אמא מאלצת את בתה בת ה-5 לשלם שכר דירה

כנראה שבימינו זה אף פעם לא מוקדם מדי כדי ללמד את ילדינו שיעורים על יוקר המחייה והערך של הכסף. אסנס איוונס שמג'ורג'יה בארצות הברית, עוררה סערה וירטואלית, אחרי שכתבה פוסט על כך שהיא דורשת מבתה בת החמש לשלם לה שכר דירה.

רגע, לפני שאתם מרימים גבות, או יותר גרוע – רצים לעשות שיימינג, כדאי שתקראו את הסיבה לכך: בכל שבוע אסנס מביאה לבתה דמי כיס בסכום של 7 דולר, "אבל הסברתי לה שבעולם האמיתי, רוב האנשים מבזבזים את מרבית המשכורת שלהם על חשבונות ומעט מאוד מזה נשאר להם כדי להוציא על עצמם", הסבירה אסנס בסטטוס בפייסבוק. "אז אני מאלצת אותה לתת לי בחזרה 5 דולרים: דולר לשכר דירה, דולר עבור מים, דולר עבור חשמל, דולר עבור כבלים ועוד דולר על מזון. את שני הדולרים שנשארים היא יכולה לחסוך או לבזבז על מה שהיא רוצה".

מה שהבת שלה לא יודעת זה שהכסף שאמה "לוקחת" לה, הולך לחיסכון מיוחד המיועד לעתיד שלה. בכל שבוע אסנס שמה את חמשת הדולרים האלו בבנק, וכשהיא תגיעה לגיל 18, היא תוכל לפדות אותם. "כך שאם היא תחליט לעבור לגור לבד, יהיה לה סכום התחלתי של 3,380 דולר".

לדבריה של אסנס "האסטרטגיה הזו מכינה את הילדים לחיים". ובאמת, קל להבין כיצד היא מסייעת ללמד את הילדים את הערך של הכסף, לגלות האחריות, ובסופו של דבר להבין את החשיבות של חיסכון. צעד כזה יכול בטווח הקצר לעזור להם להעריך את מה שיש להם, ובעתיד הוא יכול לעזור להם לעשות החלטות מושכלות בנוגע להתנהלות הכלכלית שלהם. או כמו שאסנס כתבה לסיום: "בעתיד הם עוד יודו לכם שעשיתם למענם כזו הנחה גדולה".

מתוך עמוד הפייסבוק של אסנס אוונס

אימהותחינוךחיסכון