מריה דומרק הייתה הראשונה לצעוק שהמלך הוא עירום אבל אף אחד לא הקשיב

השבוע הזה הגיע לסיומו ואיתו גם הגיעה המתנה שלא מפסיקה לתת: הסיכום השבועי שלנו. אז מה היה לנו כאן? תשעה באב אחד שהפך ליום עצום של חוסר מודעות עם גלים של שנאה ומהומות בהר הבית, קיילי ג'נר אחת שממשיכה לשוט על יאכטה עצומה ולחגוג את גיל 22 כאילו אין מחר, אזרחים מודאגים שהצילו שתי ילדות, אחת בת 5 ואחת תינוקת, והוכיחו כמה חשוב להיות ערניים, וכמובן חבורה של פוליטיקאים שלא אכזבו והמשיכו לריב כדי להרוויח עוד כמה נקודות.

אבל זה לא הכל. כי למרות שאנחנו נמצאים בלב ליבו של חודש אוגוסט, עדיין ממשיך להיות מעניין פה (לאלו בינינו שלא טסו לנפוש בחו"ל, ונשארו ממורמרים בארץ כמובן). כדי לעזור לכם להיות בעניינים, ריכזנו לכם את מיטב הרגעים שהרטיטו לנו את הלב וגרמו לנו לחשוב. קחו את זה:

הפרידה ששברה לנו את הלב

בתחילת השבוע התבשרנו שמיילי סיירוס ובעלה ליאם המסוורת' מתגרשים. כמה שעות מאוחר יותר כבר הוצפנו בתמונות של סיירוס מתנשקת על יאכטה (מה יש לסלבס עם יאכטות בזמן האחרון) עם קייטלין קרטר (תחזיקו חזק כי זה הולך להיות ארוך) – מי שבדיוק התגרשה מברודי ג'נר – אחיהן למחצה של קנדל וקיילי. מעבר לגלי האהבה העצומים שהמעריצים של מיילי שלחו לה מעל גלי הרשת, היו כאלה שהעדיפו לעקוץ ורמזו שהזמרת פרסמה את התמונות כדי להראות לבעלה (בקרוב הלשעבר שלה) שאצלה הכל בסדר ושהיא המשיכה הלאה. הגדיל לעשות האקס של קייטלין קרטר (הבחורה מהיאכטה, תעקבו) שהתבדח עם חבר על חשבון השתיים וכתב בעמוד האינסטגרם שלו "בקרוב יפורסמו תמונות שלי עם ליאם אוחזים ידיים על החוף". המסוורת' מצידו פרסם פוסט מהורהר לצד תמונת שקיעה וכתב: "אני ומיילי נפרדנו לאחרונה, ואני מאחל לה רק בריאות ואושר בהמשך הדרך. מדובר בעניין פרטי, ולא דיברתי ולא אדבר עם התקשורת בנושא. כל ציטוט אחר שייוחס לי, הוא שקרי".

הזוגיות של סיירוס והמסוורת' נמשכה מעל לעשור וכללה מספר פרידות וחזרות מתוקשרות. למרות המתקפה נגד הזמרת הצעירה, מקורבים לבני הזוג טוענים שהיא זו שעשתה הכל כדי שהנישואים יצליחו ודווקא ליאם הוא זה שלא התאמץ ושיתף פעולה, מה שמוכיח שהגיע הזמן להפסיק להיות ניזונים משמועות ורשתות חברתיות. מיילי סיירוס, אנחנו בעדך.

הסלבס נוטשים את האינסטגרם

מריה דומרק הייתה הראשונה שהצביעה על הזיוף ברשת החברתית, כשמחקה את כל התמונות שלה והחליטה להתחיל הכל מחדש באינסטגרם. בראיון חושפני לאון לייף סיפרה שנמאס לה לנסות לעמוד בסטנדרטים המזויפים של הרשת ולהעלות תמונות שאמנם נראות אגביות אבל דורשות תכנון ומאמץ לא סבירים: "כל הזיוף הזה של להכין תמונות מראש, לעשות יום צילומים מיוחד בשביל לעלות עוד אחת, לצלם 300 תמונות ולבחור את זאת עם הבגדים המדויקים והתאורה המדויקת זה מעייף. זה לא עשה לי יותר טוב שיש לי מיליון עוקבים, וזה לא עשה אותי מאושרת לא משנה כמה לייקים היו לי". ההחלטה למחוק את התמונות לא הייתה פשוטה, כמו משפיעניות רבות, זוכת האח הגדול מתפרנסת מעמוד האינסטגרם שלה והצעד הקיצוני היה יכול לפגוע לה בקריירה. אבל כנראה שדומרק ידעה מה היא עושה, כי כעת מובילי דעה נוספים לוקחים צעד אחורה מהרשת החברתית – לפני מספר ימים ציפי רפאלי, הסירה עוקב מכל החברים שלה באינסטגרם מלבד שלושת ילדיה (סליחה, כי איך אפשר בלי בר), ושני מותגי אופנה. מיד אחריה, נלהב מהמהלך המהפכני, הודיע אייל גולן שגם הוא לוקח צעד אחורה ונשאר לעקוב רק אחרי ילדיו, אמו, בת הזוג דניאל גרינברג, ושני הזמרים שמיוצגים בליאם הפקות – נסרין קדרי ואיתי לוי. הסרת העוקב גררה תגובות זועמות מקהל המעריצים של גולן, ומהמעריצה מספר אחת אופירה אסייג שנעלבה, הסירה עוקב והבטיחה שמדובר רק בטרנד, אבל גולן היה בשלו ורק פרסם הודעה מפויסת שתרגיע את הרוחות.

