שי לי שינדלר: "אני אוהבת נשים ומוכנה ורוצה לבלות במחיצתן בכל רגע נתון"

שי לי שינדלר, מגישת 'הצינור', 'זמן נדל"ן', אושיית אינסטגרם ומעצבת אופנה, היא הדבר הכי מרענן היום על מסך הטלוויזיה. שינדלר, שהתחילה את דרכה ב'צינור לילה', כאחת משלוש מנחות מתחלפות שהגישו את התוכנית לצידו של גיא לרר, לקחה בשלב מסוים את המושכות והפכה להיות חלק בלתי נפרד מהתוכנית, מזוהה איתה לא פחות מלרר עצמו. את היכולת שלה להוביל ולהכיל אפשר לזקוף בין היתר לזכותה של אישה שהפכה למנטורית שלה במרוצת השנים, ולימדה אותה להעמיק בכל נושא ולשלוט בסיטואציה.

אז מי היא האישה שהשפיעה על החיים שלך ופתחה לך דלת? 

"האישה הזאת היא לאה פרץ, ראש המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר. הייתי העוזרת האקדמית שלה בתקופה שלמדתי בשנקר עיצוב אופנה. התחלתי לעבוד איתה בשנה ב', ולהכין איתה מצגות לשיעורי תולדות האומנות ומאוד התקרבנו בתהליך העבודה. כשנפגשנו הרגשתי שיש לי דמות לחיקוי והערצה. זכיתי להיות הרבה לצידה ולמדתי ממנה המון כי היא אישה חכמה בצורה יוצאת דופן, עם תחומי עניין מרגשים. איתה לצידי הרגשתי שאני יכולה להחכים ולהעמיק ולדבר על כל יצירה. בתערוכות שליוויתי אותה בהן הצלחנו יחד, בעבודה המשותפת, להעמיק גם ברמה האישית וגם ברמה האומנותית בעבודה. וזה היה שיעור מדהים והיא הפכה להיות כמו אמא נוספת בשבילי. זכיתי".

יש אירוע או רגע משמעותי משותף שלכן שנחרט אצלך יותר מכולם?

"יש הרבה רגעים כאלו. לאה ואני הגענו לאיזושהי שפה שלא דרשה בכלל מילים היא הייתה יכולה לעבור במסדרון, להביט אליי והיינו יודעות הכל, מתקשרות דרך העיניים גם אם יש אנשים סביבנו. אלו הרגעים הקטנים במערכת היחסים שלנו שהפכו אותה למיוחדת".

 

שי לי שינדלר ולאה פרץ צילום עצמי

 

את עדיין בקשר איתה?

"בוודאי. החברות הזאת היא לעד. החיבור העמוק הזה הוא לא רק עם לאה, אלא עם כל המשפחה שלה, עם הילדים, עם בעלה. עבדנו אז בבית של לאה אז יצא לי להתחבר לעולם שלה. היום מין הסתם אנחנו פחות בקשר בגלל הילדים והקצב של החיים שהשתנה, אבל זה לא משנה, היא בליבי ואני יודעת שכל פעם שנזדקק אחת לשנייה נעמוד דום".

מה את מעבירה הלאה, בהשראתה, לילדים שלך ולאנשים שאת פוגשת בדרך?

"שידע זה כוח. אני חושבת שזה הדבר שהכי לקחתי מלאה. להבין את המשמעות של המשפט הזה, להבין שכשאתה מספיק מעורה במשהו אתה נהיה כמו סופר הירו. מרגיש בנוח לדבר על אותו נושא, להעמיק להתעניין. ברגע שאין לך מספיק ידע בתחום מסוים העיסוק בו קשה יותר. לאה לימדה אותי להעמיק גם בתוכן שאתה לא בהכרח חושב שתגיע אליו, וליהנות מכל דבר – יצירת אומנות, אמן, זרם. כשאת מבינה ומתעמקת, השיח יכול להגיע לכל כך הרבה דברים שנובעים מתוך המקום הזה".

 

שי לי שינדלר, לאה פרץ וקובי הלפרין. צילום עצמי

 

איך זה מתבטא בפועל?

"יש לי תוכנית חדשה שעוסקת בנדל"ן. כשהציעו לי להנחות אותה בהתחלה אמרתי לעצמי 'מה לי ולנדל"ן', וקצת הסתייגתי. ככל שהתעמקתי בנושא, הבנתי שניתנה לי הזדמנות לגלות עולמות נוספים, בגיל 32, בתקופה שאין לך סיכוי להעמיק בתוכן חדש כי את עם ילדים, ונמצאת בתוך הטירוף הזה של החיים. זכיתי להעמיק בתוכן שהוא מעניין ועשיר, ומשלמים לי על זה כסף. כששולחים לי תחקירים – אני שותה אותם, ומעניין לי ואני מגיעה לאולפן ומרגישה שזו חגיגה. וזה מרגש".

יש לך מסר שאת רוצה להעביר לנשים, לרגל יום האישה או בכלל?

"נשים זה הדבר הכי טוב שיש בעולם. אני אוהבת נשים ומוכנה ורוצה לבלות במחיצתן בכל רגע נתון. חברות נשית, ובכלל נשים ביחד, זה מרגש, משיחות על שטויות עד עומק ורגש. אני מוצאת את עצמי מתחבקת עם חברות ואומרת להן שזה הכי שווה זה להיות אישה".

האישה שפתחה לי דלתיום האישהיום האישה 2019שי לי שינדלר