ים המלח: 5 סיבות לנסוע למקום הכי נמוך בעולם לסופשבוע רגוע

לא ביקרנו בים המלח עשור. הנה כתבתי את זה בשורה הראשונה של הכתבה. אבל מרגע שהגעתי, לא ברור איך זה לא קרה קודם. כי ים המלח הוא לתיירים ולנופשי מרפא אבל לא רק בשבילם. שלל חידושים יהפכו את ים המלח ליעד מומלץ גם עבורכם, עם ילדים או בלעדיהם.

ים המלח שמעולם לא ראיתם

הסיבה הראשונה לנסוע לים המלח היא הסרטון הזה. סרט שצילם שלומי ברזילי, אמן שהצילומים שלו, בין אם הם של נוף עירוני או מדברי יכבשו לכם את הלב. באמצעות רחפן, ים המלח נראה מלא הוד, נוף שלא להאמין נמצא ממש כאן אצלנו אבל יש לזכור שהוא הולך ונעלם, משנה את פניו בהתמדה.

The amazing Dead Sea – Israel from Shlomi Barzilai Photography on Vimeo. צילום שלומי ברזילי

מלון ללא ילדים

כשהגענו למלון פרימה ספא קלאב פגשנו זוג שזה הביקור העשירי שלו במקום. "שני יתרונות", הם אמרו גורמים להם לחזור שוב ושוב לאותו המקום (והם נוסעים לשם כך מהצפון הרחוק!) "אין ילדים והשירות מצוין". עם קבלת פנים שכזו השאר כבר הסתדר מעצמו.

ובאמת השקט הוא שמאפיין את המלון הזה. גם כשהוא בתפוסה מלאה, האורחים מהלכים סביב בשלווה לבושים בחלוקים הלבנים, יושבים בשמש החמה שסידר לנו סוף השבוע החורפי בגרסה הקיצית שלו או מתנדנדים על הערסל שתלוי ממש מחוץ לחדר. גם כשנכנסים לבריכת מי ים המלח או הג'קוזי המשותף האווירה ידידותית.

הספא נראה כלקוח ממלון מרוקאי לפי כל הכללים, מרחצאות מרוקו הם מכנים זאת,  ואת קירות המלון עצמו מעטרים יצירותיו של גיא חמוי, צלם תל אביבי, שהשלכת שלו משתלבת היטב בקו של המלון.

צילום: גיא חמוי

הידיים המיומנות בספא הן חוויה שלא תשכחו הרבה זמן, ואין מי שלא חווה מלונות עם מעסים בינוניים- זה לא המקרה.

אין ממש איפה לבלות בים המלח, מי שמגיע למלון נשאר בו רוב הזמן ועל כן המלון הזה הוא מלון קונספט- עשיר בהרצאות, פעילויות והופעות שהאמת הופתענו מרמתן הגבוהה. כיאה לחודש שחל בו וולנטיין הנושא הפעם היה שמחה, אהבה ופרגון. מי לא צריך אחד משלושת אלו?

איפה: מתחם המלונות עין בוקק

מחיר: החל מ765 ש"ח.

טלפון: 08-6688000

טיול טרקטרונים/רייזרים

החלטתם לצאת מהמלון? זו אמנם החלטה קשה אבל הנה חוויה ששווה לעשות זאת בשבילה. טיול רייזרים מספק גם את האדרנלין למי שנח יותר מדי, וגם את ים המלח כפי שלא רואים מאף מיטת שיזוף. לילדים זה בכלל כיף.

 

 

 צילום: טיולי טרקטורונים ורייזרים בים המלח

 

המסלול כולל כניסה לסוללה שחוצה את ים המלח, מצידו הישראלי לצידו הירדני. בן המדריך מסביר שיש מעבר גבול אמיתי ואם היינו ממשיכים הלאה, היינו נתקלים בחיילים ישראלים (רק המחשבה על שירות כזה בלב ים המלח…). והנה עוד דבר שלמדנו – ים המלח מתאדה בכל שנה ב 1.20 מטר- 70 סנטימטרים באדיבות מפעלי ים המלח, חמישים סנטימטרים תורמים המחסור בגשם והחום. ים המלח הדרומי הוא למעשה בריכה שמוזרמים אליה מים. אם לא יזרימו מספיק – לא יהיה ים המלח.

פטריות מלח. צילום: הדס רגולסקי כריסי

איפה: נווה זוהר

מחיר: 350 ש"ח לטרקטורון

450 ש"ח לרייזר

טלפון: 052-3444222

הטיילת וחוף הים

אם כבר יצאתם מהמלון, אל תחמיצו ביקור בטיילת ובחוף הים. כן, שנים לא היה חופים פתוחים בים המלח אבל כל זה השתנה – 16 חופים מתעדים לפתוח על שפת ים המלח, בזה שאנחנו ביקרנו יש חול שהגיע במיוחד מחופי הים התיכון והופך את הביקור בחוף לבילוי הכה ישראלי המוכר לנו. נכון שבים הזה אנשים צפים והתיירים נמרחים בבוץ אבל מי שירצה לבנות ארמון בחול יוכל לעשות גם את זה.

 צילום: הדס רגולסקי כריסי

ואי אפשר שלא להתייחס לטרנד הרצים/ מדוושים. הדבר היחידי שהיה חשוב לבן זוגי לפני שהגענו לים המלח, היה לוודא שיש איפה לרוץ. אז יש! טיילת חדשה לאורך כעשרים קילומטרים נפרשת מים המלח הדרומי ועד לצפוני (ולהיפך). אמנם חלקה צר מאוד, ופחות מרשימה מזו לחופי תל אביב, נהריה או אשקלון אבל למי שרוצה לרוץ יש איפה לעשות זאת.

טיילת ים המלח- אפשר לרוץ ואפשר לדווש באופניים. צילום: הדס רגולסקי כריסי

המחיר: חינם! כניסה חופשית לכל החופים כולל אלו של המלונות.

 

ים המלחפרימה ספא