חתונת הזהב – חוגגים רומנטיקה

נופש קצת אחר

יותר ויותר ישראלים בוחרים באפשרות של שיט תענוגות, כדי לבלות את החופשה שלהם. הדבר נכון גם לפנסיונרים, שמחפשים חופשה מסוג אחר, בקצב רגוע יותר. אל השייט אפשר לצאת במסגרת נופש שהוזמן מראש, נופש שכולו על ספינה גדולה ומפוארת, ספינה שיוצאת ליעדים שונים בעולם. יחד עם זאת, למי שמחפש את השקט ואת האינטימיות, אפשר גם לבחור בהפלגות בספינות קטנות יותר, הפלגות בנות שבוע וחצי-שבועיים. כך אפשר "על הדרך" גם לבקר בכל מיני מקומות ובמקביל ליהנות משירות נהדר, אווירה נפלאה וגם שפע של אפשרויות, המוצעות בתוך הספינה עצמה.

במיוחד לבני הגיל השלישי

מבוגרים, בני הגיל השלישי, מעדיפים פעמים רבות לבלות עם בני גילם או לבחור בחופשה שהיא "איזי" יותר. קרוז שמיועד, למשל, לבני הגיל השלישי, יכול להיות פתרון נהדר להורים שחוגגים את חתונת הזהב שלכם, פתרון שהוא כייף וגם לא מעט רומנטיקה. את הבקרים אפשר להתחיל בארוחות טובות ומפנקות במסעדות שבספינה, בהמשך, אם עוגנים בנקודות שונות, ניתן לרדת אליהן ולהקדיש להן כמה שעות. אפשרויות אחרות הן שלל ההפעלות המוצעות בספינה, המסיבות, הריקודים וגם האווירה הטובה.

 

ליהנות מיתרונות רבים

היתרונות בחופשה שכזו הם שלא צריך לדאוג לדבר. מרגע העלייה לסיפון הספינה ועד החזרה הביתה, הנופשים מקדישים את זמנם אך ורק להנאה הנלווית לכך וסופגים את האווירה ואת היופי שמכל עבר. הספינות מתאימות את עצמן לאופים של המשתתפים, וגם כאשר מדובר בנוסעים מבוגרים יותר. אפשר להתעורר בכל שעה של היום, לבלות על כיסא הנוח מול הבריכה או לצפות על הים המשגע. ולמי שחושש מענייני בריאות, כיאה לכל ספינה שמכבדת את עצמה, גם שיט בספינת תענוגות כולל שהייה של צוות רפואי, העומד לרשות הנוסעים בכל עניין ובכל בעיה. בצוות חברים רופא/ה וגם אחיות וישנו חדר טיפולים, שאליו ניתן להגיע כאשר חשים שלא בטוב.

טיפים לנופשים

החלטתם לסגור חופשה מסוג כזה? הנה כמה טיפים חשובים שכדאי ליישם:

לנצל מה שיש – הספינות, כאמור, מתאימות לבני כל הגילאים. כאשר מדובר בנופש של פנסיונרים, ישנם לא מעט פתרונות העומדים לרשותם ומקלים עליהם באופן משמעותי. הדבר נכון בעיקר למבוגרים יותר בחבורה או לאלה, הסובלים ממוגבלויות שונות. ישנן למשל מעליות בספינה שכדאי לנצל אותן במקום המדרגות, מעליות שמגיעות לכל מקום שצריך. יחד עם זאת, לאלה שאינם סובלים מקושי או ממוגבלות מסוימת, זה הזמן לנצל את החופשה לטובת ספורט בשילוב עם אוויר צח. כדאי לצאת להליכה מהירה או אולי לריצה סביב סיפונה עליון של הספינה.

שירות חדרים 24/7 – רבים בוחרים בשייט כחופשה של פינוק אמיתי. זו גם הזדמנות נפלאה לנצל את שירות החדרים ובמקום לצאת, לעיתים למסעדות או לחדרי האוכל, להזמין את הארוחה לחדר. במרבית הספינות ישנם אמנם חדרי אוכל הפתוחים לאורך כל שעות היממה, אולם אין כמו ארוחת בוקר במיטה או ארוחת ערב בחדר הפרטי, במקום במסעדה הצפופה.

לבחור בשייט ארוך – בדרך כלל, שייט שהוא ארוך יותר (למעלה משבוע) הוא כזה המושך אליו את המבוגרים, את הפנסיונרים. בשייט מסוג כזה ישנן פחות משפחות, כך שהשקט הוא בהחלט חלק מהעניין. ולכן, אם השלווה והרוגע הם פרמטר חשוב, כדאי לבחור בשייט ארוך ולא בקצר.

אינטימיותגיל שלישיחתונת זהבנופשפנסיונריםשייטשקט