"משחקי הכס" עונה 8: הרגעים הכי משמעותיים מפרק הפתיחה

זה היה ברור כבר מהטיזרים שהעונה החדשה (והאחרונה) של "משחקי הכס" תהיה מוקדשת ברובה לסגירת מעגלים. יריבויות ישנות יתעוררו לחיים, בריתות וחברויות יתפרקו, אבל אם לצטט את ספר "קהלת", "מַה שֶּׁהָיָה, הוּא שֶׁיִּהְיֶה, וּמַה שֶּׁנַּעֲשָׂה, הוּא שֶׁיֵּעָשֶׂה; וְאֵין כָּל חָדָשׁ, תַּחַת הַשָּׁמֶשׁ". או שאולי זה היה עוד אחד החזיונות של בראן סטארק? נחכה ונראה.

מה קורה כשאנשים נפגשים אחרי שלא התראו הרבה זמן? הם מתחילים להשלים פערים ביניהם. לפעמים אלה בשורות משמחות, אבל אל תשכחו, אנחנו ב-"משחקי הכס" ולכן לרוב מדובר בבשורות איוב של ממש. תשאלו את סאמוול טארלי, למשל.

ג'ון סנו מוצא את עצמו בתפקיד המפייס, בין אחותו לאהובתו, הלא היא המלכה דיאנריז, שבסוף העונה הקודמת הוא כרע ברך בפניה ולא רק. סנו, שמוכן למות למען מלכתו (או לפחות לרכב על דרקון כדי להרשים אותה) זוכה לבוז מאנשי הצפון בתור אחד שוויתר על תואר המלך בקלות רבה מדי ועוד לפני סוף הפרק הוא הולך להבין שכנראה עשה טעות.

 

ובינתיים, במעלה המלך, לסרסיי יש תוכניות משלה והן לא כוללות את הצלת הצפון. את סרסיי מעניינת רק סרסיי עצמה. בזמן שכל השאר זורקים את עצמם על חרבות המהלכים הלבנים, סרסיי מטפחת בטן הריונית ונקמה סמלית, כי כידוע, לאניסטרים תמיד משלמים את חובותיהם, גם אם גררו אותם במשך כמה וכמה עונות.

כבר בתחילת פרק 1 בעונה 8 של משחקי הכס אפשר שלא לעשות השוואת בסגנון "בני סטארק, איפה הם עכשיו?". אין שום דבר במשותף בין סאנסה סטארק, הילדה העדינה שהובאה לארמון כדי לשמש כלי בידי הוריה ולהינשא לג'ופרי ברת'יאון לבין סאנסה סטארק, הגבירה של ווינטרפל, אישה קשוחה ומחושבת. סאנסה זוכה אף היא לסוג של סגירת מעגל, אבל ברור שיקרו לה עוד דברים.

גם אריה סטארק, פעם ילדה קטנה שלמדה סייף, אבל אז צמחה להיות רוצחת קרת רוח, עברה לא מעט תהפוכות לאורך העונות. זוכרים את הרשימה שלה? נשארו לה עוד כמה נקודות לסגור וזה בדיוק מה שהיא מתכננת העונה. סגירת המעגל המצמררת ביותר שלה מגיעה בסוף הפרק. לא נאמרת אף מילה. רק קרב המבטים. ורולר סיום. עכשיו לחכות עוד שבוע.

 

 

הפרק הראשון מלא בסימבוליקה שלמדנו להכיר ולאהוב לאורך כל העונות הקודמות וכמו בכל העונות הקודמות הוא מכין את הקרקע לבאות. יש כאלה שיגידו שהוא איטי מדי ואם רוצים להספיק משהו בשישה פרקים, צריך להזדרז. אני אומרת: "לכו תראו שוב את הפרק הראשון של העונה הראשונה ואז תחזרו לפרק הראשון של העונה השמינית. יש שם המון דברים לשים אליהם לב. וגם: היזהרו מסצנה מחרידה ממש לקראת הסוף".

ציטוט השבוע: "אם אתה רוצה זונה, קנה לך אחת. אם אתה רוצה מלכה, אתה צריך לזכות בה"

ביקורת טלוויזיהמשחקי הכס