ליידי גאגא מפתיעה, מיה פארו מרגשת: הרגעים הגדולים מהטקס הכי מרגש בהוליווד

אחרי שבשנה שעברה, אירוע ELLE's Women in Hollywood כלל את הנאום העוצמתי של ג'ניפר לורנס, שבו היא סיפרה על ההשפלות שעברה בדרך לתהילה, גם האירוע השנה היה, כמתבקש, בסימן של העצמה נשית, והוא כלל את כל הנשים שמרבות לדבר בנושא בחודשים האחרונים.

בין אלו היתה גם ליידי גאגא, שהסבירה מדוע בחרה להגיע לאירוע עם חליפת מכנסיים אוברסייז של מארק ג'ייקובס: "כחלק מההכנות לאירוע מדדתי היום שמלה אחרי שמלה, מחוך צמוד אחד אחרי השני, יהלום, נוצה, אלפי חרוזים ובדי המשי היפים ביותר בעולם. אבל למען האמת, הרגשתי בחילה. ואז שאלתי את עצמי: מה זה באמת אומר להיות אישה בהוליווד? אנחנו לא רק חפצים שמיועדים לבדר את העולם. אנחנו לא סתם דימויים שאמורים להעלות חיוכים על פניהם של האנשים. אנחנו לא מתמודדות בתחרות יופי ענקית שאמורות להתחרות זו בזו למעi הנאת  הציבור. אנחנו, הנשים בהוליווד, אנחנו קולות. יש לנו מחשבות עמוקות ורעיונות ואמונות וערכים על העולם ויש לנו את הכוח לדבר ולהישמע ולהילחם בחזרה כאשר אנחנו מושתקות".

ליידי גאגא המשיכה לספר על הרגע שבו החליטה לנסות למדוד דווקא את חליפת המכנסיים: "זו היתה חליפת גברים גדולה מדי עבור אישה. לא שמלה. ואז התחלתי לבכות. בחליפה הזאת הרגשתי כמוני. הרגשתי שהחליפה הזו משקפת את מי שאני באמת. ואז תהיתי מה אני רוצה לומר הערב". גאגא הוסיפה ואמרה: "בתור ניצולת תקיפה מינית על ידי מישהו בתעשיית הבידור, כאישה שעדיין לא אמיצה מספיק כדי לומר את שמו, כאישה שחיה עם כאב כרוני, כאשה שמגיל צעיר למדה להקשיב למה שגברים אמרו לי לעשות, החלטתי היום שאני רוצה להחזיר לעצמי את הכוח. היום אני לובשת את המכנסיים".

 

רגע מרגש נוסף באירוע נרשם כאשר רונאן פארו הגיש לאמו, מיה פארו, פרס הוקרה מיוחד. בין השאר הוא התייחס לפרשת וודי אלן, אך ללא איזכור של שמו: "אמא שלי עברה גיהינום בגללנו. כאשר היא התוודעה על האשמות בדבר תקיפות מיניות של איש חזק מהמשפחה שלנו, היא עמדה לצד הילדה הקטנה שסיפרה על זה", אמר בהתייחס לאחותו, דילן. "היא עשתה את זה גם כאשר האיש החזק הציע פיצויים כדי להשתיק אותנו, וגם כשהוא שכר חוקרים פרטיים כדי להכפיש את השם שלה, וגם כאשר הוא שכר עורכי דין חזקים כדי להרוס אותה כלכלית וחברות יח"צ שיהרסו את השם הטוב שלה. היא עשתה את זה גם כשהוא נשבע שהוא יכניס אותה לרשימה השחורה והיא לעולם לא תוכל לעבוד שוב".

 

עם קבלת הפרס, ועם קהל של נשים חזקות (וגם כמה גברים) שהריעו לה בעמידה, מיה פארו אמרה: "אני מקווה שאני אחיה מספיק זמן כדי לראות את כל מה שאתן מקוות לו מתגשם. אני רואה איפה אנחנו עכשיו, אני רואה נשים שמסרבות לקבל יחס לא שוויוני והתנהגות לא הולמת וזה מרגש", אמרה. "אני רוצה לחיות מספיק כדי לראות שוויון – לא רק התקדמות, לא רק שיפור, אלא שוויון אמיתי וחד-משמעי".

גם שונדה ריימס, האישה שמאחורי הסדרות המצליחות "האנטומיה של גריי", "סקנדל" ו"המדריך לרוצח", קיבלה פרס והיא ניצלה את הזדמנות לעודד צעירים להצביע ולתמוך בקרן ההגנה המשפטית של תנועת Time’s Up. "אני יודעת שאני זוכה בפרס הזה לא בגלל היותי אישה, או בגלל שאני אפרו-אמריקנית, אני יודעת שהפרס הוא על שבירת תקרת הזכוכית שקיימת מתוקף היותי אשה שחורה בעיר הזו, שהיא מאוד גברית ומאוד לבנה".

עוד קיבלו פרס במהלך הטקס גם שרליז תרון וקירה נייטלי, שרק לפני כמה ימים עוררה סערה בעקבות המאמר שכתבה כנגד ההופעה הפומבית המתוקתקת של קייט מידלטון מבית החולים לאחר הלידה.

להזכירכם, בשנה שעברה ג'ניפר לורנס ניצלה את במת האירוע כדי לשתף בהשפלות שעברה בדרך לתהילה. בין השאר סיפרה כי לפני שהיא התפרסמה, היא לוהקה לסרט שאת שמו לא חשפה. במהלך החזרות היא התבקשה על ידי המפיקים לרדת במשקל. "השחקנית שהיתה לפני כבר פוטרה בגלל שלא הצליחה להוריד מספיק משקל בזמן מספיק קצר", היא סיפרה והוסיפה "באותה תקופה גם מפיקה העמידה אותי בשורה עם בערך חמש נשים נוספות, שהיו הרבה הרבה יותר רזות ממני. כולנו עמדנו שם, צמודות אחת לשנייה, כשרק מדבקות מכסות את האזורים האינטימיים שלנו. אחרי האירוע המשפיל והמבזה הזה, המפיקה אמרה לי שאני צריכה להשתמש בתמונה שלי משם כהשראה לדיאטה".

לורנס התבקשה לדבוק בדיאטה קיצונית במטרה להוריד כמה שיותר מהר 7 קילוגרמים. כשהיא ביקשה לדבר עם מפיק אחר על הדיאטה הקיצונית "הוא אמר לי שהוא לא מבין למה כולם חושבים שאני שמנה. הוא חשב שאני לגמרי 'שווה זיון'". לורנס סיפרה שהיא חשה לכודה בגלל חוסר האונים והכוח שהיו לה באותה סיטואציה, וכי היא חששה לדבר "בגלל הפחד שיקראו לי 'בעייתית' – מילה שאני לא חושבת שהם השתמשו בה. אני מאמינה שהם השתמשו במילה 'סיוט'".

לורנס סיכמה את דבריה בתמיכה בקתלין קנדי, נשיאת לוקאספילם, חברת ההפקות של ג'ורג' לוקאס, שהקימה בדצמבר את "הוועדה נגד הטרדות" כדי לטפל בבעיית ההטרדות והתקיפות המיניות בהוליווד, ואמרה "אני אשאיל את קולי לכל ילד, ילדה, גבר או אישה שמרגישים שהם אינם יכולים להגן על עצמם".

ג'ניפר לורנסהטרדות מיניותליידי גאגאקמפיין MeeToo#