לירז אסייג ידעה שתשלם מחיר כבד על הכניסה לבית האח הגדול

כשלירז התקשרה אליי לפני כ-9 חודשים ואמרה לי שלוחצים עליה מההפקה של "האח הגדול" להגיע לאודישנים, היה ברור לשתינו שהתשובה היא חד משמעית לא. עם כל הכבוד לכל הפעילות שלנו, פרטיות היא אחד הדברים הכי חשובים. היכולת לחזור הביתה אחרי יום עבודה או מפרוייקט גדול בו פגשת והעצמת אלפי נשים, לגשת אל הפינה השקטה שלך ולעכל הכל – זה תמיד היה הדבר החשוב ביותר.

אבל הם המשיכו ללחוץ, ואנחנו התחלנו לדבר על האפשרות. אין מה להגיד, ההזדמנות לקבל כזו במה ולצעוק ממנה את המסר, זו הזדמנות שווה במיוחד. הרי הגיע הזמן שנראה על המסך אישה כזו שנראית כמו לירז, שנשמע מישהי שמדברת כמו לירז ויודעת לענות יפה מאוד לכל מי ששבוי בדעות מיושנות על משקל ומראה – מהמסך אל ההמונים. אחרי שנים של עבודת שטח, ברור שפריים טיים לוקח ומחזק את כל העבודה הזו, ומאפשר לנו לדבר אל עוד המוני נשים, לעודד אותן לקבל, לאהוב ולחגוג את עצמן.

אבל מנגד, ההקרבה היא גדולה. לחשוף כך את עצמך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, לאבד את הפרטיות, ולא רק שלך – את נאלצת לגרור לזה, בין אם הם רוצים או לא, גם חשיפה של המשפחה שלא אוהבת את אור הזרקורים, ולדעת שהקרובים אליך ביותר יספגו חיצי שנאה משיח מלא רוע שיוטח בך בזמן השהות המבודדת בבית.

כל אלו היו נושא החפירות הליליות הבלתי פוסקות שלנו. שנתיים וחצי שאנחנו צמודות זו לזו בעבודה המשותפת: אני על תקן סוכנת, מנטורית וסטייליסטית, והיא על תקן האישה שרוצה לשנות את העולם. החברות שלנו נרקמה ב-30 שניות בפעם הראשונה שנפגשנו. האג'נדות שלנו, האמונות שלנו והפעילות שלנו כל כך דומות וכמעט זהות, עד שהחיבור היה כמעט בלתי נמנע.

גאלה רחמילביץ' ולירז אסייג בצילומים ל- PLUS SIZE FASHION WEEK TLV. צילום: פזית עוז

 

ואז, באמצע שבוע האופנה האחרון (PLUS SIZE FASHION WEEK TLV) שארגנתי, וכמובן שלירז גם השתתפה, הגיעה שיחת הטלפון – היא בפנים.

ברחנו החוצה, הסתכלנו אחת לשנייה בעיניים ולקחנו נשימה עמוקה. היו קצת דמעות, קצת חיוכים והבנה שמכאן הכל משתנה. ידענו שמעכשיו השעון מתקתק והוא נגדנו. יש לנו עוד המון להספיק ולהתכונן לפני שהיא נכנסת. ואז התחילו הלבטים – מה ואיך לספר ובעיקר למי, מה לספר למי שלא מספרים, מה נכון עבורה ומה פחות, איזה קמפיינים לקחת ועל מה לוותר, וגם להצליח לשלב את החיים בין כל הלחץ המטורף הזה.

הוחלט שמבחינת קריירה וקמפיינים היא יושבת על הספסל עד הכניסה. מעט מאוד ימי צילום אושרו, כי היה לנו ברור שהמטרה היא להגיע 'נקייה' כמה שיותר לתכנית. זו לירז. המסר גדול וחשוב ממנה. נכון, היא תהפוך בין ליל לידוענית, אבל מעל הכל היה לנו חשוב דבר אחד – שיישמעו את המסר שלה, שלנו, ושיבינו שבאמת לכל נערה ואישה מגיעה לאהוב את עצמה כמו שהיא, לא משנה איך היא נראית וכמה היא שוקלת.

