ג'ניפר אניסטון: "אני לא בהריון, יש לי בטן מלאה על החטטנות והשיימינג"

לפני חודש עלו שמועות חדשות על ג'ניפר אניסטון שטענו שהשחקנית בת ה-47 נכנסה להריון לראשונה בחייה. זו היתה הפעם האחרונה מבין רבות בהן עלו סביבה חשדות כאלו, שלא התבססו על פרטי מידע ממשיים או אפילו על דברי מקורבים – אלא נוצרו על בסיס מראה גופה של אניסטון בלבד. הפעם, נראה שזה היה הקש ששבר את גב הגמל, והביא את אניסטון לא רק להכחיש את הבשורה הזו – אלא למחות על השיימינג שהיא עברה לצורך יצירת האייטם הרכילותי הזה.

 

אלהוריות: 5 נשים שלא רוצות להיות אמהות מדברות

'את אגואיסטית', 'את ילדותית', 'עוד תתחרטי' ו'זה יעבור לך': כך החברה שלנו מגיבה לנשים שלא רוצות להביא ילדים לעולם

לכתבה המלאה

"אתחיל ואומר שלהתייחס לרכילות הוא משהו שלא עשיתי מעולם", פתחה אניסטון את דבריה במאמר המגיב לשמועות סביבה במגזין הפינגטון פוסט. "אני לא אוהבת להשקיע אנרגיות בעסקי השקרים, אבל רציתי לקחת חלק בשיחה רחבה יותר שכבר החלה וצריכה להימשך".

"למען הסדר הטוב, אני לא בהריון. מה שכן יש לי זו בטן מלאה, מלאה על החטטנות התחרותית והבאדי שיימינג שמתרחש מדי יום בתחפושת של 'עיתונות', 'חופש הביטוי' ו'חדשות סלבס'", דברי אניסטון. "מדי יום בעלי ואני מוטרדים בידי עשרות צלמים אגרסיביים שאורבים מחוץ לביתנו, שילכו למרחקים מזעזעים כדי להשיג כל סוג של תמונה, אפילו תוך כדי סיכון שלנו או של עוברי אורח חסרי מזל. אבל אם להניח בצד את הזווית הזו, אני רוצה להתמקד במשמעות הרחבה יותר של מה שהרגלי הצהובונים האלו מייצגים עבור כולנו".

"אישה לא צריכה להיות אמא כדי להיות שלמה". צילום: Shutterstock

בהמשך דבריה, אניסטון מעבירה מסר חשוב על האופן שבו תרבות הצהובונים וצריכת רכילות הסלבס המוגברת מקבעת את מעמד האישה ומכתתת רגלי נשים בכל העולם. "אם אני מהווה סמל עבור אנשים, אז אני בהחלט מייצגת דוגמה לאופן בו אנו, כחברה, רואים את האמהות, הילדות, הנשים, החברות והקולגות שלנו. ההחפצה והחטטנות שנשים עוברות היא אבסורדית ודוחה. האופן בו אני מתוארת במדיה היא פשוט השתקפות של איך נשים מתוארות בכלל, נמדדות אל מול סטנדרט מעוות של יופי".

"החודש החולף הבהיר לי במיוחד עד כמה אנחנו מגדירים את ערכה של אישה על בסיס הסטטוס המשפחתי והאמהי שלה. הכמות העצומה של משאבים שמוקדשת כרגע בידי התקשורת כדי לחשוף האם אני בהריון או לא (ובפעם הבזיליון, אבל מי סופר), מצביעה ישירות על הרעיון הזה שאישה היא במובן מסוים לא שלמה, לא מוצלחת או לא מאושרת אם היא לא נשואה עם ילדים".

"אנחנו שלמות עם או בלי שותף, עם או בלי ילד. מותר לנו להחליט עבור עצמנו מה יפה כשזה מגיע לגוף שלנו. ההחלטה היא שלנו ושלנו בלבד. בואו נחליט עבור עצמנו, ועבור כל הנשים הצעירות בעולם שרואות בנו כדוגמה. בואו נקבל את ההחלטה הזו במודע, מחוץ לרעש הצהובונים. אנחנו לא צריכות להיות נשואות או אמהות כדי להיות שלמות. יש לנו זכות להגדיר עבור עצמנו את ה'סוף הטוב' שלנו".

"יש לנו זכות להגדיר עבור עצמנו את הסוף הטוב שלנו". צילום: Shutterstock

ובכן, יש לנו סיבה טובה מאוד לשמוח שאחרי כל שנות ההתמודדות עם חרושת השמועות הזו לג'ניפר אניסטון פשוט נמאס. היום, היא מצטרפת ברהיטות ובכנות מרעננת לנשים המובילות שפועלות באופן אקטיבי לביתוק הכבלים החברתיים מהן נשים סובלות מדי יום. היא הרי יכלה לבחור לשתוק גם הפעם, ולתת לרכילאים להתבדות בפעם הבאה שתלבש שמלה קצת יותר צמודה (או פשוט אחרי 9 חודשים – אבל לכולנו ברור שהצהובונים לא היו מחכים כל כך הרבה זמן). אלא שבפעם הבזיליון כדבריה, אניסטון החליטה שלא לבלוע ולהמשיך ללכת עם בטן מלאה בזעם, כזה שמחובר לכל כך הרבה תפיסות בעייתיות בחברה, אלא ניצלה את המקרה האישי שלה כדי להציף את הבעיה הרחבה יותר. תודה שלא שמרת את זה בבטן.