אליאב אוזן דורש שקט. שניתן לו?

לפני מספר שבועות כולנו נרעשנו לגלות שבני הזוג אליאב אוזון ודנית גרינברג בחרו להפריד כוחות. כצפוי, הצעד הזה גרר לא מעט תגובות והערות, עד שבחמישי אליאב בחר לעלות פוסט אינטימי במיוחד (או כמו שהוא פירט: "אני לבד…. בלי יחצן או יועץ תדמית, סתם משהו שבא נטו ממני אליכם"), שבו הוא ביקש שיכבדו את הפרטיות שלו.

בין השאר הוא כתב: "הייתה לנו תקופה מהממת שהגיעה לקיצה ומובילה לדרכים שונות ומפוצלות בחיים, ומימוש על פי ניסיון החיים והמקום אליו הוא מכוון, אז נחסך מכם המבטים המרחמים, הכועסים, החשדניים ואפילו מבטי ה׳למה הייתם זוג יפה וכזה מצחיק׳! דיי עם שיחות הרחוב/ סופר/ ואפילו בעירייה במהלך תשלום ארנונה. זה שלי! אני באמת מבקש מכם בא לי אותם בחזרה, את החיים לפני. היום באמת למדתי לקח חשוב מאוד בחיים כי גם ככה כל חיינו אנחנו נמצאים באוניברסיטה אחת גדולה, אף אחד אבל אף אחד! לא יודע מה מתנהל בין זוג ברגע שדלת ביתו נסגרת… אז הסיבה לכל השיתוף אחרי שסיפרתי ׳במקצת׳ עלינו. היא אך ורק למטרת שקט! מילה שהפכה למשמעותית כל כך עבורי. אז כן זאת הבקשה וזה מאוד פשוט. זאת כבר לא תוכנית טלויזיה זה כבר לא ריב אוהבים במסך שלכם עם פופקורן זה לא עוד ניצחון גורף או הפסד בפריים טיים. זה החיים שלי…".

 

לכאורה, אליאב צודק – שקט זו בקשה לגיטימית ודי פשוטה. אלא שכשהבקשה הזו מגיעה ממנו, היא בקלות יכולה להיות ההסבר הרשמי לביטוי "יריקה לבור שממנו שתית".

להזכירכם, את אליאב ודנית הכרנו לראשונה בתוכנית "האח הגדול". המשולש הרומנטי שנוצר יחד עם נופר מור, היה לא רק מביך לצפייה, אלא גם כואב ומקומם. רגע ההדחה של אליאב, ותמונת השבר של נופר ודנית, אמנם סיפקו אינספור בדיחות, אבל בסופו של דבר הבדיחה שוב הייתה על חשבוננו, הנשים, כשהראו לנו כדבר לגיטימי ומבדר כיצד גבר מפעיל מניפולציות, מתחמן ומשקר לשתי נשים. המשולש הדביק לא הסתיים עם סיום העונה, אלא נמשך גם אחרי: בהתחלה אליאב ונופר בחרו להמשיך מהנקודה בה נקטעו היחסים בבית האח, ובהמשך, כשהניסיון לא צלח, אליאב עבר לדנית. מאז השניים ניהלו זוגיות מתוקשרת ופוטוגנית להחריד: הם הגיעו יחד להשקות, תמיד הצטלמו מחובקים ומלופפים, עמוד האינסטגרם של דנית מלא בתמונות מחופשות זוגיות ביעדים אקזוטיים ובתכנים שיווקיים, וזה של אליאב מלא בתמונות של עסק הקעקועים המשותף אותו הם השכילו למנף בזכות הפרסום והעוקבים שבאו בעקבות השם המוכר. וכל זאת מבלי להזכיר את השתתפותם בתוכנית "זוג מנצח" ואינסוף ראיונות זוגיים בעיתונות, בתוכניות בוקר, ב"אנשים" ועוד. למעשה, גם אם ממש לא התעניינתם בחיים של דנית ואליאב, נראה שלא הייתה לכם ברירה אלא להיכנס אליהם לקישקע.

השניים מינפו את הזוגיות המפורסמת שלהם כדי לפתוח עסק בעל שם וכדי להפוך את עמודי האינסטגרם שלהם לרווחיים. הם אלו שמכרו את הזוגיות שלהם כשהם היו צריכים אותנו, את תשומת הלב ואת הלייק שלנו, אז עכשיו, כשזה לא מתאים להם יותר, הם מאשימים אותנו בחטטנות יתר? לא יפה.

שלא תבינו לא נכון, היחסים של אליאב ודנית לא מעניינים אותי וסביר להניח שגם לא הייתי מתעכבת עליהם אילולא אותו פוסט של אליאב שדורש את השקט שלו. לאנשים שמנסים לשמור על הפרטיות שלהם יש זכות לבקש שקט, אפילו לאמנים שדואגים לעשות הפרדה בין הבמה לחייהם הפרטיים יש את כל הזכות לבקש שקט, אבל לשני אנשים שבנו עסק מחשיפת החיים הפרטיים שלהם בפנינו, כנראה שהזכות הזו מגיעה קצת פחות.

אז אליאב, אתה רוצה קצת שקט? נסה לרדת קצת למחתרת. להתרכז רק בעסק שלך, להיעלם מהרדאר. מבטיחה לך שתוך כמה חודשים, אנשים יעברו הלאה וישכחו ואתה תוכל לחזור לאט לאט לחיים שקטים יותר, אנונימיים. אתה כבר לא תקבל הזמנות להשקות, מספר העוקבים ברשתות אולי יצטמצם, לא תקבל הנחות בחנויות. ככה, כמו כולנו. אין ארוחות חינם טוענת הקלישאה, וכשתחזור לשלם על הארוחות מחיר מלא, סביר שגם השקט שלך יהיה מובטח.  

אליאב אוזןדנית גרינברגריאליטי