חופשת XXL: אתר נופש לשמנים בלבד

אתר נופש באי Eleuthera (אחד מאיי הבהאמה) מיועד לתיירים שמנים ומציע להם חופשה שמתחשבת בצורכיהם עם כיסאות רחבים במיוחד לנוחות מרבית, מיטות גדולות ומחוזקות בפלדה שמתאימות למשקל של עד 250 ק"ג ואסלות שירותים עמידות המסוגלות להכיל משקל רב, כך שגם המבקרים עם עודף משקל גדול במיוחד לא יצטרכו לדאוג שמא יישברו את הרהיטים בשוגג. אבל חוץ מרהיטים מחוזקים ומזנון בופה "אכול כפי יכולתך", באי הזה בעיקר מציעים חופשת בטן גב עם אפס שיפוטיות ושמנופוביה.

חופשה לבעלי עודף משקל

מלון הפלאס-סייז הוקם במטרה לספק מענה לנופשים אשר מצאו כי ביקור במלון קונבנציונאלי הוא פשוט טראומטי מדי עבורם. במתחם מתחזקים מדיניות של 'חופש משיפוט'. פירוש הדבר שמי שרוצה להתפשט לעולם לא ירגיש שהוא אמור להתבייש במשקלו, משהו שכל האורחים סיפרו שקרה להם לפני כן באתרי נופש "רגילים".

כדי לגרום לאורחיו להרגיש סופר נוח, הבעלים ג'יימס קינג, יליד ארה"ב, מספר שהריזורט נבנה על שטח רחב מאוד בהתאמה אישית. הוא, באופן אישי, לא מתעניין ברעות החולות של עודף משקל ומודה שהוא מקווה לנצל את המשבר העולמי בנוגע להשמנת יתר.

כעת תכנית טלוויזיה בריטית בשם Club 18-30 Stone Holiday מתעדת במשך שבוע ימים קבוצה של תיירים בריטים במשקל יתר שהגיעו לחופשה באי. כל המשתתפים שוקלים 125-250 ק"ג ומודים כי משקלם הגבוה גרם להם לתעב "חופשות בטן גב" כי אלו בד"כ כוללות שהייה ממושכת בחוף ו/או בבריכה. מטרת החופשה היא ליהנות בחברת אנשים פלאס-סייז שהם בדיוק כמוך מכל רחבי בריטניה ולבנות די ביטחון עצמי כדי להסכים לנסות פעילויות חדשות ואפילו להתפשט בבריכה.

בפרק הראשון של התכנית ששודר אמש רואים את המשתתפים עוברים טיפול קבוצתי בבניית דימוי גוף חיובי עם אחד מהמאמנים במתחם. "כשאתם מסתכלים במראה, אתם לא יכולים לראות 'כישלון' אלא אדם", הוא אומר להם.

אליס, בת 31, אם לשניים מנוטינגהאם, מודה שהיא נמנעת מביצוע משימות פשוטות כמו ללכת לקניות כי היא מפחדת להישפט על המשקל שלה. באחד מהרגעים החזקים ביותר על המרקע היא מספרת שהיא כבר תכננה את הלוויה שלה, מחשש שהיא לא תראה את שני ילדיה הקטנים גדלים. דן, גבר צעיר משפילד שהתארס לבת זוגו, הלן, סיפר שהוא דחה כבר פעמיים את מועד חתונתו כי הוא משקלו הגבוה "שיתק" אותו והוא נבוך מדי בשל גודלו.

אף אחד מצוות המלון לא מעודד את הנופשים לדאוג לגבי מה וכמה הם אוכלים. ישנו מזנון ללא הגבלה שלוש פעמים ביום וכולם מעדיפים להתמקד בלשכנע אותם להרגיש נוח מספיק כדי לצעוד בבגד ים ולהיות מעורבים בספורט "נועז" שסביר להניח לא ינסו בשום מקום אחר.

חופשהעודף משקלפלאס סייזשמנים