"האח הגדול" התחיל: סימנו את הפייבוריטים שלנו

אחרי ימים ארוכים בהם בהינו בקירות ואולצנו לראות ריאליטי של אנשים עושים ספורט, הוא כאן -צהוב מתמיד אבל גם רגיש עם אג'נדות: גבירותיי ורבותיי הכירו את המרענן הרשמי של סגר מספר 3 – האח הגדול. 18 דיירות ודיירים, מפורסמים למיניהם, אושיות רשת, ואנשים שמאוד אוהבים להסתכל על עצמם או לדבר על עצמם, נכנסו לבית בחיל וברעדה. והנה התחלנו את העונה.

נדמה שבניגוד לעונות הקודמות, הפעם הליהוק מדויק והמתמודדים נבחרו בקפידה כדי ללחוץ בדיוק על כל הנושאים שמוציאים היום רגש מהישראלים. והחלוקה היא די פשוטה: שסע בין ימין ושמאל, גזענות סמויה (לכאן ולכאן), תרבות האינסטגרם השטחית, וצהוב.

האח הגדול. צילום מסך מתוך רשת 13

ההרכב של המתמודדים יושב תמיד על אותן משבצות מוכרות, כשבכל עונה הדמויות הופכות להיות קצת יותר קיצוניות – זאת שחטאה ויוצאת אל הגאולה, המאמי הלאומית, המפורסמים שאנחנו חושבים שאנחנו מכירים אבל בעצם לא, היפים והיפות, זה שיושב על משבצת קותי/אלירז שדה, זאת שיושבת על משבצת אביבית בר זהר, זה שיושב על משבצת גדי פניבילוב המצחיק והרגיש, וכאלו שהגיעו לקדם אג'נדה. בסך הכל מודל מדויק שכבר הוכיח את עצמו, עם חיזוק של תקופה הזויה ועם שגם ככה מבעבע ועל הקצה.

בדרך כלל כשרובנו נחשפים למתמודדי ריאליטי, לפחות בפרקים ראשונים של תוכנית כזו או אחרת, אנחנו מאוד ציניים ושיפוטיים בהתאם לז'אנר. ברור שעורכי התוכניות המנוסים יודעים לשחק לנו עם הלב אבל עם חלוף השנים פיתחנו סוג של חספוס וחשדנות למניפולציות כאלו ואחרות. גם הפעם ברור שמלמעלה כבר מכוונים אותנו להתאהב בדמויות מסוימות אבל למרות שאנחנו מפוקחים לחלוטין, נפלנו.

אז העונה בקושי התחילה אבל יש לנו כבר שלושה פייבוריטים, שתי נשים וגבר אחד: ימית אברמוב, זהבה בן וליאור כלפון. אברמוב, כפי שסיפרה בתעודת הזהות שלה, הגיעה לתוכנית כדי להשמיע את זעקת ילדי הפעוטונים בפריים טיים. הדיירת בת ה-38, היא פעילה חברתית מוכרת מאוד בתחומה, ופועלת כבר שנים לקידום נושא הפיקוח ומניעת התעללות בגני ילדים ומשפחתונים. גילוי נאות, מהיכרות אישית עם הפעילות בתחום, מדובר בלביאות שבאמת מקדישות את חייהן לנושא הקריטי הזה. להבדיל מרוב הדיירים האחרים, אברמוב לא מונעת מהרצון להתפרסם ובאמת הגיעה לתוכנית כדי להשתמש בבמה ולעשות שינוי. רק חבל שבדרך לממשלה צריך לעבור בפריים טיים. הפעילה החברתית נשלחה אתמול לביצה על ידי שולה זקן, נקווה שהסלבס יתנו לה הזדמנות להשמיע שם את קולה.

הדיירת השנייה שסימנו, וסביר להניח שרבים אחרים עשו כמונו, היא זהבה בן. איכשהו, למרות הרפרטואר העשיר והמכובד באמת, כששומעים את השם של בן נזכרים באופן אוטומטי בסכסוך עם האמרגן אלי בנאי, בניהול הכושל של הקרירה שלה ובחובות הכספיים אליהם היא נקלעה. הפעם הזמרת הודיעה כבר בפתיחת התוכנית שהיא כאן כדי להתנער מתדמית "המסכנה" שדבקה בה, והיא רוצה שיכירו אותה באמת. נראה שמדובר באישה חמה, כנה ולא פראיירית בכלל. הגיע הזמן של זהבה לפרוח, לצאת מהקופסה שדחפנו אותה לתוכה ולקבל את המקום הראוי לה.

המועדף האחרון שלנו (בינתיים, כן?) הוא הקומיקאי ליאור כלפון. זה שאתם זוכרים מהקומדי סטור, מרמזור, מהווקה פיפל ומהקורונה. למרות שבעבר קיבל הצעות להשתתף בתוכניות ריאליטי שונות, כלפון דחה אותן. הסיבה שהפעם הוא הסכים, לדבריו, היא "כדי לשמח אנשים וכדי לקדם ולאחד את החברה הישראלית". השחקן שהחלים רק לפני כמה חודשים מקורונה, רוצה לעשות טוב בעולם ולעזור לאחרים, ואנחנו מאמינים לו. הכניסה שלו לבית האח הייתה חיננית ונטולת פוזות וצפייה בערוץ 26 מעידה שבינתיים גם רוב הדיירים התחילו להתאהב. ימים יגידו.

אם צריך להמר על שני דיירים נוספים שיגיעו רחוק, אלו כנראה יהיו יהודה יצחקוב ואלימלך קשתי, הגברים הרגישים והמצחיקים מהשכונה, טיפוסים שראינו בעבר שצופי האח אוהבים לאהוב. אם יצחקוב לא יהיה קשוח מידי וקשתי לא יבחר לדבר בשבחה של בת הדודה פרסיליה – רוב הסיכויים שנראה את שניהם בגמר.

האח הגדול החזירה את רשת למפה, ואותנו למרקע. על רקע מלחמת הרייטינג העקובה מול קשת 12, תהיו בטוחים שעורכי התוכנית יעשו הכל כדי להחזיק את הצופים מרותקים. עם כל הכבוד לרצון הטוב של ליאור כלפון לאחד את העם ולפזר אהבה, תהיו מוכנים להתלכלך.

האח הגדולזהבה בןימית אברמובליאור כלפוןרשת 13