תערוכה: צילומי אופנה אסתטיים של כל מה שקבעתם שהוא לא אסתטי

בגיל 11 הייתי הילדה הראשונה בכיתה עם שיער בבית השחי. לא חשבתי שיש צורך להסתיר את זה או להתבייש בכך אבל כשזה נודע לאחד הילדים, הוא סיפר לשאר הכיתה ואני הפכתי למושא צחוק. זו הייתה החוויה הראשונה שלי בתור אישה.

הסיפור הזה אמנם קרה לי אבל הוא למעשה לא שונה מסיפורן של נשים אחרות שהמעבר שלהן מ"נערה" ל"אישה" כלל בושה, הסתרה, הדחקה, טשטוש וביטול.

נערות שהפכו לנשים שמתקשות לקבל את עצמן כפי שהן עם ה"פגמים", עם חוסר הפרופורציה בשדיים, עם הרווח בשיניים, עם האוזניים הגדולות והאף העקום, ועם השיער הטבעי שממשיך לצמוח במקומות "אסורים".

יש שייתלו אשמה במין הגברי או בפרסומות ובדימויים בכלי התקשורת שטורחים להזכיר לנו השכם וערב ששיער גוף "חייבות" לגלח, אחרת אנחנו לא אסתטיות ומחזור צריך להסתיר כי זה "מגעיל" ושדיים חייבים להגדיל כי "אישה שטוחה היא לא אישה".

אני טוענת שברגע שנחליט להתעלם מכל אלה ולקבל את עצמנו לא נרשה  לאחרים להחליט עבורנו כיצד אישה אמורה להיראות.

אני מאמינה שנערה בת 12 שמתחילה להכיר בשינויים שחלים בגופה, לא צריכה להסתיר אותם, להתבייש בהם, ללמוד כיצד להיפטר מהם או להשמיד אותם בכל דרך אפשרית שניתנת. נערה בת 12 צריכה ללמוד מהו ביטחון עצמי ומהי אהבה עצמית, כי רק נערה כזו תהפוך לאישה שלא חיה תחת תכתיביה של חברה, חסרת אינדיווידואליות, רק אישה כזו לא תוותר לעצמה במצבים קשים, רק אישה כזו תוכל להצמיח נשים עצמאיות כמותה.

הפרויקט victorian rebels הוא פרויקט של צילומי אופנה אסתטיים שחושפים את מה שנחשב ע"י החברה ל"לא אסתטי" ומראה את היופי שבפגום.

 

 

 

 

 

הפרויקט יוצג במסגרת תערוכת הבוגרים "עניין אישי" של החוג לתקשורת צילומית במכללה האקדמית הדסה ירושלים שתיפתח ב-9.7.2018 ב-19:00. התערוכה תינעל ביום שישי ה- 20.7.18 בשעה 13:00. רח' הנביאים 37 ירושלים.

 

דימוי גוףצילוםתערוכה