"אורלי רביבו, אנחנו אולי לא מכירות אבל רציתי להגיד לך שאת הגיבורה שלי"

היי אורלי. זאת ליאת. אנחנו לא מכירות אבל רציתי להגיד לך שאת הגיבורה שלי. אני לא יודעת אם את מודעת לזה אבל את מהאנשים האלה שעשו היסטוריה, ואפילו עדיין עושים. כאלו שמשנים את העולם.
צפיתי אתמול בערב באח הגדול. מודה, אני צופה אדוקה בתוכנית כבר שנים. זה אולי רדוד וצהוב ומציצני אבל הבהייה בסוף היום באנשים שמתעסקים בשטויות, איכשהו עוזרת לי לנתק את המוח מהשטויות שאני מתעסקת בהן.

בתוכנית אתמול שודר קטע בו סיפרת על החלק שלך בפרשת קצב. חשפת בכאב איך מהיום הראשון שלך בבית הנשיא הוא זרק לך מילים חלקלקות, סיפרת איך הוא התחיל לגעת בך, ואחרי זה אפילו דיברת על ההקלטות, ועל הכסף שהוא כביכול הציע לך. אפילו התמודדת באומץ עם השאלות החטטניות של שאר הדיירים, ועם חוסר הרגישות של אחדים מהם.

 

 

אני משערת לעצמי שבאותם רגעים הרגשת שאת מעידה עוד פעם בפני כל עם ישראל, מבקשת שישמעו לשם שינוי את הצד שלך, אחרי שהשחירו אותו כל כך. בסוף דברייך, אחרי שפירטת מה האיש הזה שהיה פעם נשיא עשה לך, התפרקת. אמרת בדמעות שקצב והאנשים שלו הרסו לך את החיים, אמרת שאיבדת 15 שנים מהחיים שלך, שלא עשית עם עצמך כלום, שהחיים שלך נעצרו ושבכלל היית יכולה להיות במקום אחר.

אורלי, את זוכרת שכשהיית ילדה קיווית לעשות משהו משמעותי עם החיים שלך ולשנות את העולם? אולי את לא רואה את זה עכשיו, אבל להבדיל מרובנו, שעדיין מדשדשים – את עשית את זה. ולא, זאת לא קלישאה. בזכותך (גם אם המקרה שלך לא נכנס לכתב האישום) הודח נשיא שבעצם היה עבריין מין, בזכותך כל כך הרבה קולות נשמעו, ובזכותך פרשיות נוספות כאלו התחילו "לצוץ" וגברים שהרשו לעצמם לנצל את מעמדם הבינו שהם כבר לא חסינים.

 

 

את יודעת מה עוד את עשית? הבאת מושגים משעממים כמו אונס, הטרדות מיניות ו-METOO, לפריים טיים, לתוכנית כמו האח הגדול VIP. מי היה מאמין. עשרות אלפי צופים שקיוו להעביר ערב צהוב ומהנה של מציצנות טהורה, ושל עדי לאון ושי חי קיבלו אתמול פצצה לפנים. את זוכרת את האנשים שלא האמינו לך? את אותם גברים ונשים ששמעו על הפרשה ממקור עשירי ובחרו להאמין לנשיא שלהם כי הוא גבר מכובד ואת סתם אישה צעירה שרוצה כסף? הרבה מהאנשים האלה צפו אתמול באח הגדול ואת נעמדת להם מול הפרצוף, בתוך מסך הטלוויזיה שתלוי להם על הקיר, וגרמת להם להקשיב לך ולשמוע את הצד שלך ושל כל כך הרבה נשים אחרות. יכול להיות שהם נשארו בשלהם, אבל אין סיכוי שאחרי שהם ראו אותך משהו בלב שלהם לא נפתח. אנשים כאלה בדרך כלל כל כך לא מוכנים להודות שהם טעו, אז סביר להניח שהם עדיין יגידו שהם תומכים בו, אבל תהיי בטוחה ששינית בהם משהו ובפעם הבאה שאישה תשתף במה שהיא עברה, הם יקשיבו לה.

אורלי, ראיתי אותך בוכה אתמול וזה שבר לי את הלב. הלוואי שמעכשיו הדמעות שלך יהיו רק דמעות של שמחה. והלוואי שתהיי מאושרת. אל תדאגי, משום מה יש לי הרגשה שבקהל אתמול ישבו סקאוטרים של מפלגות מכל קצוות המפה הפוליטית שישמחו לאמץ אותך אליהן. וגם אם לא, בניגוד לרובנו, את כבר עשית משהו עם החיים שלך, ומכאן השמיים הם הגבול.

#ME TOOאורלי רביבוהאח הגדולמשה קצב