טיילור סוויפט כבר לא מפחדת להגיד מה היא באמת חושבת והקהל אוהב את זה

למרות ריבוי האירועים הדרמטיים ברחבי העולם אפשר להכריז שהכוכבת הגדולה של השבוע היא לגמרי טיילור סוויפט שהספיקה תוך ימים ספורים בלבד לספוג מטחים של חיצי שנאה וביקורת ובאותה נשימה לזכות בשורת פרסים ובאהבת הקהל. הכל התחיל מוקדם יותר השבוע כאשר סוויפט הפתיעה את עוקביה ופרסמה פוסט דרמטי בו הביעה את תמיכתה במועמד הדמוקרטי בטנסי. הזמרת האהובה לא פחדה לעצבן את מעריציה אוהבי מוזיקת הקאנטרי השמרניים ותקפה את מרשה בלאקברן המתמודדת הרפובליקנית שרצה לסנאט של טנסי. ועם חשבון אינסטגרם שמונה מעל 112 מיליון איש, מדובר בצעד אמיץ ולא מבוטל.

"בעבר סירבתי להביע את דעותיי הפוליטיות בפומבי, כתבה הזמרת, "אבל בעקבות כמה מקרים שקרו בשנתיים האחרונות בחיים האישיים שלי ובעולם אני מרגישה אחרת לגבי זה עכשיו. תמיד בחרתי לתת את קולי למועמדים שנלחמים למען זכויות אדם. אני מאמינה שכולנו שווים במדינה הזאת. אני תומכת במאבק של הקהילה הגאה ומאמינה שכל צורה של אפליה על בסיס של נטייה מינית או מגדר אסורה. הגזענות במדינה הזאת נגד אנשים שחורים היא מעוררת אימה ומחליאה. אני לא יכולה להצביע עבור מישהו שלא מוכן להיאבק ולשמור על כבודם של כל האמריקאים, לא משנה מה צבע העור שלהם, המגדר שלהם ואת מי הם בוחרים לאהוב".

אחרי שסיימה בגדול לבקר את אמריקה של טראמפ, סוויפט הגדילה לעשות ותקפה באופן ישיר את המועמדת מטעם המפלגה הרפובליקנית: "לסנאט של טנסי מתמודדת אישה בשם מרשה בלאקבורן. בעבר הצבעתי תמיד לנשים ואשמח להמשיך לעשות זאת, אבל אני לא יכולה לתמוך במרשה. הדרך שלה מפחידה אותי. היא הצביעה בעבר נגד חוקים שנועדו לשמור על נשים והיא מאמינה בחוקים שפוגעים בחברי הקהילה הגאה. אלה לא ערכי המדינה שלי. אלה לא ערכי טנסי שלי". ואם כל זה לא הספיק, סוויפט הצהירה בריש גלי שאת הקול שלה היא תעניק למועמד שרץ מטעם המפלגה הדמוקרטית ועודדה את מעריציה לבחור בו. למרות שבעבר הזמרת כבר הצהירה שהיא תומכת במפלגה הדמוקרטית, בתקופה בה אמריקה שסועה ומחולקת, נקיטת עמדה כזו נגד מועמדת ספציפית וקריאה לפעולה נגדה היא סוג של "פתיחת חזית" נגד המפלגה הרפובליקנית בעיקר עבור זמרת שהתחילה ככוכבת קאנטרי ורבים ממעריציה הם שמרנים.

כצפוי אמריקה השתגעה והתפצלה לשניים – בעד ונגד טיילור. הדמוקרטים כמובן תמכו אבל השמרנים תקפו בכל הכוח והאשימו את הזמרת בכך שהיא שכחה מאיפה היא באה. אפילו הנשיא טראמפ בכבודו ובעצמו התערב ובאחת ממסיבות העיתונאים שערך במהלך השבוע עקץ את סוויפט ואמר שהיא לא מבינה מספיק בפוליטיקה כדי להביע דעה, והוסיף שעכשיו הוא אוהב אותה פחות.

אחרי כמויות השנאה העצומות שקיבלה בימים האחרונים, היו כאלו שהאמינו שהצעד שעשתה הכוכבת יפגע בקריירה שלה. אחרי הכל, כשזמרת שהתחילה את דרכה ככוכבת קאנטרי דרומית "מפנה עורף" למעריצים הוותיקים שלה יש סיכוי גדול שהם יפנו לה עורף ומעמדה יינזק. אבל כנראה שבעולם של סוויפט הכל ורוד יותר וגדול יותר. אז אחרי שהספיקה להעז ולהרים את ראשה, ואז לחטוף, לא רק שהזמרת לא נפלה, היא אפילו הצליחה לנסוק גבוה יותר – כשגרפה אתמול שלושה פרסים מכובדים ב- AMA, טקס פרסי המוזיקה האמריקאית ובכך הפכה לאמנית שזכתה במספר הפרסים הגדול ביותר בתולדות הטקס.

סוויפט המאושרת ספגה אהבה מכל כיוון ופעם אחר פעם עלתה לבמה לקבל את הפרסים לקול תשואות הקהל אוהד והמפרגן. התעשייה שברובה מתנגדת לטראמפ אהבה את האצבע המשולשת שהפנתה סוויפט לרפובליקנים, והקהל אהב אותה ואת האומץ שלה.

"התואר הזה, וכל תואר אחר שחולק הלילה, הוא תוצאה של הצבעת הקהל", אמרה סוויפט כשעמדה על הבמה ובידיה הפרס. "אתם יודעים על מה עוד מצביעים האנשים?" הוסיפה הזמרת בלי פחד" על בחירות האמצע בארה"ב ב-6 בנובמבר. לכו להצביע. אני אוהבת אתכם".

ארה"בדונאלד טראמפטיילור סוויפטנשים ופוליטיקה