כשמייגן מרקל ראיינה את מישל אובמה: 5 רגעים מפתיעים

בקול תרועה וחצוצרות (ובצדק), הגיח לאוויר העולם גיליון ספטמבר של מגזין "ווג" הבריטי בעריכתה של מייגן מרקל. הדוכסית בחרה להקדיש את הגיליון ל-15 נשים חזקות, ביניהן שחקניות, דוגמניות לשעבר, פעילות חברתיות ופוליטיות – כולן משפיעות על העולם באופן אחר ומשנות אותו לטובה. השחקנית והפעילה הפוליטית ג'יין פונדה, ראש ממשלת ניו זילנד ג'קינדה ארדרן, הסופר מודל אדוט אקש פליטה מסודן שהפכה לאחת הדוגמניות המצליחות בעולם, השחקנית והפעילה החברתית יארה שהידי, ג'מילה ג'מיל, לברן קוקס, הסופרת הפמיניסטית צ'יממנדה נגוזי אדישי, ואחרות – כולן זכו לתמונה על השער וראיון במגזין.

עוקבים אחרינו באינסטגרם של און לייף? ובפייסבוק? מחכים לכם שתצטרפו 

שער הגיליון אמנם זכה לביקורות שליליות, בגלל היותו דומה באופן חשוד לכריכת ספר שמייגן היתה בעבר מבין המצולמות בו, אבל אי אפשר להתעלם מהראיונות המרתקים שמחכים בפנים. ראיון אחד שהתעלה בעינינו מעל כולם – זה שערכה מייגן עם לא אחרת מאשר מישל אובמה. החיבור בין השתיים מסקרן, אובמה ומרקל הן נשים דעתניות, שתיהן מקדמות אג'נדה מאוד ברורה והידידות שנוצרה ביניהן היא מאוד טבעית.

למרות שמישל ומייגן כבר נפגשו כמה פעמים, הראיון נערך בהתכתבויות מייל, מעין שיחה בין חברות על נושאים בהם בחרה הדוכסית להתמקד. את ההחלטה לראיין באופן אישי דווקא את הגברת הראשונה לשעבר, הסבירה אמו של ארצ'י הקטן בפתיחת הראיון: "כשהרהרתי עם מי עליי לקיים ראיון, המחשבה הראשונה שלי הייתה שזאת צריכה להיות מישהי אדיבה, מעוררת השראה, מצחיקה, בעלת עומק וערכים", כתבה מייגן, "המחשבה השנייה שלי הייתה שזאת צריכה להיות מישל אובמה".

לא יכולים לחכות לשמוע מה היה שם? אתם יכולים להירגע, המגזין קוסמופוליטן, שכמו כולנו התרגש מהמעמד, בחר את חמשת הנושאים הכי מרתקים אליהן התייחסו הנשים שבתכלס מנהלות את העולם:

מייגן ביקשה ממישל לציין את הקול הכי יפה ששמעה אי פעם

"כשמליה וסשה נולדו, ברק ואני יכולנו להעביר שעות בצפייה בהן ישנות", סיפרה מישל, "אהבנו להקשיב לקולות הקטנים שהן היו משמיעות. ובמיוחד התמוגגנו מהמלמולים שהן השמיעו כשישנו עמוק וחלמו".

מישל סיפרה על ההבדלים בין הבנות שלה, מליה וסשה

"במובנים מסוימים מליה וסשה מאוד שונות אחת מהשנייה. אחת משמיעה את קולה בחופשיות ולעיתים קרובות, והשנייה נפתחת רק בתנאים שלה. אחת מהן משתפת בתחושות הפנימיות שלה, והשנייה פשוט נותנת לך להבין לבד מה עובר עליה". בהמשך היא הרחיבה: "אף אחת מהגישות האלה שלהן היא לא טובה יותר או פחות, שתיהן גדלו להיות נשים צעירות חכמות ועצמאיות, שמסוגלות לסלול את את הדרך שלהן בעולם". 

מייגן הודתה שיש לה חרטה מסוימת על הראיון

"אם הייתי יודעת שמישל תתמסר באופן הזה לראיון, השאלות שלי היו יותר מאתגרות וכבדות", הודתה מייגן, "הייתי מתקשרת אליה ומכניסה את כל השיחה למגזין – כולל את הצחוקים והפינג פונג בינינו".

מישל סיפרה למייגן למה החליטה לקחת צעד אחורה מהקריירה שלה בעריכת דין

אובמה הייתה שותפה במשרד עורכי דין בשיקגו, שם היא גם פגשה את מי שיהיה בעלה ברק (נשיא ארה"ב) אובמה. למרות היוקרה, היא העדיפה לוותר על התפקיד ופנתה לאפיקים פוליטיים. היא הייתה העוזרת של ראש עיריית שיקגו, ריצ'רד דיילי, ומאוחר יותר הפכה למפקחת על תכנון ופיתוח בעירייה. בסופו של דבר היא התמנתה להיות עוזרת דיקן באוניברסיטת שיקגו. "כשהייתי בקולג' חשבתי שאני רוצה להיות עורכת דין בגלל שזאת הייתה נראית לי קריירה לאנשים מכובדים וטובים", אמרה, "לקח לי כמה שנים להקשיב לאינטואציות שלי ולמצוא את הנתיב שמתאים לי".

מישל מספרת איך התאבקה בילדותה עם אביה ואחיה

"כשהייתי תלמידה ביסודי, אבא שלי החליט לקנות לאחי כפפות אגרוף אבל כשהוא חזר מהחנות הוא הביא איתו לא זוג אחד של כפפות אלא שניים. הוא לא התכוון ללמד את הבן שלו לחבוט בלי לוודא שגם הבת שלו יודעת לתת 'שמאלית'. הייתי צעירה וגם קטנה יותר פיזית מאחי, אבל עמדתי בקצב שלו ויכולתי להכות חזק בדיוק כמוהו. אבא שלי ראה את זה, אני חושבת שהוא רצה לוודא שגם אחי יהיה מודע לכך".

עוקבים אחרינו באינסטגרם של און לייף? ובפייסבוק? מחכים לכם שתצטרפו 

מייגן מרקלמישל אובמהשיחת היום