השערוריה החדשה של קארדי בי: הודתה שסיממה ושדדה גברים

סרטון שערורייתי של קארדי בי שצף לאחרונה ברשת, גרם למתקפה חסרת תקדים על הזמרת בגלל פרטים לא מחמיאים (בלשון המעטה) על עברה. בקטע המדובר, חלק מסרטון LIVE שעשתה הזמרת לפני 3 שנים, היא סיפרה בכנות על הדרכים השונות בהן נאלצה להשיג כסף בצעירותה. קארדי, שכבר דיברה במספר ריאיונות על עברה כחשפנית, הגדילה לעשות וסיפרה באותו פוסט למעריציה שכדי להשיג כסף באותה תקופה היא הייתה מסממת ושודדת גברים שהיו מגיעים לצפות בה רוקדת. "הייתי צריכה לעבוד כחשפנית. הייתי אומרת לגברים בטח, אתה רוצה לז*** אותי? כן, כן, בוא נלך למלון הזה', ואז הייתי מסממת אותם ושודדת אותם. זה מה שהייתי עושה".

מאז שהווידאו פורסם שוב, זוכה הזמרת למתקפה חסרת תקדים על "הפשעים שעשתה", ולהאשטאג חדש SurvivingCardiB# (בתרגום חופשי: לשרוד את קארדי בי). "דווקא בעידן me too זה לא מקובל שאישה מספרת דברים כאלה וכולם שותקים", כתב אחד המגיבים, "אם גבר היה חושף שעשה דברים כאלו היו מכניסים אותו לכלא", כתב נוסף, "הצדק חייב להיעשות, חייבים להעניש אותה", כתבה אחרת.

 

בניגוד לכוכבים אחרים במעמדה, קארדי בי לא התחבאה ומיהרה לשחרר הצהרה בעמוד הטוויטר שלה: "אני רואה ברשתות החברתיות ששידור חי שעשיתי לפני 3 שנים צץ לו בחזרה", כתבה הזמרת זוכת הגראמי. "זה היה שידור חי בו דיברתי על דברים שנאלצתי לעשות בעבר שלי. נכונים או לא נכונים, אלו היו דברים שנאלצתי לעשות כדי לשרוד ולהתפרנס. אף פעם לא טענתי שאני מושלמת או שאני מגיעה ממקום מושלם עם עבר מושלם. תמיד אמרתי את האמת שלי ותמיד עמדתי מאחורי הח*** שלי".

אני חלק מתרבות ההיפ הופ, תרבות בה אתה יכול לדבר על המקום ממנו באת, לדבר על הדברים הרעים שהיית צריך לעשות כדי להגיע למקום בו אתה נמצא. יש ראפרים שמאדירים רצח, אלימות, סמים, ומעשים פליליים. פשעים שהם מרגישים שהיו חייבים לעשות כדי לשרוד".

אני בחיים לא האדרתי את הדברים שעשיתי בחיים ההם, והם מעולם לא היו חלק מהמוזיקה שלי בגלל שאני לא גאה בהם ואני מרגישה שמוטלת עליי אחריות לא להאדיר אותם. עשיתי את הבחירות האלו באותו זמן בגלל שהיו לי אפשרויות מאוד מצומצמות ומוגבלות. בורכתי והצלחתי לצאת ולהתרומם משם, אבל נשים רבות לא הצליחו".

 

עוד הוסיפה קארדי: "בין אם הן היו בחירות גרועות בזמנו, עשיתי מה שהייתי צריכה לעשות כדי לשרוד. הגברים שדיברתי עליהם היו גברים שיצאתי איתם, גברים שהיו לי קשרים איתם ושהיו מודעים להכל. יש לי עבר שאני לא יכולה לשנות. לכולנו יש כזה". לפוסט הוסיפה קארדי בי את הכיתוב: "כל מה שאני יכולה לעשות עכשיו זה להיות גרסה טובה יותר של עצמי, בשבילי, בשביל המשפחה שלי ובשביל העתיד שלי".

למרות הכנות המפתיעה, התגובות לפוסט היו מעורבות. חלק מהמגיבים חיבקו את הזמרת שמדברת על העבר שלה בפתיחות, וראו בה אישה אמיצה שבאמת עשתה הכל כדי לשרוד, הרימה את עצמה והצליחה. רבים אחרים לא התרשמו מהתגובה, והביעו תמיהה לגבי הפסקה האחרונה בה אמרה הזמרת שכל הגברים שהיא סיממה ושדדה היו כאלו שהכירה והיו מודעים לכך.

כרגע הדברים לא ברורים בגזרתה של קארדי. כמו שזה נראה עכשיו, בקרוב נזכה לראות על המסך ריאיונות עם גברים ש"שרדו את הזמרת". כך או כך, בדבר אחד היא צדקה – יש הרבה ראפרים ששרים על פשעים שביצעו והתגאו במעשים פליליים שעשו בצעירותם, אף אחד מהם לא היה אמיץ כמוה ולקח אחריות על מה שעשה, ואף אחד מהם לא הותקף וזכה לשיימינג כמוה. צביעות ועליהום מיותר או פשע שהזמרת חייבת לשלם עליו? תחליטו אתם.

חשפנותקארדי ביראפ