טום קרוז לא ראה את סורי כבר 3 שנים

אפשר להגיד הרבה דברים על טום קרוז. הוא שחקן אהוב ועטור פרסים, פילנטרופ שזכה בפרס ויזנטל להומניטריות, הוא הפנים המפורסמות של כנסיית הסיינטולוגיה וגם אחד הגברים היותר נאים שמככב כבר עשורים שלמים במדורי הרכילות. דבר אחד הוא לא – אבא למופת. לפי דיווחים, קרוז לא ראה את בתו סורי כבר כשלוש שנים, כולל בימי הולדת, בחגים ובטקסי בית ספר.

 

הפרידה של טום קרוז וקייטי הולמס: עושים סדר בשמועות

ב-2012 קייטי הולמס הגישה בקשה לגירושין מטום קרוז ומשמורת בלעדית על בתם, מה שהפתיע את כל העולם וגם את קרוז עצמו. מה הוביל לגירושים המתוקשרים?

לכתבה המלאה

עם הגירושים המתוקשרים של הוריה ב-2012, סורי בת ה-10 עברה לחזקתה של אמה קייטי הולמס, שמתגוררת עמה בלוס אנג'לס. לפי הדיווחים, הגירושין הובילו לנתק מוחלט בין שני ההורים, שהוביל לניכור הקיצוני של האב מבתו. מקורות מסוימים טוענים שלא רק שהאב לא ראה את בתו בשלוש השנים החולפות, אלא אפילו לא דיבר עם סורי במהלך התקופה הזו.

גם בימי ההולדת של סורי אביה נפקד. בחודש אפריל האחרון סורי חגגה את יום הולדתה העשירי עם אמה, חברותיה וסבא וסבתא הולמס, בזמן שקרוז היה בלונדון לצרכי עבודה. זה היה יום ההולדת השלישי ברציפות שקרוז פספס, כשזה דאג להיות עסוק בעבודה אחרת בכל פעם. לפי החשדות, הסיבה האמיתית להיעדרותו ולניתוק של קרוז מבתו היא האזהרה ששמה הכנסייה הסיינטלוגית על ראשה של הולמס, שנחשבת בין כתליה ל"אדם מדכא המונע התפתחות רוחנית", מה שכביכול מאלץ את קרוז להתנתק גם מסורי.

בימים יפים יותר. קרוז עם בתו סורי ב-2009, צילום: רויטרס

עם פרידתם של הולמס וקרוז אחרי חמש שנות נישואין, הולמס אמנם זכתה במשמרת מלאה על בתם המשותפת היחידה, אך לקרוז הותרו זכויות ביקור נדיבות. בעת הגירושין עלו שמועות שטענו שהולמס התגרשה מקרוז מחשש שהכנסייה הסיינטולוגית תחטוף את בתם, ותשאב אותה פנימה לתוך הארגון, ובהמשך גם קרוז עצמו הודה שהרצון להגן על סורי מהכנסייה היתה אחת הסיבות שהולמס עזבה אותו. כבר ב-2013 נטען שקרוז נטש את בתו בעיתונות האמריקאית, דבר שהוביל לתביעה של 50 מיליון דולר מצד קרוז על הוצאת דיבה.

לדברי הדיווחים האחרונים, קרוז יכול היה לנצל את זכויות הביקור שלו בקלות במהלך שלושת השנים החולפות למרות סייגי הכנסייה הסיינטולוגית (מן הסתם קרוז נמצא בעמדת כוח כלל לא מבוטלת שם), אך בכל זאת מעולם לא יצר קשר עם בתו, אפילו כששהה בסמוך אליה.

כך נראו החגיגות של סורי וקייטי לקראת יום הולדת 9. צילום: עמוד האינסטגרם של הולמס

וכך נראית סורי היום, בתיעוד נדיר מעמוד האינסטגרם של אמה

סורי, שפעם היתה מופיעה בתדירות גבוהה במדורי הרכילות, הורחקה מהעין הציבורית מאז שעברה לחזקת אמה למעט הזדמנויות נדירות. נראה שהולמס שומרת על בתה מכל משמר, גם מהפפראצי שבעבר היו אורחים קבועים על פתח דלתה של המשפחה, וגם מדברים נוספים שאולי נסתרים מן העין. אולם אנו בטוחים שגם האם הכי מגוננת בעולם לא היתה רוצה ליצור ריחוק כזה בין ילדתה לאביה, ושהיא מצרה מאוד על הבחירה הזו שבעלה לשעבר קיבל. גם אנחנו.