מובן לי וגם לה שההחלטה שלנו 'להושיב אותה על הספסל' תראה תמוהה לאנשי מקצוע, אבל כשעול שכזה נוחת על אישה בשיאו של מירוץ חייה, הכי חשוב היה לנו לקחת בחשבון את הנפש. היה לי ברור שלא מוסיפים עוד לחצים לשיגרה שלפני. לוקחים צעד אחורה, נותנים מרווח נשימה ומתכוננים. מתמודדים עם כל הפחדים והחששות ולא מוסיפים עוד לקלחת.

התקופה בת השבועיים וחצי שלפני הכניסה של לירז לבידוד היו התקופה הכי קשה, אינטנסיבית ומטורפת שחווינו. שיחות עד 3 לפנות בוקר, מלא דמעות וצחוקים, והתחלה של הבנה שלא נוכל אפילו להסתכל אחת לשנייה בעיניים – כי אחרי שנים של עבודה כל כך אינטנסיבית ביחד, מספיק מבט אחד שלי או שלה כדי שנבין ונדע מה קורה. העובדה שנאסר עליה להכין מראש את מקום העבודה שלה לעזיבה הפתאמית לא ממש תרמה – מה שהוסיף לא מעט לחצים ודרמות.

לירז אסייג, מתוך קמפיין של המותג "טליה". צילום: נעמי ים סוף

 

בשלישי בערב, בפגישה האחרונה שלנו רגע לפני הכניסה, הרגשנו כאילו עבר פה מכבש והכוחות סחוטים. ישבנו אחת מול השנייה, האריזות האחרונות של המזוודה הסתיימו ופשוט בהינו כלא מאמינות – מחד, שסוף סוף זה קורה, ומאידך, לא מאמינות שזה קורה!

ואז זה קרה, ולירז נכנסה לבית האח הגדול. עוד לפני שבכלל פתחה את הפה, התחילו התגובות והממים שמקניטים אותה על המשקל. והיא שם, כמו לביאה גיבורה, מנהלת שיחות מול החרדתיות למשקלן, מעבירה את האמונה שלה ודרך חייה לאחרות, בצורה הכי טבעית וכמו שרק היא יודעת.

כל העבודה הקשה של שתינו מתאגדת כעת לרגעים האלה שמשודרים מבית האח. כל הקמפיינים, הראיונות והעבודה של השנים האחרונות, המאבק שלנו להראות שנשים במידות גדולות הן יפהפיות לא פחות ולהוכיח לכל מי ששולף טענות ששמענו כבר מיליון פעם שהוא טועה – כל אלה עלו שלב. עכשיו כבר הרבה יותר אנשים יודעים, שומעים ורואים במו עיניהם כמה יפה היא, מבחוץ ומבפנים.

לירז אסייג לקמפיין HAIRVISION פזית עוז

 

אז תכירו: לירז אסייג, דוגמנית. כיכבה בקמפיינים של קרייזי ליין, טליה, מוטיפ, רעומה ועוד, הייתה הפנים של שבוע האופנה הישראלי PLUS SIZE FASHION WEEK במשך 3 עונות ברציפות, כיכבה בעשרות הפקות אופנה שונות, כולל בשערים של מגזין סגנון ושמנת.

לירז אסייג היא אישה חזקה, בריאה ומהממת שלא מפחדת לא ללכת עם הזרם, לא מפחדת להקשיב לליבה ולחיות את החיים כפי שנכון בעינייה, ולהעניק מעצמה כדי לפקוח את העיניים גם לאחרים. אישה שלא מפחדת לעשות ולפעול גם כשהיא יודעת שהמחיר שתשלם הוא לא פשוט, והמחיר שסביבתה תשלם גם הוא לא קטן.

אבל לירז יודעת שכולנו סביבה כגב איתן ויציב, מאחוריה ולצידה מול כל טוקבק או מם עלוב ונוטף שנאה. כי המסר שלה אולי נראה כמו משהו חיצוני בלבד, אבל מי כמוה ומי כמוני יודעות עד כמה הוא חשוב ועד כמה שהוא משנה חיים עבור כל כך הרבה נשים בישראל. הוא מציל חיים, הוא דיני נפשות. חיים פעם אחת, תנצלו את הזמן לאהבה – תאהבו את עצמכן, בדיוק כפי שאתן.

גאלה רחמילביץ' היא סטייליסטית, יזמית ופעילה למען דימוי גוף חיובי בתעשיית האופנה ובחברה. לדעות נוספות, חדשות, סטיילינג ועוד היכנסו לאתר שלה galastyle.co.il

גאלה רחמילביץדוגמניות פלאס סייזהאח הגדוללירז אסייג