ההחלטה של מייגן מרקל יכולה לשנות גם את החיים שלכם

מזל טוב, ביטוי חדש נולד והוא אקטואלי מתמיד! אמנם באנגלית הוא נשמע טוב יותר, אבל בעיני הוא ממש יכול להתאים גם לשפת הקודש, כי בסופו של דבר מדובר במילים שמתארות מצב מנטלי אוניברסלי, שישראליות יכולות להתחבר אליו באופן טוטלי ומיידי.

אתמול אתר האינטרנט של The Guardian הודיע באופן רשמי שמייגן מרקל הופכת לשם דבר, או יותר נכון – לשם פועל. ומעתה אפשר לומר "לעשות מייגן מרקל", שבהרבה מילים זה אומר להעריך את עצמך ואת בריאותך הנפשית מספיק כדי שבמידת הצורך תעזבי את הסיטואציה/ את המקום/ את הסביבה שבהם העצמי האותנטי שלך לא רצוי, או לא מתקבל על ידי האחרים.

כמובן שההקשר בין הפעולה לדוכסית הסוררת היא שרשרת האירועים שבזכותם מרקל כובשת כותרות בכל העיתונים ואייטמים בטלוויזיה ורדיו – העזיבה שלה ושל בעלה, הארי, את משפחת המלוכה הבריטית ובחירה בחיים רגועים יותר ובעצמאות כלכלית. בערך.

מייגן מרקל, וכמובן גם הביטוי שלה, באו בזמן, כדי להזכיר לכולנו כמה אנחנו צריכים להעריך את עצמנו. הרי נורא קל לְרָצוֹת אחרים, נורא נוח לחיות בכלוב הזהב, כשלכאורה לא חסר לך לכלום – חוץ מהאמת הפנימית והחופש שלך.

 

מרקל היא נסיכה מודרנית, גם אם היא נולדה ללא טייטל או ייחוס כלשהו, כפי שאוהבים במשפחת המלוכה הבריטית. מודה, אני חולה על משפחת המלוכה ובמיוחד על המלכה אליזבת', שכפי שמציירים אותה עכשיו בתור "אישה שהקריבה את חייה למען המדינה" ופעמים רבות ויתרה בדיוק על הערכים האלה למען הכתר.

אבל חייב להיות איזון בעולם. לכל מלכה עם כתר ומלוכה חייבת להיות נסיכה סוררת, שעומדת מנגד. הנמסיס שלה. וזה תקף גם לפנימיות של כל אחת מאיתנו: כל אחת מאיתנו יכולה לבחור מתי להיות המלכה הזאת, שקובעת כללים' ומתי להיות הנסיכה הסוררת ששוברת אותם. הדבר המשותף בשני המקרים הוא הדרישה לכבוד. לא משנה מה את עושה, לא משנה מה את בוחרת – כל עוד את שומרת על הדיגניטי שלך, על הכבוד העצמי שלך בעיני עצמך, את בסדר גמור. גם אם זה מעצבן מישהו.

אבל בואו נחזור לביטוי החדש ונראה מתי כדאי להשתמש בו:

במערכות יחסים

האקס שולח לך "ערה?" בשעה שתיים בלילה, אחרי שהתעלם ממך חודשים ארוכים. מה את עושה? את עושה לו מייגן מרקל כמובן, לא עונה וממשיכה לישון. בדיוק למצבים האלה המציאו מצב "לא להפריע" במכשירי הטלפון הסלולריים.

בעבודה 

הבוסים מתעלמים מהעובדה שאת עושה את כל העבודה במשרד ולא מעלים לך שכר כבר שנתיים ולא מקדמים אותך לתפקיד אחר? זה הזמן לעשות מייגן מרקל ולמצוא עבודה אחרת, בה מעריכים אותך. אותו דבר אם את מרגישה מתה מבפנים ובוכה בכל פעם כשאת נוסעת לעבודה. את לא חייבת להישאר במקום שלא טוב לך בו (וכן, ברור שזה נכון לא רק בתחום הקריירה).

בחיי חברה ובילויים

כן, גם כאן את יכולה לעשות מייגן מרקל בקלות. תקפידי על הגבולות האישיים שלך, במיוחד אם זה מערב אלכוהול. בסופו של דבר את לא רוצה למצוא את עצמך מקיאה על הרצפה בחדר ומסמסת לאקס, נכון?

רבות נכתב ודובר על ענייני הכבוד העצמי, אבל זה עדיין לא מספיק. אנחנו זקוקות לתזכורת תמידית למה זה נכון וחשוב, כי בסופו של דבר לאף אחת לא בא להצטער על זה בהמשך.

אני הולכת לאמץ את הביטוי ולהשתמש בו. אני גם הולכת להציע לאחרות להשתמש בו, כשהן צריכות. אחרי ששנים חינכו אותנו להיות נוחות ונעימות, נחמדות ומְרָצוֹת, בואו להיות כל אחת קצת מייגן מרקל.

 

הנסיך הארימייגן מרקלמשפחת המלוכה