אמיליה קלארק יוצאת נגד הביקורת על סצינות העירום והסקס של חאליסי

יש המון דמויות שנויות במחלוקת ב"משחקי הכס", אבל נדמה שאם יש דמות אחת שכולם מעריצים זו דאינריז טארגאריין – חאליסי. או שלא? מסתבר שאמיליה קלארק, השחקנית שמגלמת את אם הדרקונים, ספגה המון ביקורת על כמה מהסצינות הפרובוקטיביות כחאליסי. כעת, בראיון למגזין Elle ועם תחילתה של העונה השביעית של הסדרה, היא עונה לכל הטענות הללו ומוכיחה עד כמה הן שגויות.

 

חאליסי דרשה וקיבלה: עירום גברי במשחקי הכס

אחרי שהתעקשה במשך תקופה שהגברים בסדרה ייחשפו במערומיהם בדיוק כמו הנשים, אמיליה קלארק קיבלה את מבוקשה. צפו בראיון הניצחון שלה

לכתבה המלאה

"הורד את הבגדים שלך", קלארק פותחת בפלאשבק לעונה הרביעית ומצטטת את שורותיה כחאליסי לסגן דריו, באחת הסצינות הכי מעוררות מחלוקת שלה. "זה מבריק. אני ממש ניגשתי ליוצרים דיוויד בניוף ודן וייס והודיתי להם. אמרתי, 'זו סצינה שחיכיתי לה!'".

מה שהפך את הסצינה הזו לחשובה כל כך עבור קלארק היו טענות רבות של צופים שהאמינו שסצינות הסקס והעירום של חאליסי מורידות מכוחה, פוגמות במודל הפמיניסטי שהיא מהווה ולא תואמות את עמדת הכוח שחאליסי מחזיקה על פני גברים. "אומרים עליי הרבה שטויות על זה שעשיתי סצינות עירום וסקס", היא הסבירה. "זה כשלעצמו זה מאוד אנטי-פמיניסטי. נשים ששונאות נשים אחרות זו בדיוק הבעיה. וזה מטריד, אז זה היה די נפלא לקבל סצינה שבה אני כאילו אומרת לכל אלה – 'הנה לכם, בבקשה!'".

"חייל, תתפשט". צילום מסך מתוך הסצינה המדוברת במשחקי הכס

אין ספק ש"משחקי הכס" הצליחה למתוח את גבולות המסך הקטן עם המון סצינות שלא היו עוברות אילולא הסדרה היתה כל כך אהובה – מאלימות קשה, אונס, עירום ועד לסצינות סקס על גבול הפורנוגרפיה הרכה. הסצינה אליה מתייחסת קלארק היא אחת מהבולטות שביניהן. אולם יחד עם זאת, איכשהו, הסדרה מצליחה להכיל ולהציג יותר נשים עוצמתיות מכל סדרה אחרת על המרקע כיום. לעיתים הן מציגות את הנשים האלו בחולשתן (לרוב רק בכדי שלבסוף יקומו מהטראומה מחושלות וחזקות עוד יותר). ולעיתים הסצינות האלו הן בדיוק המקום בו הדמויות הנשיות החזקות זוכות לפרוח. חלק מסצינות העירום של קלארק מציגות את דמותה בצורה הכי עוצמתית שלה. והשליטה של חאליסי בממלכות שכבשה ובאזרחיה, היא אותה שליטה חזקה וחכמה שהיא מדגימה בחדר המיטות.

עירום מעצים. צילום מסך מ"משחקי הכס"

וזו בדיוק הנקודה של קלארק. זו התשובה שלה לכל מי שחושב או חושבת ששחקנית שמופיעה בעירום מלא בסצינות מיניות לא יכולה להיות פמיניסטית, שהיא רק משחקת לפי רצונותיהם של הגברים. ההפך הוא הנכון. בסופו של דבר, המושכות הן בידיים שלה. וכפי שהיא מוכיחה באותה סצינה שלדבריה עונה על כל הטענות נגדה, בדיוק באותו אופן בו היתה מצווה על חייליה לצאת לקרב, היא מצווה על סגנה דריו להתפשט. מיניות על המסך לא בהכרח מציגה נשים בעמדה פחותה – ובמקרה של חאליסי, זהו פשוט עוד כלי עוצמתי ומהדהד להוכיח שאין אף גבר שיכול עליה. כזו היא, מלכה, גם בטלוויזיה וגם בחיים האמיתיים.

צילום: Shutterstock