בן השנתיים הציל את חייו של אחיו התאום

סרטון מטלטל שרץ ברשת ביממה האחרונה מציג את הסיוט הכי גדול של כל הורה. תיעוד של מצלמה נסתרת בחדרם של שני אחים תאומים בני שנתיים מראה כיצד שידת ההחתלה נפלה על אחד מהם, והשני הצליח באורח פלא של ממש לחלץ את אחיו בכוחות עצמו.

המצלמה, שהוצבה בחדר הילדים כדי להשגיח עליהם ועל האומנת שלהם, חשפה את הרגעים המטלטלים בהם שעת המשחק של הילדים הפכה לסכנת נפשות וכמעט נגמרה באסון. בעת משחק השניים, שהיו לבדם בחדר, טיפסו על שידת ההחתלה, נפלו ממנה – ואיתם נפלה גם השידה הגדולה והכבדה למראה.

בעוד שאחד מהם, בוודי, נחלץ בקלות, אחיו ברוק נותר לכוד מתחת לשידה ובכה לעזרה. הסרטון המצמרר מתעד את הדקות המחרידות בהן בן השנתיים מבין בזריזות את המתרחש ומנסה לעזור לאחיו בדרכים שונות. לבסוף, הוא מצליח בכוחות בלתי מוסברים לדחוף את השידה ולהזיז אותה מעל אחיו התאום, כששניהם נחלצו מהתקרית המפחידה בשלום.

הורי האחים, ריקי וקיילי שוף המתגוררים ביוטה, שהו בבית ברגעים הגורליים הללו, אך לטענתם לא שמעו את השידה נופלת. רק אחרי שראו את תיעוד המצלמה הם הבינו עד כמה מסוכנים היו הרגעים בהם הילדים שיחקו בחדר ללא השגחה. הם שקלו אם לפרסם את הסרטון תחילה, כאשר מה שהכריע את ההחלטה היה הרצון להזהיר הורים ולעורר מודעות בקרב משפחות אחרות בנוגע לסכנה הטמונה ברהיטים שאינם מקובעים בחדרי ילדים.

"הלב שלי שקע", אמרה האם קיילי שוף. "הרגשתי כמו האמא הכי גרועה בעולם". מאז, ההורים קיבעו את השידה לקיר שמאחוריה עם ברגים והסירו את הידיות כדי למנוע מהאחים לטפס עליה שוב. "פיזית, אי אפשר למגן את הבית לילדים ב-100%", אמרה האם, "אבל זה דבר אחד שאני יכולה לעשות כדי שהבית יהיה בטוח לילדיי".

הסכנות הטמונות ברהיטים שאינם מקובעים נחשפות בשנים האחרונות, ולעיתים אינם מסתיימים בנס כמו במקרה של משפחת שוף, אלא בטרגדיה נוראית. בשנה שעברה איקאה הסכימה לפצות משפחה ב-50 מיליון דולר לאחר ששלושה פעוטות נהרגו כששידה של החברה נפלה עליהם. בעקבות המקרה, מיליוני שידות הוחזרו לחנויות הרשת השוודית.

הסרטון שהעלתה שוף צבר 4 מיליון צפיות בגרסה מקוצרת ועוד 6 מיליון צפיות בגרסה מלאה, והופץ לכל עבר בכלי התקשורת השונים. נקווה שמטרתה תושג והורים אכן ישימו לב לרהיטים שעלולים לסכן את ילדיהם.