האם קים וקניה יפרדו בגלל דונאלד טראמפ?

בשבועות האחרונים קניה ווסט, המוכר בשל היותו ראפר פרובוקטיבי וכמובן בתור בעלה של כוכבת הריאליטי קים קרדשיאן, חיפש כל ערוץ אפשרי בו יוכל לשטוח את משנתו הפוליטית והכמעט פילוסופית, ובפרט את התמיכה שלו בנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ. הוא הופיע בסאטרדיי נייט לייב עם הכובע האדום הידוע לשמצה שלו, עליו מתנוסס הסלוגן 'Make America Great Again' ואפילו נפגש עם הנשיא במשרדו בבית הלבן לשיחה עניינית, כשהם מוקפים בצלמים וכתבים. התקשורת והרשתות החברתיות נהנו להתעסק ולסקר את התמיכה הזאת, ואשתו, איך לא, נגררה לתוך הסיפור.

כשכוכב בסדר הגודל של ווסט, שתקף בעבר את נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש ואמר ש"לא אכפת לו מאנשים שחורים", בוחר לתמוך באדם כמו טראמפ, אפשר להבין מדוע רבים מופתעים – התמיכה בדונלד טראמפ לא מסתדרת עם הפרופיל. כשנשאל על כך בתכנית האירוח של ג'ימי קימל, ווסט אמר שזה לא הוגן שהפרופיל שלו יקבע את הדעות שלו, והציפייה שלכל האנשים השחורים תהיה את אותה הדעה ואותו מועמד מועדף משטיחה את המורכבות שלהם. במפגש האישי שלו עם טראמפ, סיפר ווסט מדוע לא הצליח להזדהות עם הקמפיין של הילארי קלינטון, והסביר ש"בתור בחור" הוא לא הרגיש שקמפיין עם הסלוגן I'm With Her מדבר אליו. 

כשווסט מסביר שזה לא הוגן לצפות ממנו להצביע למישהו אחד בגלל מאפיינים כאלו ואחרים שלו, הוא מעלה נקודה לגיטימית, וזה לא הוגן לבטל את הדעות שלו. יחד עם זאת, כשמדובר בנושא כמו תמיכה בטראמפ, הביקורת נוגעת בעובדה שהעמדות והפעולות שלו כנשיא עד עכשיו לא מייצגות אינטרסים של קהילה מדוכאת בארצות הברית, אליה הוא שייך – וזאת מבלי להזכיר את ההסבר העלוב לזה שהוא לא מרגיש יכולת להזדהות עם קלינטון כי היא אישה, או כי הוא הרגיש שהסלוגן שלה פונה לנשים (ככה נשים מרגישות כבר מאות שנים כשכמעט כל קמפיין, סלוגן ופרסומת פונה לגברים). ווסט תמיד אהב פרובוקציות, מהסיבה הזאת אלו שמבקרים אותו טוענים שהתמיכה שלו בטראמפ היא בסך הכל פרובוקציה נוספת, ולא דעה מגובשת ומנומקת.

אבל אז זה מגיע לקים קרדשיאן. בשבועות האחרונים, התקשורת עסקה הרבה באשתו של ווסט, אפשר להגיד שהמשפט הזה נכון כבר למעלה מעשור, כי התקשורת תמיד מתעסקת הרבה בקים קרדשיאן, אבל הזווית התקשורתית האחרונה מעניינת במיוחד –  לצד כל הסיקורים על ווסט, עלו גם שלל טענות וספקולציות לגבי ההשפעה של התמיכה שלו בטראמפ על הנישואים שלו עם קים. מדורי הרכילות דיווחו שקים רוצה להתגרש מקניה ושהדבר מהווה משבר עמוק בזוגיות שלהם. חלק הרחיקו לכת ואמרו שהיא צריכה להתגרש מקניה בגלל ה"דעות ההזויות שלו", והיו כמובן קולות מיזוגנים שרקחו איזושהי קוסנפירציה לפיה קרדשיאן הפכה את החיים של קניה ווסט לאומללים כל כך שלא נותר לו אלא לברוח לגרוע מכל – תמיכה בטראמפ.

העובדה הנותרת היא שקים קרדשיאן אינה אחראית על הדעות של בן הזוג שלה, והיא בשום צורה לא צריכה להתנצל עליהן. קניה ווסט לא עשה משהו פסול – לא בהקשר הספציפי הזה, בכל אופן – והוא זכאי לדעות משלו, הזויות ככל שיהיו. זה לא הוגן לבטל את הזכות הזו שלו, וזה עוד יותר לא הוגן לנסות להאשים את אשתו, בדרך כזאת או אחרת. לתבוע שקים צריכה לפרק את התא המשפחתי שלה בגלל שקניה אוהב את טראמפ מזלזל לחלוטין ביכולת שלה להחליט החלטות נכונות עבור המשפחה שלה, וזה סתם אותו ניגון ישן של ניסיון למשטר החלטות של נשים ולהפיל עליהן את האחריות של בן הזוג שלהן.

קים קרדשיאן וקניה ווסט שניהם כוכבים שאוהבים תשומת לב, ושניהם כוכבים שאוהבים לעשות את הבלתי צפוי ולהמציא את עצמם מחדש. כשחושבים על זה, התמיכה של ווסט בטראמפ היא כל כך הזויה שזה כבר הופך אותה לצפויה, אם מסתכלים על הדפוס שלו לאורך הקריירה שלו. הוא יכול להאמין בנשיא מסוים מבלי שעולם התקשורת יתייסר, ובטח מבלי שיגררו את אשתו לסיפור הזה.

דונאלד טראמפקים קרדשיאןקניה ווסט