו נושא שאין עליו הסכמה חד משמעית ועליו הדובר יצטרך לדבר. למשל, משלוח מנות: האם כדאי שיהיו שם ממתקים, או שהגיע הזמן להכניס דברים בריאים יותר במקום?

הדובר יתחיל לשכנע למה הוא בעד הנושא (למשל למה כדאי שיהיו בפנים ממתקים), אבל ברגע שהמנחה אומר את המילה "נגד", עליו מיד לשכנע את המוזמנים למה הוא ממש נגד הנושא (למשל כי ממתקים עלולים לגרום לחורים בשיניים/להשמנה). ברגע שהמנחה שוב אומר "בעד", הדעה של הדובר שוב משתנה. המטרה היא כל כמה רגעים להחליף בעד ונגד שוב ושוב, זה הופך להיות מהיר יותר, ובעיקר מצחיק יותר.

לסיכום, אנחנו ממליצים לכם ליצוק תוכן לאירוע שלכם והמשחקים יגרמו למוזמנים להנות, לצחוק ולשמוח הרבה יותר באירוע שלכם. חג פורים שמח ומבדח!

 

 

עדי רוזן היא מומחית להפעלות מצחיקות במיוחד לאירועים כגון ערבי גיבוש, ימי הולדת למבוגרים, מסיבות רווקות וחגיגות משפחתיות. בעלת העסקים 'הבמה שלכם' ו'חוויה בסגול'

מסיבותפורים 2018פנאי