נשים מתפשטות נגד טראמפ: פרויקט צילום מחאתי של ספנסר טוניק

100 נשים עירומות התייצבו אתמול מול מרכז כנסים בקליבלנד, יום לפני שהכנס הארצי של המפלגה הרפובליקנית נפתח בו. הן פשטו את בגדיהן, אחזו במראות עגולות וצולמו בידי ספנסר טוניק – הצלם שהתפרסם בזכות עבודות העירום ההמוניות שלו. הפעם, הוא לא עושה זאת רק בשביל היופי, הוא עושה זאת במחאה נגד המועמד לנשיאות דונלד טראמפ.

"כל מה שהיא אומרת אומר הכל" – זהו שם הפרויקט שבמסגרתו בחר טוניק לצלם את המיצג הזה בשעות הבוקר המוקדמות ביום ראשון (17.7). "המראות העגולות מסמלות את הידע והחוכמה של נשים נאורות ואת הקונספט של 'אמא טבע' לעבר מרכז הכנסים ולעבר האופק של קליבלנד", כך לפי האתר של טוניק. "באמצעות המראות, אנו רוצים להראות שנשים הן השתקפותו והתגלמותו של הטבע, השמש, השמיים והאדמה. אנחנו רוצים לבטא את האמונה שאנו מתבססים על הכוח, האינטואיציה והחוכמה של נשים מתקדמות ונאורות כדי למצוא את מקומנו בטבע ולהשיב את האיזון אליו… האישה הופכת לעתיד והעתיד הופך לאישה".

צילום: Reuters

 

האובססיה של דונלד טראמפ למייגן קלי יצאה מפרופורציות

מאז שעיתונאית פוקס ניוז מייגן קלי העזה לשאול את טראמפ על התבטאויותיו הקשות נגד נשים, המועמד לנשיאות לא מפסיק להתנגח בה

 

לכתבה המלאה

"רפובליקנים, דמוקרטים וכל המפלגות הפוליטיות האחרות הוזמנו להשתתף בפרויקט", נכתב באתר של טוניק, "ולשקף את כעסם דרך אמנות נגד הרטוריקה המדכאת ומלאת השנאה של רבים מבני המפלגה הרפובליקנית כלפי נשים ובני מיעוטים. טראמפ ופנס נותנים לרבים באמריקה את האמונה שזה בסדר לשנוא. 1,800 נשים הסכימו לחשוף הכל מול מדרגות הכנס כדי לעשות אמנות ממה שהוא אולי הנושא הכי מעורר מחלוקת במירוץ הנשיאותי הזה – גופה של אישה".

בחודש מאי האחרון טוניק הוציא קריאה פומבית לנשים והזמין אותן להשתתף במיצג הזה – הזמנה שאליה נעתרו 1,800 נשים. חלקן הגיעו ממש ממרחק של כמה רחובות, חלקן עשו את כל הדרך מבלגיה; חלקן הגיעו כדי להצטרף למסר המחאתי כנגד דונלד טראמפ וחבריו למפלגה, וחלקן פשוט רצו להשתתף באחד הפרוייקטים של טוניק ולנצל את ההזדמנות כדי להתגאות בפומבי בגופן. הוא ביקש מהן לשלוח תמונות שלהן כדי לוודא שהמאה שייבחרו לצילומים ישקפו מגוון רחב של מבני גוף, גילאים וצבעים.

בכל הצבעים, הגילאים והגדלים. צילום: Reuters

אחת המשתתפות בצילומים היא קתי סקוט, רפובליקנית בעצמה, שבעצם היותה שם העבירה מסר חד ישירות למועמד לנשיאות. "דונלד טראמפ אמר כל כך הרבה דברים שערורייתיים, מתסיסים ומלאי שנאה" היא אומרת, "הוא מזלזל בקול הרפובליקני הנשי. לתחושתי הוא ירה לעצמו ברגל. אני לא חושבת שהוא יודע שיש אמא חד הורית שחורה בת 35, כמוני, שמקשיבה למה שהוא אומר. אני לא חושבת שהוא יודע שאני במפלגה שלו".

"זה בשבילכן וזה בשביל העתיד שלנו", אמר טוניק במהלך הצילומים לנשים שמולו. "אנחנו נאיר את האור והכוח שלכן אל ה-RNC (מרכז הכנסים – נ.ב), אנחנו הולכים להאיר את אורן של הנשים לתוך הארנה הזו". אמנות מרהיבה ונוקבת – כך זה נראה מאחורי הקלעים:

צילומי מסך מטוויטר ואינסטגרם