חתונמי: למרות הביקורת, קארין מסתמנת כהפתעת העונה

השבוע הראשון של חתונמי הסתיים והשאיר אותנו עם שתי כלות, שני חתנים, זוג דגים ותואר אצולה אחד שמוטל בספק. באופן כללי, אני לא נהנית לצפות בפרקים הראשונים של ריאליטי הזוגות הזה. הם תמיד נמתחים, מלאים ברגעים איטיים ונוגים, קלוזאפים של עיניים וידיים, וניתוח עצמי מוגזם של כל אחד מהמשתתפים. אבל, ויש אבל גדול מאוד, להבדיל מהעונות הקודמות בהן העדפתי להגיע הישר לירח הדבש, הפעם נשאבתי. כמובן שהיכולת לזפזפ קדימה והאפשרות להימנע מרגעים מביכים עזרה (תזכורת לעצמי, לבדוק עם ד"ר דני למה אני נמנעת מהרגעים האלה), אבל בעיקר היו אלה הזוגות עצמם שגרמו לי להיסחף ולהתאהב (בינתיים, כן? אני לא מבטיחה כלום).

תתפלאו לשמוע אבל כרגע המשתתפת שהכי נכנסה לי ללב היא הנסיכה והטייסת קארין שניידרמן. אני יודעת, הטוקבקיסטים כבר מלרלרים עליה מיום רביעי ומשווים אותה לקרחון, ואפילו העמוד 'מה אשכנזי בעיניך' שם את הדיוקן שלה כתמונת הנושא של הקבוצה, אבל בעיניי ההיפך הוא הנכון, והצורך להפוך כל אישה שמהססת לקרה וחסרת רגשות הוא לא ברור. למרות שברשת מיהרו לדחוף אותה למשבצת של שירי והגר מהעונות הקודמות, קארין היא דווקא הדבר האמיתי. כולם מדברים על הקרירות של שניידרמן אבל אני זיהיתי בה חום ורגישות וניסיון אמיץ לברוח מהקשיחות של המשפחה שלה. הכלה הראשונה של חתונמי הגיעה לתוכנית בלי תמיכה מצד מההורים (שניפנפו אותה בשיחת טלפון אדישה), בלי תמיכה של חברים (ובאמת תודה רבה לשתי החברות שהואילו בטובן ללוות אותה בסופו של דבר) ועם אח שצופה מלמעלה על כל הסיטואציה ומסרב להפשיר. אבל היא עשתה את זה בגדול. אחרי שהיא התגברה על המבוכה הראשונית, קארין פיזרה חיוכים, רקדה בחן, הצליחה להיפתח בפני החתן ואפילו מינתה את עצמה לדודה של האחיינית המבוהלת שלו. ואם זה לא חם (או לפחות חמים), אני לא יודעת מה כן. כל זה גרם למיועד שלה איתמר עמי לזרוח והשאיר אותו בעיקר עם המילה – 'וואו'.

קארין ואיתמר. חתונה ממבט ראשון. צילום מסך מתוך קשת 12

כרגע איתמר וקארין נראים כמו זיווג מושלם. שניהם יפים והישגיים, קיבלו מיליון בפסיכומטרי, עובדים בעבודות עם טייטלים מפוצצים וקוראים את אותם ספרים. הוא מצידו נלהב מהשידוך, היא מצידה נלהבת אבל עדיין לא ממהרת להוריד את האיפור.

לצערי, פרקים קודמים של חתונמי וקומדיות רומנטיות אמריקאיות לימדו אותנו שנשים כמו קארין מהוות עבור גברים מהזן של איתמר סוג של אתגר – הם משקיעים אנרגיות בניסיון לקלף מהן את שכבת ההגנה ואז כשהם מצליחים ואפילו גורמים להן להתאהב, הם נלחצים ובורחים. נקווה שזה לא יהיה המקרה. כי אם כן אני צופה "אמרנו לכם" זחוח מההורים של קארין, ואף אחד לא רוצה שזה יקרה.

הזוג השני שהצליח לחדור את שכבת הציניות שדובי ואריק, הזכורים עלינו לטובה מעונה 3, גרמו לי לטפח, הם ליידי מעיין רובין והלורד עמרי קראוס. למרות שבתוכנית דאגו להציג את רובין כהיפוך של קארין שניידרמן – אחת שכל הרגשות שלה בחוץ, ברגע האמת הדברים התהפכו. לאורך שני הפרקים האחרונים הכלה השנייה הייתה במפגן אושר מטורף והתרגשות שיא, אבל כשהיא פגשה את החתן שלה היא הלכה אחורה והתקשתה להשתחרר. למרות הכנות והרצון הברור שלה למצוא אהבה, לרגעים היה נראה שמעיין נכסה לתוכנית בעיקר כדי שאמא שלה (אגב, הכוכבת האמיתית של שני הפרקים) תזכה לראות אותה מתחת לחופה. וגם את זה אפשר להבין.

עמרי קראוס. חתונה ממבט ראשון. צילום מסך מתוך קשת 12

מהצד השני, ככל שהפרק נמשך, המיועד של רובין הפך ליותר ויותר "אהיב". קראוס הצטייר בהתחלה כפוץ, אבל העובדה שאחיו הקטן והחברים הטובים שלו לא הפסיקו לצחוק על כך שהוא מזכיר בכל הזדמנות את תואר האצולה שלו ואת העובדה שנולד בקניה, הפכו אותו לאנושי ודווקא גרמו לצופים להתחבר אליו (ואלוהים יודע כמה קשה להתחבר לרופא שיניים). כי למרות שאף אחד מאיתנו הוא לא לורד, כולנו יכולים להזדהות עם ניסיונות מביכים להרשים אחרים. החיוך הכובש יחד עם ההתרגשות והלחץ הפכו את עמרי לפגיע, תוסיפו לזה את הנכונות להכיל את רובין וקבלו את המאמי של העונה. רק בואו נקווה שהוא לא ידבר יותר על השיניים של מעיין ושל אף אחד אחר מהמשתתפים. התחזית שלי (וסליחה מראש, אבל דובי ואריק אשמים): קראוס הנלהב ינסה לגרום לרובין להיפתח אליו וילחץ, זה ילווה במפחי נפש, כעס שלה עליו, כעס שלה על עצמה, חוסר הבנה מצידו, הרמת ידיים, שנאה במפגש הזוגות, וחיבוק ודרך צלחה בפרק האחרון. והלוואי שאני טועה.

שני הרגעים הכי טובים בפרק היו המפגש של כל אחד מהזוגות בחופה. בכל רגע כזה היה קסם, מבטים כנים של כל אחד ואחת מהם אל בן או בת הזוג, התרגשות טהורה, שמחה ובעיקר חיוך מלא תקווה. רצון אמיתי שזה יצליח, ושמכאן זה לכל החיים ולא סתם "תוכנית" כמו שאמר אחיו של עמרי. אולי זאת הקורונה שגרמה לי "לעבור תהליך" ואולי זה באמת הליהוק המוצלח, אבל בא לי מכל הלב שזה ילך להם. שמעיין, עמרי, קארין ואיתמר יתאהבו ויחיו באושר ובעושר. או לפחות עד סוף העונה.

אהבהזוגיותחתונה ממבט ראשוןריאליטי