כשמנהל בית הספר משפיל תלמידים בגלל התספורת

שאלה לי אליכם: בשיא הרצינות, איך הייתם מגיבים לו מנהל בית ספר היה שולח את הילדים שלכם לבית בגלל תסרוקת?

הילדים ראו טלוויזיה וקפצה שם פרסומת והופיע שם פאנקיסט עם מוהוק, הילדים התלהבו וביקשו גם תספורת כזו. עד כאן הכל טוב ויפה.

למחרת, יום חמישי, הם קמו בהתרגשות שיש להם תספורת חדשה ומגניבה והלכו לבית ספר. אחרי קצת יותר משעתים מתקשר אליי מנהל בית הספר וצורח עלי שאני אבוא מיד לקחת את הילד (שרק השנה התחיל בית ספר, ילד בכיתה א') לבית, בגלל תספורת לא "הולמת".

כמובן שבאתי, אבל לפני שלקחתי את הילד ניסיתי להבין מה לא הולם במוהוק, שמשום מה מאוד הולם בתסרוקות "טיטוף" וכרבולות. שאלתי את המנהל והתשובה שהוא ענה הסבירה לי הרבה מאוד: התשובה שלו הייתה "זה תסרוקות של נאצים, ואני לא אסבול את זה בבית ספר". עניתי לו שהוא טועה, ובתגובה חטפתי צרחות: "מה נראה לך? שזה גן חיות או קרקס?". בדיוק באותו זמן אני קולטת כמה בנים עם "טיטוף" על הראש, ואמרתי לו "לפי ההיגיון שלך גם זה לא הולם לבית ספר", והראתי על הבנים. כמובן שהוא שינה נושא והמשיך ש'זה תסרוקת של נאצים' ו'אני אקח את בני הקטן מבית הספר'. הבנתי שלא משנה כמה אני אנסה להגיע להיגיון שלו, אני לא אצליח.

הלכתי לקחת את הילד ומצאתי אותו לא בכיתה עם השאר, אלא בחדר לימודי בצד לבד עם מורה משלימה. הילד בוכה, נראה שעבר השפלה. הרגעתי אותו והלכנו לבית. בבית הוא סיפר לי שהמנהל אמר לו את אותו הדבר.

בצהריים, כשהסתיימו הלימודים, בעלי הלך לקחת את הגדול. הגדול חזר לבית עם מכתב מהמנהל. נושא המכתב היה התנהגות, אבל התוכן היה בעיקר על התסרוקת, התחיל ונגמר בזה, ובאמצע היתה שורה וחצי על התנהגות.

יום למחרת, יום שישי. משפחה הגיעה לבקר, הילדים נשארו בבית, היה כיף. בערך שעה אחרי שהמשפחה נסעה, הגיעו כמה ילדים שלומדים בבית הספר וזרקו לנו קלמנטינות רקובות לגינה עם צעקות "זה בית של נאצים". תפסנו אתם ושאלנו על סמך מה הם החליטו ככה. "שמענו את המנהל אומר את זה", זאת הייתה התשובה. כן כן, אותו מנהל של בית הספר הכי טוב בעיר.

על זה שולחים ילד הביתה? וממתי זו תסרוקת נאצית? צילום ביתי

בוקר יום ראשון, בעלי לקח את הבנים לבית הספר וחיכה למנהל להבין בעצמו האם המנהל באמת אמר את זה או שסתם הגזמתי. כשהמנהל הגיע בעלי לא הספיק לומר לו בוקר טוב, המנהל התחיל לצרוח שילדים עם תסרוקות של נאצים לא ילמדו בבית ספר שלו. בעלי שאל אותו, "האם נראה לך הגיוני לומר לנינים של ניצולי שואה שיש להם תסרוקות של נאצים?". בתגובה המנהל צעק למזכירה שתתקשר למשטרה להרחיק את בעלי מבית ספר. בעלי גם הבין שאין עם מי לדבר החזיר את הבנים לבית והלך לתחנת משטרה והגיש תלונה נגד המנהל.

תגידו, זה נראה לכם הגיוני שמנהל בית ספר, שנושא הסבלנות והסובלנות חרוט על דגלו, ידבר בצורה כזאת?

שתפו בבקשה, שהסיפור הזה יגיע לידיים הנכונות.

בית ספרהשפלהחינוךילדים