סביר להניח שהמהלך של רפאלי וגולן יתחיל תגובת שרשרת ורבים נוספים ינהגו כמוהם. החיים במרחב וירטואלי כמו אינסטגרם, שם הכל נוצץ וכולם יפים, מתחיל לגבות את אותותיו ויש כאלה שלא מוכנים לשלם את המחיר הנפשי הזה יותר. ובצדק. רגע לפני שגם אתם מבטלים חברויות, ומודים לציפי רפאלי על הטרנד המבורך, אל תשכחו מי עשתה את זה קודם וצעקה שהמלך הוא עירום.

שתי ילדות ושני ניסים

שני רגעים מאוד קשים שקרו השבוע, בלטו מעל היתר והכניסו אותנו לפרופורציות. האחד התרחש ביום שני בבני ברק כאשר תינוקת בת שנה נשכחה במכונית, ונמצאה רק כעבור שעה וחצי על ידי עוברי אורח שהצילו את חייה. המקרה השני, גם בו מעורבת ילדה קטנה, הפעם בת 5, התרחש ביום שלישי בלוד אז עובר אורח שמע במקרה בכי קורע לב וקרא למשטרה.

הודות לצעיר שפרץ את המכונית בה שהתה התינוקת הנזק שנגרם לה היה קל, הודות לעובר האורח מלוד גילו השוטרים ילדה קטנה קשורה במקלחת, שכרגע על פי החשד נראה שסבלה מהזנחה ומאלימות מתמשכת מצידם של הוריה. שני האירועים אומנם שונים במהותם אבל יש קו ברור שמקשר ביניהם: אם לא אנשים טובים באמצע הדרך לא ברור מה היה עולה בגורל שתי הילדות הקטנות. המקרים האלו הוכיחו שכולנו צריכים להיות תמיד ערניים ומעורבים, בעיקר כשזה נוגע לילדים, והראו, לפני הכל, שהישראלים לא צריכים שתוכניות כמו "מה אתם עושים" יזכירו להם לעזור אחד לשני.

סימון ביילס סיפור השראה

העולם עדיין לא נרגע מהביצוע המדהים (לא פחות) של סימון ביילס, המתעמלת האולימפית האמריקאית, שביצעה בגמר אליפות ארצות הברית בקרב רב את אלמנט הטריפל דאבל (כן, זה דבר) – סלטה ראשונה עם בורג אחד, וסלטה שנייה עם שני ברגים. תרגיל שבוצע בעבר בהצלחה רק בתחרויות הגברים. ביילס הפכה לאשה הראשונה שמשלימה את התרגיל, הדהימה את השופטים וכמובן זכתה באליפות. המתעמלת האגדית הזאת היא לא רק מופת לכוח רצון ונחישות, אלא מישהי שעומד מאחוריה סיפור חיים מטורף. ביילס נולדה לזוג הורים מכורים לסמים ואלכוהול וגילתה את עולם ההתעמלות ממש במקרה כשנכנסה לאולם התעמלות במהלך טיול בית ספר, אז מאמנת מוכשרת במיוחד זיהתה את הפוטנציאל הגלום בה, והשאר היסטוריה.

האמריקאים אוהבים לראות את הגיבורה שלהם מצליחה לא רק בגלל שהיא מוכשרת, אלא גם בגלל שהיא כל כך אמיצה. ב-2018 חשפה האלופה האולימפית כי היא הייתה מקורבנות ההתעללות המינית של רופא נבחרת ההתעמלות האמריקאית לארי נאסר ובכך עזרה לגבש תשתית ראייתית נגדו. על כך זכתה יחד עם חברותיה בפרס ארתור אש למעשי אומץ וגבורה בתחום הספורט. הרבה יותר מסלטה עם שני ברגים, נכון?

ועוד משהו אחד קטן

נכון, אנחנו מדברות וכותבות על זה הרבה ויש כאלה שיגידו שהגזמנו. אבל אתם יודעים מה, נמשיך לעשות את זה כי שום דבר לא משתנה. שנת הלימודים עומדת להתחיל ושוב, כמו בכל שנה, בגדי הבנים משוחררים ופרופורציונליים לגוף, והבגדים של הבנות (באותן המידות) משום מה אדוקים וצמודים. לא ברור למה זה קורה, ולא ברור מי מענקיות האופנה חושב שילדות בכיתה ב' צריכות להיות שונות מבני גילם ולהסתובב בבגדים צמודים – אבל די. לא נלאה אתכם יותר מידי כי הבטחנו לעצמנו להיות הפעם רגועות, רק נסיים במילותיה של מיכל פרינס שסיכמה את זה יפה:

עוקבים אחרינו באינסטגרם של און לייף? ובפייסבוק? מחכים לכם שתצטרפו 

אופירה אסייגאייל גולןמריה דומרקציפי רפאלי