סיפורה של שפחה: כל מה שאתם צריכים לדעת לקראת העונה השלישית

הפרק האחרון של העונה השנייה הסתיים בכך שג'ון (שלפרד) שלחה את התינוקת הקטנה שלה הולי/ניקול לקנדה ונשארה במפתיע מאחור בניסיון נואש אחרון להציל את האנה בתה הגדולה. אם אתם כוססים ציפורניים ומתים לדעת מה יעלה בגורלם של החיים בגלעד בעונה הבאה, אתם יכולים להיות רגועים (יחסית, כן?) כי הולו שחררה רמזים בטיזר שעלה במהלך הפסקת הפרסומות של הסופרבול. תזמון מצוין עבור פצצה בסדר הגודל שהטילה ענקית התוכן. הטיזר הקצר מרפרף לפרסומת של ממשל רייגן מ-1984, שמתארת זמן של עושר ושגשוג כלכלי בארה״ב ומציג נשים הולכות לעבודה, תינוקות בריאים וסוג של אופטימיות. קולה של ג'ון שמפציע לפתע קוטע את האידיליה עם המשפט: "תתעוררי אמריקה, הבוקר נגמר". וזה מצמרר כמו שזה נשמע. הטריילר כאמור מרפרר לשלטונו של רייגן אבל נראה כי באותה מידה הוא שולח מסרים לבחירות ב-2020.

סיפורה של שפחה. צילום מסך יוטיוב

רמזים נוספים ניתן למצוא בלבושה של ג'ון שעוטה על עצמה גלימה בצבע ירוק חיוור – האם זה אומר שהאישה שהייתה ידועה כ-שלפרד עומדת להיות מרתה בעונה החדשה? ייתכן, אבל זה יכול גם לרמוז על כך שהיא מתכננת פעולה מחתרתית חשאית בדיוק כמו שכולנו מקווים. מתי זה יקרה? כנראה במאי או אפריל 2019. הטריילר מבטיח ש'סיפורה' תחזור "בקרוב". אם נסתכל על מועד שידורי העונות הקרובות (אפריל 2017, ואפריל 2018), סביר להניח שזו המגמה גם הפעם.

 

 

זהירות ספוילרים

העונה השנייה אומנם התרחקה מקווי העלילה של ספרה של מרגרט אטווד עליה מבוססת הסדרה, אבל ייתכן מאוד שהעונה השלישית תחזור למקורות. בריאיון ל"הוליווד ריפורטר" אמר יוצר הסדרה ברוס מילר ש"אנשים מדברים על זה שהסדרה שונה מהספר אבל זה לא ממש נכון. הסיפור המרכזי השתנה אבל יש את העולם שמרגרט בראה ואנחנו מחוברים לספר ואליה. אנחנו לא משנים את הסיפור והולכים מעבר לרומן, אנחנו פשוט מכסים שטח שהיא כיסתה מהר, קצת יותר לאט".

 

סיפורה של שפחה. צילום מסך מתוך יוטיוב

 

ואם באטווד עסקינן, אל דאגה – הסופרת תמשיך להיות מעורבת. תהליך הפרה פרודקשיין על העונה השלישית התחיל ביוני 2018 וכבר אז יוצרי הסדרה הרגיעו את המעריצים ואמרו שאטווד "צופה בכל הקטעים ונותנת לנו הערות". בריאיון ל"קוסמופוליטן" באותה התקופה אישרו יוצרי הסדרה כי כבר מתקיימות שיחות בנוגע לגורל הדמויות והתייחסו להשפעה של ארה"ב של טראמפ להמשך העלילה. "אנחנו מדברים על מה לעשות בעונה השלישית וכולנו מזועזעים מההפרדות המשפחתיות האלה", אמר אחד מהיוצרים בהתייחסו למדיניות ההגירה של הנשיא האמריקני, ולהפרדה בין הורים וילדים של מהגרים שנכנסו באופן בלתי חוקי לארה"ב.

האם העונה השלישית תהיה גם האחרונה?

למרות שבפרק הסיום נראה כי מרד ברפובליקה קרוב מתמיד, הסדרה כנראה רחוקה מלהסתיים. באותו ריאיון שקיים מילר הוא אמר כי בחזונו הוא רואה את הסדרה מתפרסת על פני עשר עונות ושכך הוא גם שיווק זאת לרשת השידור. "אני רואה את העולם שמעבר לגלעד. יכולתי לצפות גם בפרק בסגנון משפטי נירנברג שיתרחש אחרי שגלעד תיפול".

 

סיפורה של שפחה. צילום מסך מתוך יוטיוב

שמחתם לשמוע שהסדרה רחוקה מלהסתיים? זה לא הכל – הסופרת מרגרט אטווד חשפה שהיא עובדת על המשך לספר "סיפורה של שפחה" שיתרחש 15 שנים אחרי הסצנה האחרונה של שלפרד. ההמשכון, שעתיד להתפרסם בספטמבר 2019, יתמקד בשלוש דמויות נשיות מובילות. "כל מה שאי פעם שאלו אותי על גלעד, על יחסי הכוחות ועל הפעולות הפנימיות בה, הוא ההשראה לספר הזה", שיתפה אטווד בפוסט שהעלתה לטוויטר. "טוב, כמעט הכול. ההשראה הנוספת היא העולם שאנו חיים בו".

דונלד טראמפמרגרט אטוודסיפורה של שפחה